Skocz do zawartości

Trumatic Sl 3002


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. od jesieni jestem posiadaczem przyczepy Hobby 420 85r. Chodzi mi dokładnie o ogrzewanie. Piecyk ma iskrownik piezo, od niego odchodzi jeden gruby przewód. Na podłodze mam jeszcze dwa cienkie czarny i brązowy i nie wiem gdzie powinne one być podłączone. Proszę o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bo zastanawiam się, czy to może nie była jakaś przeróbka na zapalnik elektryczny (baterie/akku cepki) lub coś w tym stylu. 

Generalnie trzeba by zobaczyć gdzie one idą i myśleć dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepce jest grzejnik typu traumatic S3002 a Ty podałeś symbol SI 3002, nie wiem czy to to samo ale jutro w przyczepie zdejmę osłonę piecyka i spróbuje zobaczyć o co chodzi z tymi przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepce jest grzejnik typu traumatic S3002 a Ty podałeś symbol SI 3002, nie wiem czy to to samo ale jutro w przyczepie zdejmę osłonę piecyka i spróbuje zobaczyć o co chodzi z tymi przewodami.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc, jak wcześniej pisałem po zdjęciami te kabelki dołączone są do pokrętła regulacji gazu czyli panelu sterowania. Daj znać jak jest u Ciebie. Pozdrawiam.

Edytowane przez Frytki4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy truma dziala w chwili obecnej?

Dzisiaj "pogrzebałem paluchem" i okazało się że hula aż miło, tylko dalej  :niewiem: o co biega z tymi luźnymi kablami.Przypominam zainteresowanym ,że wychodzą one od regulacji płomienia. I teraz nie bardzo wiem czy owa regulacja działa bo coś słabo było dzisiaj widać :hmm: (przy kręceniu dla mnie płomień był taki sam ani większy ani mniejszy). Na pewno zamyka dopływ gazu kiedy jest na zerówce.Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł co tam mogło być pierwotnie, jestem otwarty na wszystkie sugestie :blagac:

Niestety nie dałem rady dzisiaj zajrzeć do przyczepy ale postaram się jutro to sprawdzić.

Spokojnie, do końca sezonu ogrzewanie i tak nie będzie wskazane  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu osłony grzejnika w naszej przyczepie okazało się że są tam dwa przewody różnej grubości. Cieńszy łączy przycisk odpalania z żeberkami piecyka, być może jest to masa  :hmm:. Grubszy przewód też podłączony jest do przycisku odpalania a drugi koniec znika gdzieś na dole i bez rozbierania nie widać gdzie się kończy ale podejrzewam że jest przykręcony do urządzenia które wytwarza iskrę zapalającą gaz. Co do płomienia kontrolnego to u nas bez względu czy grzejemy na maxa czy na minimum to wygląda on tak samo.post-7515-0-90981700-1431705590_thumb.jpgpost-7515-0-35596700-1431705660_thumb.jpgpost-7515-0-33880800-1431705731_thumb.jpgpost-7515-0-58099800-1431706773_thumb.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie może być jak piszesz ,że na minimum i max jest tak samo.Na minimum  widać mały płomień,a im większa moc płomień się zwieksza.W palniku sa 4 dysze i zalezy od siły tyle się pali.Na ostatnim zdjęciu widac płomień z jednej dyszy i jest to minimalna moc.Może być zle wyregulowany ,lub sie zacina tłoczek w zaworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 Drodzy koledzy baaaaaaaaardzo dziękuję  za fatygę.

 Po dzisiejszych oględzinach piecyka, a dokładniej regulacji - wraz z zwiększaniem - płomień reaguje (odpalają się kolejne dysze)  :yes: Piecyk grzeje!

 Lodówka na GAZIE też śmiga ( zapraszam na grzańca  :piwo: ), inne niedoskonałości postaram się skonsultować naocznie z większą grupą maniaków przy tzn okazji. Może odgadniemy pochodzenie tych kabelków luzem, jak wiadomo w sile kupa albo inaczej :niewiem:  :hehe: .

 Pozdrawiamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.