Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale piszecie o tym daszku Reimo, który zalinkowałem, czy tym z Juli? Czy w sumie to bez różnicy...Chciałem markizę workową, ale mam łamany dach i musiałbym kupić taką na 3m max, podczas gdy daszek mogę założyć na 4 i więcej m.

 

Marcin...piszę o daszku Reimo. Mocuje go na sztywno pasem sztormowym i mocno opuszczam boki dla szybkiego sciekania wody. Przetrwał nawet burze.

 

Plusem oprócz ceny jest niska waga i możliwość transportu w aucie.

 

Czy jest to badziewie to pojęcie względne. Znam takich dla których 4 letni Cayenne to złom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam daszek podobny do "Juli", nie widzę problemu przy wietrze (nieraz w nawałnice markizy juz poskladane a stoimy pod moim bo on ma się jeszcze świetnie), deszczu jak i nie zaobserwowalem problemu na niestabilnym gruncie.

Używam go dopiero od 8 lat po około 20 razy w kazdym roku więc może jeszcze za krótko, hmm.

 

dopiero po ok 20 latach będziesz mógł się wypowiadać na ten temat  :nono: na razie jesteś żółtodziobem i się nie znasz  :]

 

miałem z juli, teraz mam szyty - i nie zamienię na żadną badziewną markizę 

rozkładam symetrycznie albo któryś bok opuszczam bardziej, zależnie od potrzeby. Przetrwał niejedną burzę bez uszczerbku, zresztą jak się zniszczy to 300 zł to nic w porównaniu do dowolnej markizy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markizy fiamma i thule porównując najtańsze modele to inny świat na korzyść thule i zdania nigdy nie zmienię. Sam miałem też daszek, jakiś porządny noname. Kupiłem za flaszkę i używałem już nawet jako osłony na budowie a on nic nie marudzi. 7 na 2.3 m. Dobrze zamocowany przetrwa dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze silniejszy wiatr wywróci przyczepę...wiec po co ją mieć... lepiej mieszkać w żelbecie i się z niego nie ruszać, bo jeszcze w Polsce takich wiatrów raczej nie ma by blok ruszyły...

Dodam że potrafiła markiza (Fiamma workowa) przeżyć 2 spore burze nad morzem i stanie bez mojego nadzoru przez 3tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam że potrafiła markiza (Fiamma workowa) przeżyć 2 spore burze nad morzem i stanie bez mojego nadzoru przez 3tygodnie...

Workowa owszem. Z kasetowymi już jest gorzej. Przy wietrze 50 km/h kasetowa już potrafi się mocno powyginać. O zniszczonej ścianie przy okazji nie ma co nawet wspominać.

 

 

Przy takich podmuchach najlepsza będzie szmata, a i worek narobi mniej szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde "coś" może zniszczyć "wszystko"...np wspomniane słupki z "daszka" wbite na wylot w ścianę w miejscu łóżka...

Mimo wszystko prawidłowo zamocowana markiza kasetowa moim zdaniem powinna wytrzymać znacznie więcej niż daszek czy workowa...

Poza tym kasetę można rozwinąć np na 50cm...i szybciej złożyć gdy jest problem...

Dodam że bardzo rzadko mi się zdarza rozstawiać markizę bez pasu sztormowego i raftera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde "coś" może zniszczyć "wszystko"...np wspomniane słupki z "daszka" wbite na wylot w ścianę w miejscu łóżka...

Mimo wszystko prawidłowo zamocowana markiza kasetowa moim zdaniem powinna wytrzymać znacznie więcej niż daszek czy workowa...

Poza tym kasetę można rozwinąć np na 50cm...i szybciej złożyć gdy jest problem...

Dodam że bardzo rzadko mi się zdarza rozstawiać markizę bez pasu sztormowego i raftera...

Jak jesteś przy przyczepie to nie problem zareagować. Ale nie zauważyłem aby ludzie profilaktycznie chowali daszki kiedy oddalają się od przyczepy. Rok temu miałem taką sytuację, że pojechaliśmy do sklepu. Pogoda piękna. W czasie pobytu w sklepie zerwał się wiatr i przyszła nawałnica z gradem. A w przyczepie zostawiłem nie tylko rozłożoną markizę ale i otwarte okna dachowe. Wracając do przyczepy mijałem połamane drzewa i gałęzie leżące na ulicy. Oczami wyobraźni już widziałem nie tylko uszkodzoną markizę ale i wyrwane okno dachowe. Na szczęście poza wodą w cepie i na łóżku nic się nie stało

 

Co do markiz to na YT jest gdzieś też filmik jak przy takich samych testach jak powyżej workowa się owszem, poddaje, ale nie robi takich szkód ze ścianą jak markiza kasetowa. Coś za coś. Kasetowa jest sztywna i w skrajnych przypadkach narobi więcej szkód.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.