Skocz do zawartości

Kategoria prawa jazdy


Igor Pietkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jeszcze gorzej, 
Zakupiłem dziś Volvo xc 90 DMC 2590 a Cepka ma dmc 1400... 
Razem 3990 kg... 
W rozumieniu ustawy pojazd pierwszy ma mniej niż 3,5t a przyczepa inna niż lekka razem mniej niż rzeczone 4250kg czyli B i Viatoll ? 
Ratujcie... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich forumowiczów, chciałbym zadać dosyć ważne pytanie dotyczące kategorii prawa jazdy, ale za granicą, czy zasady które obowiązyją w polsce, tj. np DMC do 3,5 tony , będą respektowane poza granicami naszego państwa, mam pojazd WV T4 plus przyczepę kempingową 950kg, suma DMC to 3450kg i wybieram się do Albanii czy muszę posiadać uprawnienia na przyczepę, w tamtym roku jechałem do Bułgarii i w Austrii policmajster przyczepił się do mojego prawojazdy że tylko mogę lekkie przyczepki do 750kg, na szczęście mój niemiecki powalił go z nóg i wspaniałomyślnie odpuścił, ma ktoś na ten temat jakąś wiedzę ?

Sprawdz DMC auta bo 2500 to na t4 troszke malo,sadze ze tu problem lezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mało?

Ja mam w jednym T4 z dieslem 1,9 DMC 2360 kg.

Z silnikiem 2,5 i 8 osobowy to 2620 kg.

Jak motorek 1,9 mało siedzeń, to ta wartość jak najbardziej realna. Multiwanie mam

Ano dlatego ze w Multivanie mam 2700,a nie tak dawno sprzedalem 2.5tdi longa i mial 3350.

Wiec mozliwe ze 1.9 maja ponizej 2500/a raczej napewno skoro masz takiego/ i nastepny przyklad ze zamieszczona tabela z DMC nie ma sie co sugerowac bo sa za duze roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu (1983 r) było prościej kat B samochód do 3,5 T.i przyczepa lekka do 750 Kg :B+E samochód do 3,5 T i przyczepa powyżej

750 Kg i komu to przeszkadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A tu przykład takiego rozwiązania które rozwiązuje wszystkie problemy z kategoriami prawa jazdy, proszę

przeczytać opis aukcji.

http://allegro.pl/przyczepa-lmc-munsterland-2006r-okazja-i5589761535.html

 

co się dziwisz ... pewnie ma mover i rozpędza się do 150 ... wiec B jest potrzebne żeby to coś prowadzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Policja Albańska nie interesuje się turystami ,są bardzo uprzejmi i nie kontrolują turystów na drodze ,jak wpadniesz na radar ,to opuszaja odwracają sie tyłem i zachęcaja do dalszej jazdy .Byłem tam w 2014 i teraz 2015 .Nawet ustawione fotoradary nie są do nękania turystów .Jedż spokojnie . A co do innych krajów się nie wypowiadam ,osobiście zrobiłem E do B , sam nie wiem czy potrzebnie . Gdyby nasze piktografy w Polskich prawach jazdy  inaczej przedstawiały pojazdy i przyczepy przy danych kategoriach ,pewnie bym nie wydawał pieniążków na te uprawnienia .

Udanych wakacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.