Skocz do zawartości

drzwiczki serwisowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
Kiedyś funkcjonował w Raszynie Darek B. znany również jako ARCADARKA. Najprościej, najbliżej i bez zbędnego podróżowania. Nie wiem czy jeszcze działa, ale możesz spróbować 602603100.Jeszcze taki nr jest 602-44-77-73

 

Działa. Ale chyba w innym miejscu. Jak łaskę Ci zrobi to może zechce w ogóle Cie przyjąć, porozmawiać, oddzwonić jak obiecuje. Bo inaczej to oleje. Dwa razy próbowałem oddać do niego poprzednią przyczepę i się nie udało. Łatwiej do Częstochowy było mi się ruszyć do Andrewa, bo Arcadarca "zarobić' nie chciał. Nie wiem. Może przyczep nie lubi? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacek00 napisał:

Działa. Ale chyba w innym miejscu. Jak łaskę Ci zrobi to może zechce w ogóle Cie przyjąć, porozmawiać, oddzwonić jak obiecuje. Bo inaczej to oleje. Dwa razy próbowałem oddać do niego poprzednią przyczepę i się nie udało. Łatwiej do Częstochowy było mi się ruszyć do Andrewa, bo Arcadarca "zarobić' nie chciał. Nie wiem. Może przyczep nie lubi? 

 

 

Mi właśnie wstawił klapy 4 szt. serwis w Grodzisku Maz.

Jak już będę mięć w domu po pozostałych modyfikacjach to dam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎01‎-‎17 o 12:23, Misio napisał:

Ja widziałem i przyczepy i nawet gdzieś film pokazowy jak wyciąć klapę i wstawić ją...bez drewnianej ramy, a nawet bez wkrętów - na wcisk/klik...

A w poprzedniej przyczepie zrobiłem sobie 4klapy, a w kamperze 5 ;)

Chyba o ten chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj i ja zainwestowałem jedyne 420 zł w klapę serwisową. Jako, że postawiłem na wygodne spanie, więc schowek pod materacem byłby upierdliwy .Trzeba więc będzie się do niego dobierać od zewnątrz. Jak na moją małą budkę klapa 80 cm może będzie trochę głupio wyglądać, ale chciałem żeby było wygodnie, a tak po prawdzie od ręki, bez zamawiania tylko to dostałem w kolorze jaki mi pasuje - czyli białym. Pozostałe to jak nie kremowe, to jakaś inna ciemna biel. Jako , że jestem upierdliwcem i nie wierzę w niczyją robotę - klapę będę osadzał  jak zwykle sam :(  Co do jakości tych klap za tak rozsądną cenę , bo to przecież jedyne 420 zł (drobnostka) - to napiszę tylko tyle - plastikowy szajs. No ale innych nie ma.To ścierwo już się w rękach gnie :( Strach to po prostu montować... Tak się przyglądałem dzisiaj nowym przyczepom na placu - wszędzie ten sam szajs montują - nawet te języczki zamykające są plastikowe - masakra...

484703153_IMG_20190424_0202001.thumb.jpg.69b3ef62072902906fb3840bbb9ee8df.jpg

 

1763435006_IMG_20190424_0203141.thumb.jpg.6494a6f516e510d7af3c18d769fef550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Misio napisał:

jednak bym polecał przynajmniej w zewnętrzną wkleić ramę drewnianą...

To wiem, nawet w drzwiczki kibelka, gdzie rama jest dużo mniejsza wklejałem ramkę drewnianą szer 3 cm  i to dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem walkę z klapą :)  Co prawda zbyt późno zacząłem i nie udało mi się jeszcze skończyć, ale większa część czyli najgorsze już zrobione. Niestety trochę mi przeszkodził odblask, który był zamontowany w trochę dupiatym miejscu, przez to musiałem niestety z klapą powędrować do góry.To mnie zabolało, ale nie mogłem przecież zostawić dwóch choćby zapaćkanych dziur powyżej klapy :(  Mogłem co prawda pójść trochę niżej, ale skoro nie dało się tego zrobić  tak ,jak chciałem to chociaż zrównałem dolne krawędzie klap  czyli klapy kibla i tej nowej.

 

IMG_20190424_130620.thumb.jpg.472164bf4b0fa7076e5ace4124e418f4.jpg

 

I wycięty otwór :) 

 

IMG_20190424_132926.thumb.jpg.2f8f4d380b9aeb7d51139b36a898fb33.jpg

 

Co ciekawe dalej nie znalazłem miejsca w swojej budzie gdzie byłby choćby kawałek styropianu. całą buda jest w styrodurze, to cieszy - kiedyś jednak budki robili porządnie. Najważniejsze, że nigdzie nie znalazłem nic niepokojącego, budka suchutka jak wiór, każdy narożnik tak jak i podłoga dzwoni jak dzwon.Wszystko zdrowiutkie. :) W tym miejscu Adria nie ma żadnej konstrukcji, nie natrafiłem na żadną listwę, a otwór jednak wielki :)  Z jednej strony ten styrodur to dobra sprawa, ale żeby wyskrobać go do montażu ramki drewnianej - to niech go krew zaleje.Twardy dziad i trzyma się blachy jak i sklejki wewnątrz jak wściekły. Co ja się nadłubałem żeby rowki zrobić - lepiej nie mówić :( 

 

IMG_20190424_153043.thumb.jpg.6fb157ac852f0139f32a4feaabb5a907.jpg

 

3 centymetrowa ramka w końcu wstawiona i wklejona na amen  :) 

 

IMG_20190424_155909.thumb.jpg.824c320298f19b8904628205097d97ca.jpg

 

Potem szablonik na wkładkę do klapy i znowu cięcie, dość duża klapa więc trochę upierdliwa robota :( Wymierzona idealnie - tym sposobem pozbyłem się tych pieprzonych dziur po odblasku :) 

 

IMG_20190424_164004.thumb.jpg.b89f5d102fddfbb02b8c53cab7c40f29.jpg

 

 

Niestety  zbyt późno zacząłem robotę i nie udało mi się dzisiaj  zamontować klapy, ale jutro też jest dzień :) Tak to będzie wyglądało - na chwilę obecną podparte deskami, ale musiałem dziurę zakryć żeby mi myszy , albo inne ścierwo do budy nie wlazły :) 

 

IMG_20190424_192609.thumb.jpg.2f935d0cf23b9f0cd20b5ae545e44395.jpg

 

Nie wiem ile biorą za montaż klap w serwisach, ale jedno wiem - nie warto płacić :)  Sam zrobię, to wiem jak zrobię  i co mam :) 

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Misio napisał:

Z ta dużą klapą bym nie przesadzał ...

Jak na moją małą budkę to ta klapa jest rzeczywiście dość duża, wydaje mi się że nawet trochę głupio wygląda :)  W stosunku do tego co montuje się na dużych budach, to oczywiście moja jest kurduplem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w Twojej małej budce masz mniejsze łóżko,  mniejszy zlew, mniejszy kibelek i mniejszy hak niż w tej dużej?

Pisałeś o problemach z dużą klapą,  i o to mi chodziło że to raczej nie duża klapa...A przynajmniej średnia.

A klapa jest od funkcjonalności, a nie do piękności...

 

Ale żeby nie było - fajnie że zrobiłeś i to pokazałeś i za to było piwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
Co ciekawe dalej nie znalazłem miejsca w swojej budzie gdzie byłby choćby kawałek styropianu.
 


A które ponoszę współczesne budy mają styropian zamiast styroduru? Adria na pewno nie ma grama styropianu. Zresztą styropianu, ze względu na jego właściwości nie powinno się w ogóle stosować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.