Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy.

W zeszłym roku byłem na Chorwacji i na liście brakujących rzeczy na pierwszym miejscu była markiza. Tak więc od tamtego czasu systematycznie czytam o tym wynalazku. A im dłużej czytam, tym jestem głupszy (np. tekst Kristofera, że codziennie składa markizę). Od razu powiem, że jestem mobilnym typem i max co 3-5 dni muszę ruszyć tyłek. Tak wiec przedsionek leży w piwnicy.

 

Dlatego też zrobiłem małą listę, według której próbuję przybliżyć się do celu, czyli wyboru rozwiązania. Ale po kolei. Mam kilka kategorii i max ocena to +++ a najgorsza ocena to ---. U mnie się zmieści około 350 cm, tak więc wybieram spośród moich typów:

 

1. Słynny daszek z Jula:

http://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/wypoczynek/przyczepy-kempingowe-i-kampery/przedsionki/daszek-przeciwsloneczny-619414/

 

cena (269PLN) +++

waga (8kg) ++

rozkładanie/składanie (1-2 osoby 10 min) ---

pozostaje na przyczepie (nie) ---

linki po rozłożeniu (tak) ---

ocena słupków (proste 2 kijki) +

jakość (słaba/średnia) --

 

Największa zaleta to cena, dość niska waga, po rozłożeniu mamy linki jak w namiocie no i trzeba za każdym razem wyciągać kedrę - chyba w dwie osoby oraz mieć dodatkowe miejsce w przyczepie na daszek.

 

2. Markiza cortima:

http://sklep.elektrowarm.com/markiza-przyczepy-kempingowej-busa-vana-rozmiar-360x212-grey-stone-p-29.html

 

cena (700PLN) +

waga (6,5kg) +++

rozkładanie/składanie (2 osoby 7 min) --

pozostaje na przyczepie (częściowo) -

linki po rozłożeniu (nie) +++

ocena słupków (składane) --

jakość (średnia) -

 

Mało opisana na tym forum, cena dość atrakcyjna, bardzo niska waga, pozostaje na przyczepie, jednak nie wiem, czy tam także mogą jeździć słupki. Tak więc możliwe, że trzeba je pakować do przyczepy. Rozkładanie w dwie osoby, oczywiście szybciej niż powyższy daszek. Dodatkowa przednia ścianka tylko 150PLN. "Projekt polski"?

 

3. Markiza Caravanstore 360:

http://www.go-market.pl/Przedsionki__przystawki__namioty/Rolety__Daszki_przeciw_sloneczne/FI06760E01N,Nm03,Roleta_markiza_w_futerale_Caravanstore_360_Blue_Ocean_-_Fiamma,pz,products.xml

 

cena (1500PLN) --

waga (11,5kg) -

rozkładanie/składanie (1-2 osoby 4 min) ++

pozostaje na przyczepie (tak) +++

linki po rozłożeniu (nie) +++

ocena słupków (wyjmowane z "wałka") +++

jakość (dobra) +++

 

Mój faworyt, bo miałem okazję go rozwijać. Dobra jakość, pozostaje na przyczepie, widziałem na "Twojej tubie" że da radę nawet w pojedynkę ją rozłożyć w krótkim czasie. Waga trochę wyższa, nie wspominając o 2 razy wyższej cenie od poprzedniczki. Dodatkowa przednia ścianka aż 400-500 PLN o ile dobrze pamiętam. Wygląda na sprzęt na lata, możliwość łatwej "wymiany materiału"

 

4. Markiza kasetowa

 

cena (2500PLN) ---

waga (15kg) ---

rozkładanie/składanie (1 osoba 2 min) +++

pozostaje na przyczepie (tak) +++

linki po rozłożeniu (nie) +++

ocena słupków (wyjmowane z "wałka") +++

jakość (dobra) +++

 

Mimo pochwał kolegów, u mnie ta wersja odpada ze względu na cenę, wagę i konieczność wiercenia w ścianach. Choć oczywiście jest to najszybszy i najlepszy system otwierania przez jedną osobę (choć i tak trzeba podstawiać nóżki w międzyczasie).

 

 

Tak więc prośba dobrzy ludzie o wsparcie psychiczne, bo ja już zgłupiałem. Czy przy każdym wyposażeniu w karawaningu musi być pod górkę? Nie wspominając już o zaporowych cenach :'(

Oczywiście powyższe oceny to oceny subiektywne i liczę na polemikę z Waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masz jeszcze Thule Omnistor 1200.

 

Ja obecnie mam nr 1. Do nowej przyczepy biorę nr 3.

Nr 2 to wg mnie nic innego jak nr 1, z tą różnicą że jest na stałe

Ale co to za wartość dodana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy.

W zeszłym roku byłem na Chorwacji i na liście brakujących rzeczy na pierwszym miejscu była markiza. Tak więc od tamtego czasu systematycznie czytam o tym wynalazku. A im dłużej czytam, tym jestem głupszy (np. tekst Kristofera, że codziennie składa markizę). Od razu powiem, że jestem mobilnym typem i max co 3-5 dni muszę ruszyć tyłek. Tak wiec przedsionek leży w piwnicy.

 

Dlatego też zrobiłem małą listę, według której próbuję przybliżyć się do celu, czyli wyboru rozwiązania. Ale po kolei. Mam kilka kategorii i max ocena to +++ a najgorsza ocena to ---. U mnie się zmieści około 350 cm, tak więc wybieram spośród moich typów:

 

1. Słynny daszek z Jula:

http://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/wypoczynek/przyczepy-kempingowe-i-kampery/przedsionki/daszek-przeciwsloneczny-619414/

 

cena (269PLN) +++

waga (8kg) ++

rozkładanie/składanie (1-2 osoby 10 min) ---

pozostaje na przyczepie (nie) ---

linki po rozłożeniu (tak) ---

ocena słupków (proste 2 kijki) +

jakość (słaba/średnia) --

 

Największa zaleta to cena, dość niska waga, po rozłożeniu mamy linki jak w namiocie no i trzeba za każdym razem wyciągać kedrę - chyba w dwie osoby oraz mieć dodatkowe miejsce w przyczepie na daszek.

 

2. Markiza cortima:

http://sklep.elektrowarm.com/markiza-przyczepy-kempingowej-busa-vana-rozmiar-360x212-grey-stone-p-29.html

 

cena (700PLN) +

waga (6,5kg) +++

rozkładanie/składanie (2 osoby 7 min) --

pozostaje na przyczepie (częściowo) -

linki po rozłożeniu (nie) +++

ocena słupków (składane) --

jakość (średnia) -

 

Mało opisana na tym forum, cena dość atrakcyjna, bardzo niska waga, pozostaje na przyczepie, jednak nie wiem, czy tam także mogą jeździć słupki. Tak więc możliwe, że trzeba je pakować do przyczepy. Rozkładanie w dwie osoby, oczywiście szybciej niż powyższy daszek. Dodatkowa przednia ścianka tylko 150PLN. "Projekt polski"?

 

3. Markiza Caravanstore 360:

http://www.go-market.pl/Przedsionki__przystawki__namioty/Rolety__Daszki_przeciw_sloneczne/FI06760E01N,Nm03,Roleta_markiza_w_futerale_Caravanstore_360_Blue_Ocean_-_Fiamma,pz,products.xml

 

cena (1500PLN) --

waga (11,5kg) -

rozkładanie/składanie (1-2 osoby 4 min) ++

pozostaje na przyczepie (tak) +++

linki po rozłożeniu (nie) +++

ocena słupków (wyjmowane z "wałka") +++

jakość (dobra) +++

 

Mój faworyt, bo miałem okazję go rozwijać. Dobra jakość, pozostaje na przyczepie, widziałem na "Twojej tubie" że da radę nawet w pojedynkę ją rozłożyć w krótkim czasie. Waga trochę wyższa, nie wspominając o 2 razy wyższej cenie od poprzedniczki. Dodatkowa przednia ścianka aż 400-500 PLN o ile dobrze pamiętam. Wygląda na sprzęt na lata, możliwość łatwej "wymiany materiału"

 

4. Markiza kasetowa

 

cena (2500PLN) ---

waga (15kg) ---

rozkładanie/składanie (1 osoba 2 min) +++

pozostaje na przyczepie (tak) +++

linki po rozłożeniu (nie) +++

ocena słupków (wyjmowane z "wałka") +++

jakość (dobra) +++

 

Mimo pochwał kolegów, u mnie ta wersja odpada ze względu na cenę, wagę i konieczność wiercenia w ścianach. Choć oczywiście jest to najszybszy i najlepszy system otwierania przez jedną osobę (choć i tak trzeba podstawiać nóżki w międzyczasie).

 

 

Tak więc prośba dobrzy ludzie o wsparcie psychiczne, bo ja już zgłupiałem. Czy przy każdym wyposażeniu w karawaningu musi być pod górkę? Nie wspominając już o zaporowych cenach :'(

Oczywiście powyższe oceny to oceny subiektywne i liczę na polemikę z Waszej strony.

Bierz trójkę, to bardzo dobry sprzęt w przyzwoitej cenie. Nie musisz tego codziennie zwijać, jak będzie załamanie pogody takie , że stoły i krzesła latają będziesz o tym wiedział. W 99% spełnia swoje zadanie, jest lekka, estetyczna i praktyczna. Wcześniej mialem daszki, ale to taki etap przejściowy, kupa linek, szpilek, których czasem nie można wbić w podłoże, nie polecam. A jak się nie sprawdzi sprzedasz z niewielką stratą, sam poszukiwałem używanego i tanio nie było.

 

4ce2eae4b228f3f740847bddf7330369.jpg

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką kieszeniową - do przyczepy moim zdaniem najlepsza...

Co do składania... moja z pasami sztormowymi stała raz 1,5miesiaca w Dźwirzynie - w piękną pogodę jak i w burzę - bez jakiś problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.

 

 

Masz jeszcze Thule Omnistor 1200.

 

Tak wiem, ale ma on porównywalną cenę, waga trochę wyższa, a system rozkładania słupków chyba trochę mniej wygodny, choć widziałem to tylko na filmiku. Jak mnie nie wyprowadzicie z ewentualnego błędu, to pozostaje przy Caravanstore 360.

 

Nr 2 to wg mnie nic innego jak nr 1, z tą różnicą że jest na stałe

Ale co to za wartość dodana?

 

Dla mnie to jest zasadnicza różnica, bo nie muszę pakować majdanu do przyczepy (choć nie wiem nadal, co z tymi słupkami). No i oczywiście nie masz dodatkowych sznurków, tak więc według mnie bliżej do markizy niż daszka. No i wspieranie polskiej przedsiębiorczości kusi.

 

Ja mam coś a'la nr 1.
Nie z Jula tylko tenta czy coś, nie istotne. To się rozkłada w jedną osobę w jakieś 4 minuty.
Nie że namawiam czy coś ale podaje dane do oceny

 

Czy te cztery minuty mierzysz łącznie z wyciągnięciem czy zapakowaniem daszka z/do przyczepy? Bo według mnie zamontowanie go do bezpośrednio po przyjeździe potrwa dłużej. Dodatkowo powiedz mi proszę, czy są potrzebne dwie osoby, by włożyć kedrę.

 

 

Bierz trójkę, to bardzo dobry sprzęt w przyzwoitej cenie. Nie musisz tego codziennie zwijać, jak będzie załamanie pogody takie , że stoły i krzesła latają będziesz o tym wiedział. W 99% spełnia swoje zadanie, jest lekka, estetyczna i praktyczna. Wcześniej mialem daszki, ale to taki etap przejściowy, kupa linek, szpilek, których czasem nie można wbić w podłoże, nie polecam. A jak się nie sprawdzi sprzedasz z niewielką stratą, sam poszukiwałem używanego i tanio nie było.

 

Ja obecnie mam nr 1. Do nowej przyczepy biorę nr 3.

 

Koledzy, utwierdzacie mnie w wyborze mojego faworyta. To chyba dobrze, choć mam takie przeczucie, że zdzierają z nas za nasze hobby. Taka markiza za 1500? Ta cena jest dobra może dla Niemca. No ale cóż, karawaning przyszedł z zachodu, łącznie z cenami niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki koledzy.

Tak wiem, ale ma on porównywalną cenę, waga trochę wyższa, a system rozkładania słupków chyba trochę mniej wygodny, choć widziałem to tylko na filmiku. Jak mnie nie wyprowadzicie z ewentualnego błędu, to pozostaje przy Caravanstore 360.

.

Ja właśnie przez ten system rozkładania wybrałem Fiamma. Wydaje mi się, że we Fiamma rozwiązali to dużo lepiej.

 

.

Dla mnie to jest zasadnicza różnica, bo nie muszę pakować majdanu do przyczepy (choć nie wiem nadal, co z tymi słupkami). No i oczywiście nie masz dodatkowych sznurków, tak więc według mnie bliżej do markizy niż daszka. No i wspieranie polskiej przedsiębiorczości kusi.

.

Owszem. Z tego powodu chce Fiamma. Ta polska jakoś mnie nie przekonuje. Jest lżejsza z jakiegoś powodu. Rurki wyglądają jak w przypadku tego daszku z Jula.

 

 

 

.

Taka markiza za 1500? Ta cena jest dobra może dla Niemca. No ale cóż, karawaning przyszedł z zachodu, łącznie z cenami niestety.

Caravanstore 360 kupisz już za około 1200 zł.

W necie jest sporo ofert, niestety wysyłka wychodzi drogo bo firmy krzyczą po 200 zł. Ale jak masz blisko domu jakiegoś sklepu to z odbiorem osobistym kupisz za dużo taniej.

 

Ja u dealera Adrii zamówiłem tą markize za 1420 zł z montażem. Taniej niż w Warszawie gdybym kupował osobiście i potem jeszcze bym musiał wozić te 3,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przez ten system rozkładania wybrałem Fiamma. Wydaje mi się, że we Fiamma rozwiązali to dużo lepiej.

 

.

Owszem. Z tego powodu chce Fiamma. Ta polska jakoś mnie nie przekonuje. Jest lżejsza z jakiegoś powodu. Rurki wyglądają jak w przypadku tego daszku z Jula.

 

 

 

.

Caravanstore 360 kupisz już za około 1200 zł.

W necie jest sporo ofert, niestety wysyłka wychodzi drogo bo firmy krzyczą po 200 zł. Ale jak masz blisko domu jakiegoś sklepu to z odbiorem osobistym kupisz za dużo taniej.

 

Ja u dealera Adrii zamówiłem tą markize za 1420 zł z montażem. Taniej niż w Warszawie gdybym kupował osobiście i potem jeszcze bym musiał wozić te 3,5 metra.

Dokładnie, kupisz poniżej 1200 zł, zimą nawet 1100 zł było. To dobra cena, jest tu trochę technologii upchniętej. Markizę można przełożyć zmieniając przyczepę, kasety nie przełożysz. Będziesz zadowolony, zamawiaj bo sezon w pełni i ceny bedą tylko rosły ...

Witus .....ale ci się wody w pokrowcu nazbierało .... :hehe::hehe::hehe:

Zapociła się zimą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koleżanki i koledzy.

.........

(np. tekst Kristofera, że codziennie składa markizę). Od

.......

.

1. Słynny daszek z Jula:

http://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/wypoczynek/przyczepy-kempingowe-i-kampery/przedsionki/daszek-przeciwsloneczny-619414/

 

cena (269PLN) +++

waga (8kg) ++

rozkładanie/składanie (1-2 osoby 10 min) ---

pozostaje na przyczepie (nie) ---

linki po rozłożeniu (tak) ---

ocena słupków (proste 2 kijki) +

jakość (słaba/średnia) --

 

Największa zaleta to cena, dość niska waga, po rozłożeniu mamy linki jak w namiocie no i trzeba za każdym razem wyciągać kedrę - chyba w dwie osoby oraz mieć dodatkowe miejsce w przyczepie na daszek..

Cokolwiek będziesz miał to na wietrze trzeba złożyć

 

A Jula dla mnie to same plusy

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. W daszku Jula naprawdę nie trzeba dużego wiatru aby wszystko się złożyło

 

zaprzeczam, używam daszków ok kilkunastu lat, tego z juli chyba cztery sezony, szybciej się szmata porwie niż coś się z nóżkami porobi 

w zeszłym roku nad Balatonem widziałem fiammę wyłożoną na dach (o zniszczeniach nie wspomnę, ale wyglądało to jak otwarta puszka), daszek z juli wytrzymał bez problemu , póżniej , po pierwszym uderzeniu wiatru schowałem go jak większość która przetrwała 

 

tylko trzeba dobrze go rozpiąc 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.