Skocz do zawartości

Nowe czasy - ciagnął kto budę HYBRIDEM?


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Te skrecane na sruby powoli wychodza z produkcji z uwagi na uciazliwosci przy ich wykrecaniu. Sa za to znacznie  tansze niz te wypinane.  Westfalia i Thule-Brink obydwa ma w swojej ofercie. 

 

Skąd masz taką wiedzę, że wychodzą z produkcji? Bo nic takiego nie ma miejsca. Wszyscy producenci zagraniczni i krajowi tłuką takie haki do wszystkich możliwych modeli. I będą to robić tak długo jak będzie na nie popyt. Nikt nie zrezygnuje z produkcji takiego haka jeśli są na niego klienci, i hak ten jest legalny i spełnia wymogi.

 

W Posce zakladaniem hakow zajmuja sie ASO i inne warsztaty, ale tez i samodzielnie wlasciciele aut (sami lub tez z pomoca kolegow).i tu sa czasami problemy z wpisem do dowodu.

 

 

A dlaczego miałby być problem z wpisem do dowodu jeśli użytkownik sam sobie w garażu zamontuje hak w swoim aucie? Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że jeśli ktoś dokona montażu haka samodzielnie, to ten hak staje się nielegalny i nie powinien przejść przeglądu technicznego?  :)

 

 

Swoj w Peugeocie zakladala mi Stacja Diagnostyczna - dala zasiadczenie poprawnosci wlasnej pracy. Hak w Toyocie, robota w ASO,

Okregowa SKP zobaczyla fakture i bez zadnego sprawdzenia dala dokument zgodnosci celem wpisu w dowodzie rejestracyjnym.

 

No i widzisz. Bo okręgowa SKP miała obowiązek sprawdzić poprawność zamontowania haka zgodnie z obowiązującymi ją przepisami. Powinni też sprawdzić tabliczkę znamionową. Sam papier w ogóle nie powinien jej interesować, tylko diagnosta powinien wejść pod auto i wszystko sprawdzić. 

 

Hak możesz sobie kupić dowolny byle miał on homologację dla Twojego auta. Zamontować go możesz sobie samemu. Warto to zrobić oczywiście z głową i wg instrukcji z danego auta. Np Citroen udostępnia dokładną specyfikację co i jak, jakich śrub dokładnie masz użyć i z jakim momentem masz dokręcić każdą śrubę. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiem tylko ze sam zakładałem haki do swoich samoch. Audi a8, mondeo, e211 były to gotowe dedykoeane do auta haki, natomiast wcześniej zakladałem w warsztacie który produkował sam haki od podstaw i te były bez możliwości odkrecania kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wygląda na to, że mamy hybrydę do naszych budek. Właśnie miała premierę nowa Toyota RAV4 w wersji hybrydowej. Według producenta może ciągnąć przyczepy do 800 kg w wersji z napędem na 2 koła oraz do 1650 kg w wersji z napędem na 4 koła.

Wersja 4x4 ma dwa silniki elektryczne - osobno na przednią i tylnią oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mamy hybrydę do naszych budek. Właśnie miała premierę nowa Toyota RAV4 w wersji hybrydowej. Według producenta może ciągnąć przyczepy do 800 kg w wersji z napędem na 2 koła oraz do 1650 kg w wersji z napędem na 4 koła.

Wersja 4x4 ma dwa silniki elektryczne - osobno na przednią i tylnią oś.

 

czytałeś może jaką dali gwarancję na akumulatory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałeś może jaką dali gwarancję na akumulatory ?

W standardzie 5 lat lub przedłużona do 10 lat

 

PS: Czytając o tym modelu natknąłem się na jeszcze taki gadżet, w który wyposażony jest ten model:

 

 
Pewne holowanie z systemem stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSC)

RAV4 daje Ci jeszcze więcej przestrzeni na realizowanie własnych pasji i przeżywanie niezapomnianych przygód, pozwalając holować przyczepę o wadze nawet do 2000 kilogramów [hybryda 800/1650 - przyp.]. Czujniki inteligentnego systemu stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSC) monitorują ruch holowanego ładunku i ograniczają moc auta lub przyhamowują odpowiednie koła, redukując wychylenia boczne i umożliwiając pewną jazdę nawet przy silnym wietrze lub na krętej i nierównej nawierzchni.

 

 

Edytowane przez domluke (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prius nie pociągnie, ale nic złego na niego nie powiem bo on inne funkcje spełnia w domu i naprawdę i jestem z niego bardzo zadowolony. Jako holownik używam SUV-a V6 z gazem i zasięg jest około 220 - 280 km na gazie więc nie jest to uciążliwe a pokrywa się z przerwami na rozprostowanie kości :-) Hybryda się nadaje ale tylko taka z większym silnikiem benzynowym taka jak lexus rx400h, rx450h, i w nowym rav4 hybrid też toyota podaje że można ciągnąć przyczepę. Sam myślałem o zmianie w przyszłości na rx400h ale jest on ciężki i przekraczam 3,5t DMC zestawu a tego chciałbym uniknąć, więc dla mnie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

Czy cos sie zmienilo w temacie ????.Nie ukrywam ze chodzi mi po glowie kupno mondeo 5 hybryd,ale niestetty nie nadaje sie do przyczepy.A moze ktos cos juz ma? to niech sie pochwali!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.