Skocz do zawartości

zgubiona pokrywa okna dachowego


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No "ła" też ładnie, ...

 Dzięki  :D

 

 

 ze zmianą na 50 wiąże się trochę roboty, wartej więcej niż różnica w zakupie 48 w stosunku do 50

Pewnie masz rację, dlatego jeszcze się zastanawiamy. 

Poza tym cały czas szukam pokrywy do okna, może coś znajdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego domluke - w jaki sposób dopasowałeś ilość pianki DOKŁADNIE do grubości stropu? Przecież to pianka rozprężna, więc jej wstrzyknięcie w pewnej ilości skutkuje później jej rozrostem. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że okno skręcane jest śrubami blisko otworu okiennego, to rozprężająca się pianka na przeciwległym krańcu ramki okiennej spowoduje jej szersze rozwarcie. Więc po prostu przestanie okno przylegać. Jeśli zaś piankę już wyschniętą dociąłeś do rozmiaru okna, to ona nie wypełniła żadnych szczelin i z definicji jest luźna od ścianek bocznych. Do tego uszczelnienie silikonem, to już praktycznie pewność, że okno zacznie przeciekać. Może w pierwszym roku nie. W drugim będzie delikatnie podciekało. Ramka wokół okna zaczyna namakać. Stawiam na to, że do 4-rech lat od takiej naprawy to okno wpada do środka przyczepy samoistnie.

 

Być może wówczas nie widziałeś lepszego sposobu na naprawę, ale nie propaguj tego rozwiązania dalej. To proszenie się o kłopoty. W tym temacie jest trochę do poczytania na forum.

Piankę wyciskałem "na oko" tak, żeby usztywniła okno a niczego nie deformowała. Przez 4 lata było OK - sprawdzałem regularnie czy nie ma wody. Nie wiem jak w dłuższym czasie, bo już nie mam tej przyczepy.

Już siedzę cicho i się nie odzywam. Chciałem tylko przedstawić swoją alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja rozumiem, że chciałeś dobrze i nie neguję tego. Ale w przypadku przyczepy pewne materiały (pianka, silikon) zemszczą się w terminie późniejszym. W kilku miejscach na forum jest opisane zastosowanie właśnie tych materiałów i na ogół kończyło się to źle. Dlatego też piszę, żebyś nie propagował tego rozwiązania, bo spowoduje na dłuższą metę więcej szkód :) A tak odnośnie Twojego wpisu, że przez 4 lata sprawdzałeś regularnie, że nie ma wody, to pozwól, że spytam - jak sprawdzałeś obecność wody? Bo jeśli tylko "macając" przyczepę od środka, to napiszę, że nie wiesz nic o faktycznym stanie. W suficie przyczepy, jak wiesz, była ramka, która usztywniała konstrukcję dachu wokół okna. Ta ramka jest przyklejona zarówno do górnej, jak i dolnej warstwy dachu. Jeśli było to zrobione dobrze, to z kleju powstała warstwa uszczelniająca. Jeśli woda wsiąkała powoli (a jestem przekonany, że wsiąkała już po 4-rech latach), to konstrukcja drewniana mogła ją sobie delikatnie absorbować. W tym momencie woda Ci nie przecieknie na wylot, ale konstrukcja już zaczyna niszczeć. Sorki, że opisuję to tak szczegółowo, ale uważam, że należy takie informacje propagować właśnie w tym dziale, gdzie pojawia się pytanie - takie rozwiązanie jest rozwiązaniem chwilowym i nie należy go powielać. A, że zrobiłeś je w dobrej wierze... tego nie neguję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czołem,

 

odleciała wierzchnia warstwa okna dachowego jak w linkach poniżej. Zabrał ją wiatr jak przyczepa stała na podwórku, więc podejrzewam że prędzej warstwy okna się rozkleiły. Połamało zawiasy bo są w tej wierzchniej warstwie. Posklejałem agresywnym klejem pięknie ładnie (możne nie ładnie ale nie byłoby widać z zewnątrz i tak więc byłem zadowolony). Poszedłem montować. Było to w styczniu przy około -5st. Wyszedłem z tym z domu i już miąłem się zabierać za montaż kiedy wierzchnia warstwa zaczęła mi pękać w rękach i w efekcie wygląda prawie jak zbita szyba hartowana. Szok - nie wytrzymało różnicy temperatur. Nie przecieka bo wewnętrzna warstwa jest cała ale ułamał się też uchwyt od zawiasu. 

Szukam nowej pokrywy. Nie mogę znaleźć w Polsce samej pokrywy jako części zamiennej (rozumiem że to co ma Klaja to całe okno z ramkami). Co prawda kompletne kosztuje tyle co za granicą sama pokrywa ale wolałbym samą pokrywę taniej w PL. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

https://gb.frankana.de/acrylhaube-fur-remitop-streamline.html

 

https://www.camping-car-plus.com/index.php?page=DetailProduit&produit=3886&nom_produit=

 

https://www.leisureshopdirect.com/ventilation/caravan-roof-vent/remis-rooflights-and-spare-parts/remis-400-x-400-rooflight-and-spare-parts/tinted-dome-cover-for-remis-400-x-400-rooflight

 

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Okno-dachowe-REMItop-Streamline-33-40mm/4704

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

odleciała wierzchnia warstwa okna dachowego jak w linkach poniżej. Zabrał ją wiatr jak przyczepa stała na podwórku, więc podejrzewam że prędzej warstwy okna się rozkleiły. Połamało zawiasy bo są w tej wierzchniej warstwie. Posklejałem agresywnym klejem pięknie ładnie (możne nie ładnie ale nie byłoby widać z zewnątrz i tak więc byłem zadowolony). Poszedłem montować. Było to w styczniu przy około -5st. Wyszedłem z tym z domu i już miąłem się zabierać za montaż kiedy wierzchnia warstwa zaczęła mi pękać w rękach i w efekcie wygląda prawie jak zbita szyba hartowana. Szok - nie wytrzymało różnicy temperatur. Nie przecieka bo wewnętrzna warstwa jest cała ale ułamał się też uchwyt od zawiasu. 

Szukam nowej pokrywy. Nie mogę znaleźć w Polsce samej pokrywy jako części zamiennej (rozumiem że to co ma Klaja to całe okno z ramkami). Co prawda kompletne kosztuje tyle co za granicą sama pokrywa ale wolałbym samą pokrywę taniej w PL. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

https://gb.frankana.de/acrylhaube-fur-remitop-streamline.html

 

https://www.camping-car-plus.com/index.php?page=DetailProduit&produit=3886&nom_produit=

 

https://www.leisureshopdirect.com/ventilation/caravan-roof-vent/remis-rooflights-and-spare-parts/remis-400-x-400-rooflight-and-spare-parts/tinted-dome-cover-for-remis-400-x-400-rooflight

 

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Okno-dachowe-REMItop-Streamline-33-40mm/4704

 

Pozdrawiam

Miałem kilka nowych okien po demontażach z nowych przyczep. Muszę sprawdzić czy jeszcze coś mi zostało.

Jeśli tak jest to myślę ,że się dogadamy. Tyle tylko ,że to całe okna a nie same ramki.

W tym wypadku nie ma sensu sztukować nowej pokrywy do starej ramki.

Jeśli jesteś zainteresowany to podaj kontakt albo ja wrzucę to swój numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, napisałem na priv.

 

Zrobiłem dziś fotki jak pokrywa popękała od zmiany temperatur (na wierzchu jest rosa ale widać pęknięcia). pękły nawet uchwyty od zawiasów.

Taka nauczka i doświadczenie. Nie wynoście okien z domu na mróz.

Pozdrawiam

post-13223-0-97495900-1489736968_thumb.jpg

post-13223-0-78596000-1489736988_thumb.jpg

post-13223-0-23897600-1489737004_thumb.jpg

post-13223-0-49469800-1489737022_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba podwójna.

W domu ciepełko (pewnie z 22*C) i takie powietrze zamknąłeś między szybami.

Wyszedłeś na mróz (-5*C). różnica 27*C spowodowała, że niewielka ilość powietrza ciepłego zamkniętą między szybami szybko zaczęła się kurczyć a że zamknięte szczelnie to zaczęło to zasysać pokrywę i ustąpiła.

Szkoda, że się Ci to przytrafiło :(.

 

Teraz zmień okno na nowe i będziesz miał z głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.