Skocz do zawartości

Majówka na Słowacji


jasiekz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co roku tak i teraz wybralismy się na majowy wyjazd do Dunajska Streda therma Park .Doświadczeni jakościa czeskich autostrad tym razem wybralismy nieco inną trasę dojazdu. W Ołomuńcu pojechalismy w kierunku Prerov idalej na Słowacje do autostrady D1,

Wprawdzie mieliśmy do pokonania parę górek ,ale to lepesze od stukotu na czeskich autostradach. Gdzieś tam na kolejnym zjezdzie mieliśmy przyjemność być zatrzymani przez słowacką policje. Po kontroli dokumetów Pan policjant poinformował nas że 10 km wcześniej poruszaliśmy sie naszym zestawikiem 21 km na godzinę za szybko gdyż tam na odcinku było ograniczenie do 60 .Gdy zapytałem skad on akurat wie to poinformował mnie że ma taką informacje od kolegi który tam dokonuje pomiaru ,Z tonu naszej rozmowy wynikało że on wcale nie żartuje. Wyciągnął karteluszke ze swojego portfela na której miał wypisane wysokość mandatów za tego rodzaju przekroczenia.No i wyszło mu 400 euro pokuty. Nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać, Od razu powiedziałem mu że napewno nie zapłacę takiej kwoty. No i się zaczeło .Po 15 minutach zeszło do 100 ,a po następnym kwadransie do 30 euro . Jako że zrobiło trochę póżno zapłaciłem te 30, oczywiscie otrzymalem pokwitowanie na skrawku papieru bez żadnych danych komu zapłaciłem i za co.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasiekz  >  Doświadczeni jakościa czeskich autostrad

                    tym razem wybralismy nieco inną trasę dojazdu.

                    W Ołomuńcu pojechalismy w kierunku Prerov idalej na Słowacje do autostrady D1,

                    Wprawdzie mieliśmy do pokonania parę górek ,

                    ale to lepesze od stukotu na czeskich autostradach.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

...zapłaciłem te 30,

oczywiscie otrzymalem pokwitowanie na skrawku papieru bez żadnych danych komu zapłaciłem

i za co.  <  wpłata do kieszeni ...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem kiedyś 15E za przekroczenie prędkości o 12 km/h na wjeździe do jakiejś Słowackiej wioski....  W Polsce to by co najwyżej palcem pokiwali....  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasiekz  >  Po kontroli dokumetów Pan policjant poinformował nas że 10 km wcześniej

                    poruszaliśmy sie naszym zestawikiem 21 km na godzinę za szybko...

 

                    21 - 25 km/h  =  70 €  <  Tvoja pokuta "Rýchlosť"  >  więcej...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasiekz  >  Doświadczeni jakościa czeskich autostrad

                    tym razem wybralismy nieco inną trasę dojazdu.

                    W Ołomuńcu pojechalismy w kierunku Prerov idalej na Słowacje do autostrady D1,

                    Wprawdzie mieliśmy do pokonania parę górek ,

                    ale to lepesze od stukotu na czeskich autostradach.

 

 

 

 

ale tego stukotu nie ma tak duzo (w porównaniu z tym co było jeszcze kilka lat temu)

we wrzesniu 2014 stukało jedynie między Vyskovem a Brnem (~28km), a ten odcinek łatwo ominąć niestukającą drogą lokalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze trzy razy spędzałem urlop w dunajskiej w aquaparku. nie miałem spotkań z policja. starałem się nie przeginać z prędkością. ani razu nie byłem też kontrolowany a w sumie trochę zwiedziłem nizinę naddunajską. może trochę szczęścia a może wystarczy się nie spieszyć - w końcu wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmaly  >...we wrzesniu 2014 stukało jedynie między Vyskovem a Brnem (~28km),

                       a ten odcinek łatwo ominąć niestukającą drogą lokalną.  < to po co winietę kupujemy ?

Tak jeżdziliśmy przez CZ ... nigdy więcej !

 

                                                                  Tak od wielu lat jeżdzimy  przez SK...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Tak pojedziemy w tym roku...

 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmaly  >...we wrzesniu 2014 stukało jedynie między Vyskovem a Brnem (~28km),

                       a ten odcinek łatwo ominąć niestukającą drogą lokalną.  < to po co winietę kupujemy ?

Tak jeżdziliśmy przez CZ ... nigdy więcej !

 

 Trochę sie polepszyło, coś jednak robią...... ale jakiś odcinek z betonką jeszcze jest. Tez jechałem kiedyś z budą. Można faktycznie znieśc jajko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji czy na Słowację potrzebne są 2 winety tzn. na samochód i przyczepkę ? :look:  bo z informacji na stronce PZM wynika , że tak :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać , że w PZM jeszcze się nie obudzili ze snu zimowego - na stronce mają co innego a telefonicznie prostują :smirk:

Dzięki Ired - wszystko jasne :thank:
 ps coraz bardziej przejazd przez Macedonię się oddala - znowu była wojenka :(

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Winietę na SK zawsze kupujemy na pierwszej stacji paliw po przekroczeniu granicy SK/CZ.

Litera i na mapie. Opłata zawsze kartą...

 

Prawidłowo. Na granicy w Cieszynie jest budka z winietami ale mają narzut....  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.