Skocz do zawartości

drzwiczki serwisowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W nowo zakupionej budce mam kilka wgniotek, które trochę szpecą całokształt. Zdecydowałem się z pełną świadomością i akceptacją na zakup. Ostatnio Dominik (Domino7) podpowiedział mi, że może warto by zalożyć klapę serwisową... Od razu dokonałem pomiarów i wyszło, że nawet małe drzwiczki obejmą prawie wszystkie wgniecenia (zostało by tylko jedno małe).

Byłby to niezły pomysł, tymbardziej, że miejsce jak najbardziej pasuje i zyskałbym dostęp do schowka pod podkową (od strony przedsionka, czyli idealna szafka na buty ;) )

Pytanie brzmi: jak łatwo jest coś spartolić przy takiej operacji, czy dla firm naprawiających przyczepy jest to prosty zabieg?

Pomijam koszt samych drzwiczek. Ale czy montaż będzie drogi?

Ale chyba na klapę wykorzystuję się w po części wyciętą blachę z miejsca montażu klapy, oczywiście zawsze można wykorzystać co innego.

Będzie to podobny proces jak tu z montażu kibelka i klapy kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale. U mnie w tym miejscu jest biała rybia łuska, więc raczej nie problem zastąpić nową.

Chodzi mi głównie o to czy łatwo wstawić takie dżwiczki, co by nic nie spartolić...ja jestem w tym temacie zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowo zakupionej budce mam kilka wgniotek, które trochę szpecą całokształt. Zdecydowałem się z pełną świadomością i akceptacją na zakup. Ostatnio Dominik (Domino7) podpowiedział mi, że może warto by zalożyć klapę serwisową... Od razu dokonałem pomiarów i wyszło, że nawet małe drzwiczki obejmą prawie wszystkie wgniecenia (zostało by tylko jedno małe).

Byłby to niezły pomysł, tymbardziej, że miejsce jak najbardziej pasuje i zyskałbym dostęp do schowka pod podkową (od strony przedsionka, czyli idealna szafka na buty ;) )

Pytanie brzmi: jak łatwo jest coś spartolić przy takiej operacji, czy dla firm naprawiających przyczepy jest to prosty zabieg?

Pomijam koszt samych drzwiczek. Ale czy montaż będzie drogi?

Dałem około 700zł i montowałem dokładnie w tym miejscu co Ty przewidujesz :) Klucz mam ten sam jak do reszty przyczepy i z tym był troszkę kłopot(czas i parę złotówek)

Skoro Dominik powiedział Tobie o drzwiczkach, to zapytaj go ile takie coś kosztuje bo sam takie drzwi montował w wilku. Może jeszcze pamięta.

Chyba jednak nie zamontował ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje demontowałem w celu wymiany uszczelnienia. Żadnej filozofii tam nie ma, ramka osadzona w dziurze dookoła uszczelniacz i nity. Osobiście szukałbym używki i ewentualnie można wymienić blachę w drzwiczkach na tą którą otrzymamy po wycięciu dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Dominik powiedział Tobie o drzwiczkach, to zapytaj go ile takie coś kosztuje bo sam takie drzwi montował w wilku. Może jeszcze pamięta.

W Wilku ostatecznie nie zamontowałem. Na obecną chwilę sam montaż między 200 a 300 pln + koszt zakupu klapy.

Dałem około 700zł i montowałem dokładnie w tym miejscu co Ty przewidujesz :) Klucz mam ten sam jak do reszty przyczepy i z tym był troszkę kłopot(czas i parę złotówek)

Zamawiałem do poprzedniej wkładkę do zamka w klapie bakisty w ProCampie. Po nr z kluczyka dopasowali, 50pln z przesyłką i trzy tygodnie oczekiwania. Jeśli mają akurat taką na stanie, to kwestia kilku dni. Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej filozofii tam nie ma, ramka osadzona w dziurze dookoła uszczelniacz i nity.

Stanowczo bym nie polecał nitów - ale już ramkę drewnianą, a i owszem...

Co poniektórzy wiedzą że mam hopla na punkcie klap ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek pomyślał, że można zamontować drzwiczki "serwisowe" bez drewnianej ramki  :pad:

 

tak szczerze, to przy moim braku zielonego pojęcia w tymacie klap, nie wyobrażam sobie wstawienia drzwi bez ramki. Przeciez wkręt musi do czegoś złapać ramkę, nie do samej blachy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem i przyczepy i nawet gdzieś film pokazowy jak wyciąć klapę i wstawić ją...bez drewnianej ramy, a nawet bez wkrętów - na wcisk/klik...

A w poprzedniej przyczepie zrobiłem sobie 4klapy, a w kamperze 5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.