Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

34 minuty temu, danielpoz napisał:

Tu jest Thule ale to chyba błąd opisu lub ceny. Zbyt tanie... https://sklep.kampi.pl/pl/p/Tasma-oswietleniowa-LED-do-Thule-Omnistor-6200920/5275

 

Możesz podać link do LED Osram? 

Ta cena w Thule to za 1 metr.ja montowałem tą z linku.To jest 1520 lm z 5 metrów.Musi chodzić ze ściemnianiem,bo inaczej całe pole ma Cię na widoku.Oczywiście mogą być słabsze,wówczas bez dodatkowej elektroniki oraz kosztów,które niestety nie są małe (mam na myśli elementy do ściemniania - pilot i statecznik).Osram na 24V.Każda jest będzie o"niebo"lepsza niż Thule,bo obawiam się o to,co oni za ledy tam włożyli.Jakbyś coś potzebował w tym temacie daj znać,pracuję w tej branży i mam możliwości pomóc,również w cenie.Cennikowy koszt takiej taśmy Osram to 840 zł na 5 metrów,ale....:D

https://www.ledvance.pl/produkty/uklady-elektroniczne-i-moduly/systemy-oswietleniowe-i-moduly/liniowe-moduly-led-przeznaczone-do-uniwersalnych-i-zindywidualizowanych-rozwiazan-oswietleniowych/value-flex-and150-moduly-led-do-zastosowan-polprofesjonalnych/value-flex-protect-1500/index.jsp?productId=ZMP_3145760&classificationId=GPS01_3158334

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Jest, ale w Thulu musisz przymocować jakieś trzymadełka, coś przykręcać, dziurawić worek. W Fiammie wszystko wkładasz w dedykowane miejsca. W końcu Fiamma fabrycznie jest przystosowana już pod ściany - nawet można kupić cały zestaw, który zwie się Caravanstore ZIP. 

 

 

Zgadza się. Trzema zamontować poprzeczkę i do niej montujemy ściany.

 

Filmiki przedstawiają dwie różne markizy. Pierwszy film to Fiamma, a drugi to Thule.  U Fiammy nóżki są wyciągane własnie z rolki markizy. 

 

A jak zamontujesz przedsionek jednocześnie mając zamontowaną markizę?

Zdemontuje markizę w trzy minuty i założę przedsionek. Kupiłem markizę z myslą o krótkich wyjazdach tylko, uważam że pełny przedsionek daje większą .... frajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacekzoo napisał:

Jak zamówisz w tej cenien to muszą sprzedać

Mogą bo z tym muszą bym nie przesadzał.

20 minut temu, strus251 napisał:

Z opisu to bym wnioskował że to cena za 1 modół/1 metr.
Więc cena 76zł za mb to bym raczej mówił że drogawo .

Tez tak myślę. Ale czy drogo? Popatrz post Krzysztofa.

12 minut temu, Krzysztof75 napisał:

Ta cena w Thule to za 1 metr.ja montowałem tą z linku.To jest 1520 lm z 5 metrów.Musi chodzić ze ściemnianiem,bo inaczej całe pole ma Cię na widoku.Oczywiście mogą być słabsze,wówczas bez dodatkowej elektroniki oraz kosztów,które niestety nie są małe (mam na myśli elementy do ściemniania - pilot i statecznik).Osram na 24V.Każda jest będzie o"niebo"lepsza niż Thule,bo obawiam się o to,co oni za ledy tam włożyli.Jakbyś coś potzebował w tym temacie daj znać,pracuję w tej branży i mam możliwości pomóc,również w cenie.Cennikowy koszt takiej taśmy Osram to 840 zł na 5 metrów,ale....:D

https://www.ledvance.pl/produkty/uklady-elektroniczne-i-moduly/systemy-oswietleniowe-i-moduly/liniowe-moduly-led-przeznaczone-do-uniwersalnych-i-zindywidualizowanych-rozwiazan-oswietleniowych/value-flex-and150-moduly-led-do-zastosowan-polprofesjonalnych/value-flex-protect-1500/index.jsp?productId=ZMP_3145760&classificationId=GPS01_3158334

No cena mówiąc delikatnie mnie powala ale może tyle to musi kosztować.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, w opisie jest jasno, zestaw składa się z 6 modułów po 1m każdy. Nie ma info że cena za moduł. Jak zamówisz to jest zawarta umowa, i musi Ci sprzedać. Kiedyś była sprawa sądowa bo gość wystawiłna allegro fure żeby zobaczyć za ile może pójść. Ktoś wylicytował za ułamek wartości, a sąd orzekł że musi sprzedać. Teraz tego nie znajde, ale czytałem o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuje markizę w trzy minuty i założę przedsionek. Kupiłem markizę z myslą o krótkich wyjazdach tylko, uważam że pełny przedsionek daje większą .... frajde.
Markizę workową zdemontujesz w 3 minuty? No ja właśnie po to kupiłem workową aby nie używać daszku z Julii, a mieć ją na stałe. Dla przedsionka nie widzę sensu i takiego nie mam nawet. Nie wydam kilku tysięcy na coś co będzie leżeć i coś co od biedy można nastąpić ścianą :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jacekzoo napisał:

Daniel, w opisie jest jasno, zestaw składa się z 6 modułów po 1m każdy. Nie ma info że cena za moduł. Jak zamówisz to jest zawarta umowa, i musi Ci sprzedać. Kiedyś była sprawa sądowa bo gość wystawiłna allegro fure żeby zobaczyć za ile może pójść. Ktoś wylicytował za ułamek wartości, a sąd orzekł że musi sprzedać. Teraz tego nie znajde, ale czytałem o tym

Pamiętam tą akcje z Jeepem. Ostatecznie jednak nie sprzedał.....

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, Arturo43 napisał:
Zdemontuje markizę w trzy minuty i założę przedsionek. Kupiłem markizę z myslą o krótkich wyjazdach tylko, uważam że pełny przedsionek daje większą .... frajde.

Markizę workową zdemontujesz w 3 minuty? No ja właśnie po to kupiłem workową aby nie używać daszku z Julii, a mieć ją na stałe. Dla przedsionka nie widzę sensu i takiego nie mam nawet. Nie wydam kilku tysięcy na coś co będzie leżeć i coś co od biedy można nastąpić ścianą :-)

No może w pięć i i nie widzę w tym  żadnego problemu , ile może trwać wysunięcie kedry???. Tutaj widzę ogromną zaletę tego typu markiz. A przedsionek  mam ,używam i sobie chwalę . Ściany w markizie zrobią nam z markizy ... prawie przedsionek , prawie ;-)

Edytowane przez Arturo43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Jest, ale w Thulu musisz przymocować jakieś trzymadełka, coś przykręcać, dziurawić worek. W Fiammie wszystko wkładasz w dedykowane miejsca. W końcu Fiamma fabrycznie jest przystosowana już pod ściany - nawet można kupić cały zestaw, który zwie się Caravanstore ZIP. 

Filmiki przedstawiają dwie różne markizy. Pierwszy film to Fiamma, a drugi to Thule.  U Fiammy nóżki są wyciągane własnie z rolki markizy. 

Co do trzymadełek to zgoda może trzeba przymocować ale to nie jakiś problem.

W thule masz wyciągane z rolki a w fiammie wysuwane z rolki 

Co do filmiku to jakiś stary model jest tam pokazany obecnie Thule wygląda trochę inaczej https://www.kena.pl/?products_id=2053

 

A wracając do pytanie używa ktoś tych boczków z obelinka?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tym że jak kupisz te firmowane jakąś znaną marką to szansa na badziew jest nikła. Kupując te tańsze tak naprawdę nie wiemy co z jakością. Wtedy koniecznie musimy kupić z polecenia kogoś kto ma już takie fizycznie itd. Myślę że cena x5 nie jest usprawiedliwieniem i raczej nie dam 800zł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.