Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaje z przyczepą. Teraz chce kupić coś dłuższego nie wiem jaka mi teraz wejdzie, ale chciałbym coś około 4-4,5m tylko mam obawy o zwijanie takiej markizy

Ja bym wziął na Twoim miejscu tamtą i sprawdził jak się z tym żyje. Sprzedać zawsze zdążysz :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprzedaje z przyczepą. Teraz chce kupić coś dłuższego nie wiem jaka mi teraz wejdzie, ale chciałbym coś około 4-4,5m tylko mam obawy o zwijanie takiej markizy

Mam 4m. Musiałem dokleić na środku rzepy, by przytrzymać ją zwiniętą. bo zwijać trzymając za końce ( tam są rzepy ) nie szło. Może jestem za niski?

Miałem sztywną i w nowej cepce chciałem workową. - tylko 14 kg. Sztywna ważyła 48 kg i oberwała ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja mam 4,5 m i ze zwijaniem nie mam żadnego problemu, co prawda mam 1,85 cm wzrostu. Ja zaczynam zwijać od środka i przechodzę na bok - daje sobie radę, ale myślę, że patent Adama na rzep po środku rozwiąże problem dla osób z niższym wzrostem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, mam teraz 310 i sam dawałem radę tylko własnie najgorsze było to zapinanie w worku, Jestem trochę wyższy niż Tomek więc chyba ogarnę większą :D 

Tomek a jaką masz? Fiammy jest chyba 440 największa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4m. Musiałem dokleić na środku rzepy, by przytrzymać ją zwiniętą. bo zwijać trzymając za końce ( tam są rzepy ) nie szło. Może jestem za niski?

Miałem sztywną i w nowej cepce chciałem workową. - tylko 14 kg. Sztywna ważyła 48 kg i oberwała ścianę.

 

Witam !

 

Ja mam 4,5 m i ze zwijaniem nie mam żadnego problemu, co prawda mam 1,85 cm wzrostu. Ja zaczynam zwijać od środka i przechodzę na bok - daje sobie radę, ale myślę, że patent Adama na rzep po środku rozwiąże problem dla osób z niższym wzrostem.

 

Pozdrawiam

 

Nie wiem jak to wygląda w innych markizach ale u mnie w Caravanstore 360 fabrycznie były trzy rzepy (jedna na środku, dwie po bokach) i jako, że mam 193 cm wzrostu to mogę sam zwijać markizę i zapinam rzep na środku a potem pozostałe dwa na końcach. Wydawało mi się, że rzep na środku to standard ale jak widzę ...

Tomekk, chciałbym zobaczyć, jak Ty przechodzisz na koniec tej markizy - ja bym chyba nie dał rady mimo mojego wzrostu - ręce po takiej robocie mi odpadają i zawsze staram się mieć kogoś do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w innych markizach ale u mnie w Caravanstore 360 fabrycznie były trzy rzepy (jedna na środku, dwie po bokach) i jako, że mam 193 cm wzrostu to mogę sam zwijać markizę i zapinam rzep na środku a potem pozostałe dwa na końcach. Wydawało mi się, że rzep na środku to standard ale jak widzę ...

Tomekk, chciałbym zobaczyć, jak Ty przechodzisz na koniec tej markizy - ja bym chyba nie dał rady mimo mojego wzrostu - ręce po takiej robocie mi odpadają i zawsze staram się mieć kogoś do pomocy.

Witam

 

Raczej sam zwijam markizę i nie jest to duża trudność. Jak przechodzę od środka na bok to jest to zwinięte na wysokość ręki, resztę dowijam i rzepuje, po czym szybko zamek saszetki i przechodzę na drugi koniec. Czasami podstawiamy stopień.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi mignęło przed oczami, że ktoś pisał o daszku Reimo: https://www.reimo.com/pl/M90001-como_universal_sonnendach_2m_bis_9m/

Warte to coś? W tym roku planuje zostawić przedsionek w domu i jechać z daszkiem. Ten wpadł mi w oko. Prośba o opinie jeśli ktoś posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi mignęło przed oczami, że ktoś pisał o daszku Reimo: https://www.reimo.com/pl/M90001-como_universal_sonnendach_2m_bis_9m/

Warte to coś? W tym roku planuje zostawić przedsionek w domu i jechać z daszkiem. Ten wpadł mi w oko. Prośba o opinie jeśli ktoś posiada.

Powiem Ci, ja w tym roku kupiłem daszek w Juli za 299zł chyba i jak za tą kasę to trzeba było dorobić 2 sznurki i spełnia swoje zadanie. Rozkłada się trochę dłużej niż markiza, może jakieś 5 minut i równie szybko składa, miejsca zajmuje jak parasol w pokrowcu. Na krótkie stanie super sprawa i 10 razy tańszy niż markiza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje taki daszek od kilku lat. Dobry jak nie ma wiatru. Mocniejsze podmuchy to duży hałas i przy słabym podłożu - zerowa stabilność mocowania. Każda markiza 10x lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w swojej markizie mam rzep centralny.

Użytkuje taki daszek od kilku lat. Dobry jak nie ma wiatru. Mocniejsze podmuchy to duży hałas i przy słabym podłożu - zerowa stabilność mocowania. Każda markiza 10x lepsza.

Potwierdzam. W dodatku przez wiatr daszek ten potrafi się po prostu złożyć, a metalowe tyczki potrafią uderzyć przy tym w budę. Trzeba mieć tego świadomość. Faktycznie markiza lepsza i wygodniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszecie o tym daszku Reimo, który zalinkowałem, czy tym z Juli? Czy w sumie to bez różnicy...

Chciałem markizę workową, ale mam łamany dach i musiałbym kupić taką na 3m max, podczas gdy daszek mogę założyć na 4 i więcej m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam daszek podobny do "Juli", nie widzę problemu przy wietrze (nieraz w nawałnice markizy juz poskladane a stoimy pod moim bo on ma się jeszcze świetnie), deszczu jak i nie zaobserwowalem problemu na niestabilnym gruncie.

Używam go dopiero od 8 lat po około 20 razy w kazdym roku więc może jeszcze za krótko, hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.