Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

Zależało by mi na czymś szybkim w rozkładaniu bez ściągania i pakowania.

Muszę sobie to przemyśleć ogólnie chyba wolał bym markize kasetową tylko znowu problem z montażem na dachu relingi a nad drzwiami tylko te 11cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba pójdę w workową. Raz że cena dwa że bez jakiegoś specjalnego montażu.

I jak to ktoś pisał jak mi się zachce przedsionka to markiza pójdzie pod przyczepie a widziałem na yt że zakładanie markizy to też żadna filozofia i idzie to w miarę szybko.

Thule Omnistor 1200 czy FIAMMA Caravanstore

Potrzebuje 3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fiamma Caravanstore. Wybrałem dlatego bo jest lżejsza niż Thule i wg mnie ma lepszy system rozkładania. Nóżki chowają się w markizę. Bez problemu złożysz i rozłożysz ją samemu. Ja mam o długości 3,6 metra. Drugi raz wybrałbym ją jeszcze raz. Wygoda i jeszcze raz wygoda w porównaniu do daszka z Jula. Rozkładanie szybciutko, składanie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie wróciłem do domu i patrze sobie na te markizy i z tego co widzę to musiał bym brać Caravanstore  280 wymiar worka jest wtedy 288cm a wymiar daszka 254cm szerokości i rozwija się na 225cm, waga 9,5kg. Ta 310 chyba by mi nie weszła bo worek jest na 318cm.

Thule natomiast z tego co znalazłem ma roletę z workiem idealnie na 3m i jest rozwijana na 250cm czyli teoretycznie więcej niż Fiamma według specyfikacji jaką znalazłem, waga nie całe 12kg. Nogi też teoretycznie są chowane. 

Szkoda że Trochę Fiamma nie trafia u mnie trochę z wymiarem. Ma ktoś może tego Thula?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego. Ja z jakości markizy fiammy jestem mogą niezadowolony.

Ale Ty nie masz workowej :P. Kasetowa to zupełnie inna konstrukcja. Nie ma sensu patrzeć na worek przez pryzmat kasety. Kasetę mogą mieć nieudaną, a worek udany i na odwrót.

 

A można wiedzieć dlaczego? Miałeś może do czynienia z tą od thula?

 

Marek ma kasetową a nie workową :-) Nie można ich porównywać bo to zupełnie co innego. Ja przez pryzmat worka nie oceniam kasety, ale worek się naprawdę sprawdza i do wykonania nie można mieć żadnych zastrzeżeń. 

 

W Fiamma masz jeszcze taki fartuch z przodu który zwisa i dodatkowo osłania przed słońcem. W Thule chyba tego nie ma. Zobacz też na YT jak się składa Fiamma i Thule. Jak pisałem, wydaje mi się że Fiamma ma lepszy system chowania nóżek, bo wsadzasz je w markizę. Do tego Fiamma ma mniej plastikowych elementów, ktore są w Thule - jakaś rączką do naciągania, do tego jakieś różne zatrzaski u Thule - to aż się prosi o połamanie.

 

Mocno rozważałem te dwa modele bo cenowo wychodzą niemal tak samo. Dla mnie więcej zalet było po stronie FIammy - całość z metalu, nóżki chowane w środek, tak że nic nie odpadnie przy zwijaniu.

 

Tak własnie wróciłem do domu i patrze sobie na te markizy i z tego co widzę to musiał bym brać Caravanstore  280 wymiar worka jest wtedy 288cm a wymiar daszka 254cm szerokości i rozwija się na 225cm, waga 9,5kg. Ta 310 chyba by mi nie weszła bo worek jest na 318cm.

Thule natomiast z tego co znalazłem ma roletę z workiem idealnie na 3m i jest rozwijana na 250cm czyli teoretycznie więcej niż Fiamma według specyfikacji jaką znalazłem, waga nie całe 12kg. Nogi też teoretycznie są chowane. 

Szkoda że Trochę Fiamma nie trafia u mnie trochę z wymiarem. Ma ktoś może tego Thula?

 

Hmm zastanawia mnie dlaczego u Ciebie taka krótka markiza wlezie? Hobby 460 jaką ma długość? Ja mam przecież niewiele dłuższą przyczepę, bo 472 model, a długość na zewnątrz to 4672 mm i u siebie weszła mi markiza Caravanstore 360. To jakim cudem u Ciebie wejdzie tylko 280?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.