Skocz do zawartości

Trumatic Sl 3002


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli nie wraca do góry to znaczy że zaciął się zaworek od dużego palnika. To ten który jest połączony z kapilarą. U mnie tak było jak pękł na nim oring i go zablokował. Działała tylko świeczka. Działanie całego zaworu mam już opanowane bo ostatnio miałem cały na stole aby wymienić wszystkie oringi na nowe.

 

A całość powinna chodzić tak jak pisał struś. Od siebie dodam że duży palnik powinien sam zgasnąć i sam się ponownie zapalić gdy zmieni się temperatura w przyczepie.

A skąd ma on wiedzieć jaką jest temperatura w przyczepie? Sądziłem że on się zapala od skali czyli około 4 w górę

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ma on wiedzieć jaką jest temperatura w przyczepie? Sądziłem że on się zapala od skali czyli około 4 w górę

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jak 4?

Może się zapalić na jedynce a może nie palić np. na 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za nadmiar tematu,lepiej jak doświadczony gazownik to naprawi,sam nie będę grzebać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak we wnętrzu kapilary jest jakiś płyn który pod wpływem temperatury(jest przecież przy piecu i się nagrzewa) rozszerza się i zamyka dopływ gazu do dużego palnika. Ogólnie jest to bardzo przyjazny i niezawodny układ ze względu na brak elektroniki.

 

Co do czyszczenia wentylatora to też polecam ten zabieg. U mnie wszystkie żeberka były zabite czymś w rodzaju kurzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Podczas wszelkich prac przy piecu (np. czyszczenie, demontaż niektórych elementów), zwłaszcza gdy przyczepa miała kiedyś innego/innych właścicieli, trzeba bardzo uważać na w/w kapilarę. W takich przypadkach, nigdy nie wiadomo, jak i ile razy mógł ktoś już ją ruszać/wyginać. Kapilara jest bardzo delikatna i ma określoną wytrzymałość.
Łatwo pęka już po kilku przegięciach w jednym miejscu, a tania nie jest i trudno odpowiednią kupić.
Link do jeszcze jednego tematu:
http://forum.karawaning.pl/topic/16644-ogrzewanie-truma-na-minimum-a-grzeje-na-ful/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,
Posiadam Klausa Sudwind od półtora roku ale nie używałem dotąd pieca gazowego. Tej wiosny postanowiłem sprawdzić czy wszystko działa i przy okazji wyczyścić. Wymontowalem więc cały piec, wyczyscilem i sprawdziłem czy działa. Wygląda na to że wszystko jest ok bo odpalił normalnie.
Chciałbym to teraz zamontować w cepce ale nie wiem do czego podpiąć drucik który widać na zdjęciu, jest przykrecony do podstawy pieca przy pokrętle regulacji płomienia. Czy to masa? Połączyć z osłoną pieca?39dc91f413b5aa438be81f18d0925ae8.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.