Skocz do zawartości

Kategoria prawa jazdy


Igor Pietkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów, chciałbym zadać dosyć ważne pytanie dotyczące kategorii prawa jazdy, ale za granicą, czy zasady które obowiązyją w polsce, tj. np DMC do 3,5 tony , będą respektowane poza granicami naszego państwa, mam pojazd WV T4 plus przyczepę kempingową 950kg, suma DMC to 3450kg i wybieram się do Albanii czy muszę posiadać uprawnienia na przyczepę, w tamtym roku jechałem do Bułgarii i w Austrii policmajster przyczepił się do mojego prawojazdy że tylko mogę lekkie przyczepki do 750kg, na szczęście mój niemiecki powalił go z nóg i wspaniałomyślnie odpuścił, ma ktoś na ten temat jakąś wiedzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mieszkasz za granicą czy tam jedziesz :niewiem:   zresztą jak w Polsce to możesz, jakbyś nie mógł

to Twój niemiecki na nic by się nie przydał, jedź autobusem bez uprawnień i zobacz czy podczas

kontroli się wymigasz (taki przykład)

Temat wałkowany na forum 100000000000000 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mieszkasz za granicą czy tam jedziesz :niewiem:   zresztą jak w Polsce to możesz, jakbyś nie mógł

to Twój niemiecki na nic by się nie przydał, jedź autobusem bez uprawnień i zobacz czy podczas

kontroli się wymigasz (taki przykład)

Temat wałkowany na forum 100000000000000 razy.

Po co piszesz jak nie masz nic do powiedzenia, jeśli ten temat wałkowany był tyle razy to na pewno mi pokażesz jeden przykład, mądralo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, tylko ze nie o to pytalem, polskie przepisy znam i wiem ze w tym przypadku jest ok, chodzilo mi o inne kraje, bo jak pisalem w Austrii w/g lokalnych przepisow na prawo jazdy kat.B moge ciagnac przyczepke lekka do 750kg i tak samo jest w Albanii, a ja mam przyczepem DMC950 kg, wiec pytanie brzmi czy w tych krajach na prawo jezdzie kat.B z Polski moge ciagnac moja przyczepe, wlasnie w Austrii policja sie przyczepila ze nie moge i o to mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edipat, w każdym kraju który ratyfikował konwencję Wiedeńska możesz poruszać się zgodnie z przepisami w PL (kat. prawa jazdy, wyposażenie pojazdu itd). 

Czyli nie musisz np. w Czechach mieć dodatkowego zestawu żarówek, we Francji alkomatu itd. Ale poruszając się już "ichniejszym" pojazdem musi być on wyposażony zgodnie z ich normami.

 

Prawo Jazdy również Cię obowiązuje takie jak u Nas i np. w Austrii, Austryjak może 750kg a ty tak jak u Nas.

Czy w Albani możesz, nie wiem bo nie wiem czy Albania ratyfikowała Konwencję Wiedeńską a nie znam też ich przepisów lokalnych. Jeżeli ratyfikowali konwencje to tak jak gdzie indziej, śmigasz jak w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.