Skocz do zawartości

drzwiczki serwisowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

w poprzednim sezonie na sam koniec rozprułem kawałek poszycie z boku przyczepy. Chcę to naprawić wmontowując drzwiczki serwisowe i zrobić schowek. Stąd moje pytanie gdzie takie drzwiczki kupić najchętniej z demontażu jakieś używane.

 

Jeśli ktoś coś to proszę o linka lub informację.

 

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 9 miesięcy temu...

Wydaje mi sie że w tym miejscu nie idą żadne listwy, przynajmniej w mojej nie szły...idzie jedna przez środek ale to znacznie wyżej.Jesłi już wytniesz to otwór i tak musisz wzmocnić listwami. Też sie do tego przymierzam aby takie drzwiczki wstawić ale w przedniej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę obok ale...Czy ktoś podpowie jak omijać listwy konstrukcyjne przy wycinaniu otworów w ścianach. Chodzi konkretnie o wycięcie małego otwory na złącze gazowe i aby nie trafić akurat na pionową kratownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycięciu otworu wklejasz po obwodzie listwy między sklejkę i blachę, więc przecięcie listwy konstrukcyjnej nie stanowi problemu. Poszycie będzie stabilne.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Unikaj wiercenia w bezpośredniej bliskości krawędzi ścian, w liniach będących przedłużeniem krawędzi wszelkich otworów (okna, drzwi itp.). W tych miejscach najłatwiej napotkać listwy szkieletu konstrukcyjne, wzmacniające. Listwy są też w miejscach, w których od strony wnętrza mocowane są do ścian meble.  Jakaś fotka dała by lepsze wyobrażenie miejsca, w którym chcesz otwór wykonać. Myślę, że po wybraniu optymalnego miejsca (z uwzględnieniem powyższych uwag) możesz nawiercić od strony wnętrza przyczepy, otwornicą otwór o średnicy ok. 10 - 20 mm, ale wyłącznie na głębokość ok. 3 mm, czyli jedynie warstwa sklejki. Przy pomocy np. sztywnego kawałka drutu, wciskając go w czterech kierunkach przez styropian, badasz przestrzeń za sklejką. Przy przemyślanie wybranym miejscu jest duże prawdopodobieństwo, że napotkasz jedynie styropian i będziesz mógł już śmiało wytyczyć obszar cięcia. W razie niepowodzenia przy sprawdzaniu, taki niewielki otwór można łatwo i estetycznie zaślepić, a jednocześnie będziesz miał informację, gdzie jest listwa, więc tym samym, gdzie już będzie odpowiednie miejsce bez niej. Nie wiem, pod co ten otwór chcesz zrobić, ale w większości przypadków będzie konieczna ramka wzmacniająca, o której wspominał Kol. Krzysztof (bez względu na to, czy była w tym miejscu jakaś listwa, czy nie).
IMHO

 

PS

Są też detektory do namierzania takich drewnianych listew w konstrukcjach, ale nie wiem, jak się one sprawują w praktyce i ile kosztują te, które pokazują miarodajne i dokładne położenie takich drewnianych elementów.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hejka teraz ja podpinam się pod temat mam dużą chęć prucia ściany pod drzwiczki,klapę nazwa myślę nie ma większego znaczenia ale z tym pruciem to jest tak że nie mam jeszcze tych drzwiczek ,nowe trochę drogo a i używane też nie za tanie  i teraz moja wielka prośba może komuś zalegają takowe i chce się ich pozbyć .gdyż zawadzają to jestem chętny , wymiar np miedzy 700-1000 mm x 300-400mm

drzwiczki1.bmp

Edytowane przez wally1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W nowo zakupionej budce mam kilka wgniotek, które trochę szpecą całokształt. Zdecydowałem się z pełną świadomością i akceptacją na zakup. Ostatnio Dominik (Domino7) podpowiedział mi, że może warto by zalożyć klapę serwisową... Od razu dokonałem pomiarów i wyszło, że nawet małe drzwiczki obejmą prawie wszystkie wgniecenia (zostało by tylko jedno małe).

Byłby to niezły pomysł, tymbardziej, że miejsce jak najbardziej pasuje i zyskałbym dostęp do schowka pod podkową (od strony przedsionka, czyli idealna szafka na buty ;) )

Pytanie brzmi: jak łatwo jest coś spartolić przy takiej operacji, czy dla firm naprawiających przyczepy jest to prosty zabieg?

Pomijam koszt samych drzwiczek. Ale czy montaż będzie drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.