Skocz do zawartości

Klimatyzator przenośny do przyczepy.Jaki kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

W moich postach przez niedopatrzenie błędnie podałem moc chłodniczą (wydajność chłodzenia ) klimatyzatora wyrażoną w Btu/h pomniejszoną o jedno zero. Ma być 7000 Btu/h ,a nie 700 Btu/h , za co przepraszam.

 

Powoli w supermarketach zaczynają pojawiań się klimatyzatory w sprzedaży , wszystkie wyprodukowane w Chinach.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jednego tylko nie rozumiem...

Jeśli ktoś chce kupić klimę, bo uważa że będzie mu potrzebna to po co się upierać, że można spać pod drzewem...

 

Lucek takie klimy jednak hałasują (mam to w robocie). Widziałem kiedyś klasyczną klime zamontowaną na dyszlu. Nie głupie to było. Może takie rozwiązanie będzie lepsze   :hmm: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że one hałasują,dlatego szukam takiego klimatyzatora ,który hałasuje w granicach 45-50 Db.Te aktualnie dostępne np. w Castoramie są znacznie głośniejsze ok. 63 Db.

Klimatyzator ma wychłodzić wnętrze przyczepy przed spaniem i w nocy odpoczywać lub co najwyżej ją wentylować.

Klimatyzator mam zamiar przewozić w aucie ,dodatkowe 23 kg to nie jest dużo, tym bardziej ,że jeżdżę tylko z żoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek przepraszam że tyle czekałeś  :blagac:   bo obiecałem Ci pokazać jaki mam klimatyzator 

A więc mam taki jak z  tej aukcji, nazwy nie znam bo jest on robiony dla Castoramy, ale mam dokładnie taki sam.

http://allegro.pl/816069-przenosna-klima-monoblock-osuszacz-8000btu-i5174433163.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek dzięki .

Oglądałem klimatyzatory w Castoramie ,aktualnie wszystkie marki BLYSS. ,produkowane w Chinach. Spory wybór jest w Lerua Merlin .

Ceny od 750 do około 1000 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę pisząc, w życiu nie zdecydowałbym się na zakup chińczyka typu cian-ciong.

Wysoki odsetek przekłamanych parametrów i wysokiego wskaźnika defektyzmu, gdyby mi nawalił w nieodpowiednim momencie, to z nerwa bym się chyba roztopił. 

Co z tego że gwarancja i wymienią... Myśl by wieźć grata 1500km po to by nim rzucić w punkcie reklamacyjnym do mnie nie przemawia.

Co innego renomowany producent w Chinach który trzyma łapę na jakości. Wolę drożej jednak.

Mercedesy też produkuje się w chinach - nie są gorsze. Rozumiecie.

Wracając do parametrów, każdy chinol typu cian-ciong KŁAMIE!

Szczególnie w parametrach których nie da się laikowi zmierzyć, hałas w Db, wydajność w BTU, czy nawet pobór prądu w W czy A

Jak Mercedes napisze że ma silnik 100KM to chińczyk napisze że ma 150 PKM (półkonimechanicznych)

Znacie moce PMPO... 

Sprzedaje się cyferki, które klient kupuje a że takich sporo w społeczeństwie to i metoda zrobiła karierę.

Pozostaje jeszcze najważniejsza cecha: TRWAŁOŚĆ

Dziś renomowani produkują byleby gwarancję przetrwało, a co dopiero chinol który lepi z ryżu.

Nie wierzę że coś się zmieniło na lepsze dla nas, klientów użytkowników.


...

aktualnie wszystkie marki BLYSS. ,produkowane w Chinach.

...

 

O widzisz Lucek, przestrzegam Cię. 

Blyss to nie marka, na markę trzeba sobie zapracować. 

To nazwa handlowa na obecny sezon produktów "czekoladopodobnych" typu cian-ciong. 

Chyba że znajdziesz w internecie stronę tego goowna jako prawdziwie istniejącego producenta. 

.

Lekko OT:

Jakieś 12 lat temu kupiłem sobie TV Plazmę o nieznanej mi nazwie Hisense . 

No chinol jak w mordę myślę, ale co tam, niech sąsiedzi widzą ;)

Potem okazało się że to jednak poważny istniejący producent. 

 

Powrót do tematu:

Notabene, Hisense to producent klimatyzacji przede wszystkim.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Austriacka, poważna oferta. 

W testach świetna ocena.

Widziałeś odrobinkę droższy? 

https://www.trotec24.pl/maszyny/klimatyzacja/klimatyzatory-serii-pac/klimatyzator-pac-2600-s.html

A wiesz czemu, bo mi to tak się wydaje że jak jest zapas mocy to i skuteczność lepsza przy "niższych obrotach"

Chodzi o to żeby nie wyciskać pełnej mocy non stop jak nie daje rady tylko korzystać z jej nadmiaru w mocniejszych modelach.

Kurde, nie podają porównywalnych parametrów ale cena jest kontaktowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit nie wlazło. 

Znalazłem z PDF: 

https://it.trotec.com/pl/serwis/przeglad-uslug/pobieranie/instrukcje-obslugi/maszyny/klimatyzacja/instrukcja-obslugi-lokalny-klimatyzator-do-wnetrz-pac-2600-s/

 

Model 2600 

BTU 9000

Skraplanie 1,1l/h

Zużycie 950W/4,1A

Hałas <54dB

Masa 24kG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!
Widzę, że coś w temacie cisza, mimo że na zewnątrz robi się coraz cieplej, więc troszeczkę go "odświeżę".

Na wstępie: podpisuję się (oczywiście, jeśli można) pod słowami z posta #21

Jestem tego samego zdania.


A takie z OBI poniżej 1000 zł obleci? Co prawda chińszczyzna... Ale to chyba wszystkie w tej cenie. I powiedzcie gdzie ta rurę wylotową się podłącza?

 

Ostatnio natknąłem się na coś takiego:

 

post-8228-0-58419000-1433268094_thumb.jpg

Myślę, że to zawsze jest jakiś pomysł. W każdej chwili to pudło można wyjąć, jak się okaże, że cała szafa jest potrzebna.

Wywiew ciepłego powietrza jest przez kratkę zamontowaną w bocznej ścianie:

 

post-8228-0-92740200-1433268095_thumb.jpg

 

post-8228-0-08482100-1433268447_thumb.jpg

 

W szafie jest często główne przyłącze elektryczne (skrzynka z bezpiecznikami), więc podłączenie do sieci ~230 V jest w takim przypadku bardzo proste.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

podpisuję się (oczywiście, jeśli można) pod słowami z posta #21

Jestem tego samego zdania.

 

Ostatnio natknąłem się na coś takiego:

 

 

...

 

 

Dzięki Krzysiu.

.

 

Teraz ja zapytam, czy to jest Twoje dzieło w Knausie? 

I jak się sprawdza pod względem swojego przeznaczenia?

Kurde, aleś mi teraz zabił ćwieka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenośną klimę targam ze sobą od (chyba) 10-12 lat. Ponieważ jeżdżę do Cro, gdzie bywa gorąco w dzień i w nocy, taki patent się sprawdza. Zresztą porównanie do pobytu bez klimy mówi samo za siebie. Dwa lata temu kupiłem w Leroy Merlin drugie ustrojstwo o nazwie Equation (poprzednio dość masywny Ravanson). Zdecydowanie zgrabniejsze, lżejsze i bardziej "ustawne" od Ravansona. Stosunkowo ciche, choć i tak rozebrałem całkowicie obudowę i wykleiłem ją od wewnątrz matami z korka. Zdecydowanie ciszej pracuje. Juz na kempingu,  klima pracuje albo wewnątrz przyczepy (rurę wyprowadzam przez dorobioną "wkładkę" ze sklejki (otwór o średnicy węża), którą wstawiam zamiast dolnego panelu drzwi wejściowych. Albo też stoi sobie w przedsionku i dmucha przez otwarte drzwi przyczepy (rura wyprowadzona pod brzegiem przedsionka) - tak jest najlepiej w nocy. Komfort termiczny i akustyczny. Oczywiście w warunkach upałów niezbędne jest, mimo wszystko, w miarę możliwości, ustawienie przyczepy i przedsionka w cieniu. Zarówno Ravanson, jak i Equation, to wyroby chińskie. Były stosunkowo tanie, kupowane po przecenach, po sezonie (Equation ok. 650-700pln). Nie zdecydowałem się na zakup markowego, droższego urządzenia, głównie po to, by za bardzo nie było żal w razie jakiejś "skuchy". Dotychczas ani jedno, ani drugie urządzenie nie zawiodło.

 

Ten Equation, mniej więcej taki http://olx.pl/oferta/klimatyzator-pokojowy-przenosny-equation-wap-117-ea-jak-nowy-1-sezon-CID628-ID9cSU1.html

Nie za duża moc, niski ciężar.

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest kolejna opinia pokazująca, że przenośna klima da sobie radę :)

 

a dla Ciebie też opcja z klimą w przedsionku bardziej wydajna niż klima wewnątrz ?

 

ja aktualnie ani nie wożę przedsionka, ani nie jeżdżę stacjonarnie (zmiana miejsca co 2-4 dni) więc klima jeździ już dachowa, też daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.