Skocz do zawartości

Italia 2015


Rekomendowane odpowiedzi

 

Tak więc nadszedł czas na podsumowanie:przejechane km 4422

koszt paliwa 2473 zł

zatankowano 441 l ON

nocowaliśmy na pięciu kempingach:Camping Rialto--Wenecja 26 E/dob.

Campeggio Citta di Bologna 25E/dob.

Camping Giardino w Marina di Massa

20 E/dob.(po negocjacjach)

Village Assisi 26E

Camping Maximum--Rimini 26E

Za autostrady(w tym na Słowacji i Austrii) 68.80 E

 

Czas podróży od 23.04 do 10.05. 2015 Było cudownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja. Za rok planujemy Włochy, zastanawiam się tylko nad montażem klimatyzacji do przyczepki. Czy Twoim zdaniem ma to sens, czy bez klimy spokojnie można udać się na taką wyprawę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeździmy bez klimy ponieważ mamy własny prąd z solara (trzeba oszczędzać),ale we Włoszech prąd jest w cenie kempingu-więc korzystamy,ale jest słaby.Gdy chodzi lodówka i włączone jest wieczorem światło(mamy ledy)to po włączeniu małego czajnika elektrycznego wybija stopki.To samo było w Grecji.Natomiast dobrą sprawą jest jakiś mały wentylator.Nie jest to taki komfort jak przy klimie,ale nam wystarczył.Pozdrawiam GR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większe campingi mają zabezpieczenia po 10 lub 16A, więc czajniki, kuchenki elektryczne, klimy chodzą bez problemu

Przy zabezpieczeniu 6A można pociągnąć do 1500W , kuchenka pójdzie na małym palniku ale z czajnikami to już jest problem bo przeważnie obecnie produkowane mają od 2000W do nawet 3000W dlatego radzę każdemu jak tylko spotkacie z małą mocą takowy zakupić na wyjazdy ; ja po 2 latach poszukiwań wreszcie trafiłem 800W :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zabezpieczeniu 6A można pociągnąć do 1500W , kuchenka pójdzie na małym palniku ale z czajnikami to już jest problem bo przeważnie obecnie produkowane mają od 2000W do nawet 3000W dlatego radzę każdemu jak tylko spotkacie z małą mocą takowy zakupić na wyjazdy ; ja po 2 latach poszukiwań wreszcie trafiłem 800W :smirk:

Nie prościej czajnik na gaz, działa w lesie i za granicą. Ja po pierwszej podróży zagranicznej wywaliłem czajnik elektryczny z przyczepy, toster też kupiłem gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janm  >  Przy zabezpieczeniu 6A można pociągnąć do 1500W...  220 x 6 <= ~1320W  !?

                 Przy spadkach napięcia, ciężko ...

              ...z czajnikami to już jest problem bo przeważnie obecnie produkowane mają

                 od 2000W do nawet 3000W  >  400 - 800W

              ...ja po 2 latach poszukiwań wreszcie trafiłem 800W  <  długo szukałeś

Janie zerknij na obrazki na naszą kuchnię:
2 stanowiska do gotowania 1500W < używamy na kempingach
1 czajnik elektryczny 800W < używamy na kempingach oraz na noclegach tranzytowych
1 czajnik elektryczny 600W < używamy na noclegach tranzytowych
1 grill elektryczny 2200W < używamy na kempingach
1 grzałka elektryczna 2200W  < używamy na noclegach tranzytowych

Gotujemy zawsze na zewnątrz, jak na załączonych obrazkach.
Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
1 butla gazowa 3kg < używamy na noclegach tranzytowych (lodówka + ogrzewanie)

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 grzałka elektryczna 2200W  < używamy na noclegach tranzytowych

   

Ired, skąd macie moc 2kW w noclegu tranzytowym?

 

 

 

Ja wprawdzie raz spotkałem w Słowenii na dużej stacji gniazdka 10A (prąd za darmo),

ale widze ze Wy raczej nocujecie Słowacja/Austria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janm  >  Przy zabezpieczeniu 6A można pociągnąć do 1500W...  220 x 6 <= ~1320W  !?

                 Przy spadkach napięcia, ciężko ...

 

              ...z czajnikami to już jest problem bo przeważnie obecnie produkowane mają

                 od 2000W do nawet 3000W  >  400 - 800W

 

              ...ja po 2 latach poszukiwań wreszcie trafiłem 800W  <  długo szukałeś

 

Janie zerknij na obrazki na naszą kuchnię:

2 stanowiska do gotowania 1500W < używamy na kempingach

1 czajnik elektryczny 800W < używamy na kempingach oraz na noclegach tranzytowych

1 czajnik elektryczny 600W < używamy na noclegach tranzytowych

1 grill elektryczny 2200W < używamy na kempingach

1 grzałka elektryczna 2200W  < używamy na noclegach tranzytowych

attachicon.gifkuchnia.JPGattachicon.gifstopień.JPG

Gotujemy zawsze na zewnątrz, jak na załączonych obrazkach.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

1 butla gazowa 3kg < używamy na noclegach tranzytowych (lodówka + ogrzewanie)

Niezły zestaw :ok:

Załóżmy ,że 6 X 230V=1380W ale gdzie nie mamy spadku napięcia :smirk: a wtedy moc urządzenia spada ale praktycznie na 6A można śmiało 1500W pociągnąć ale już 2000W po chwili przy zabezpieczeniu typu B6 ,, wywali ".

Awaryjnie żona zawsze wozi malutką grzałkę nurkową tzw. ,, na szklankę" - jeszcze jej zostało z naszych wypraw  :biwak:  z namiotem na plecach :laugh: ( też była Bułgaria - pociągiem i autobusy )

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Gratuluję fantastycznej podróży !! Miło się to czyta i ogląda. 

Namawiam żonę aby podczas tegorocznych wakacji pojechać właśnie do Włoch anie do Chorwacji... ale zona jest nieugięta. Marzy o plaży i błękitnym oceanie.

Jeszcze raz Gratuluję. 


Taki off-topic z tym prądem, - ale po co Wam te elektryczne urządzenia?

Ja używam w domu kuchenki gazowej z butlą 11 kg - wszystko gotuję na gazie - wodę też. Na rok wymieniam butlę 3 razy.

W przyczepie używałem butli 11 kg i jedna butla starczała mi na sezon. Teraz w kamperze sezon się wydłużył i już jedna butla poszła. Jednak tu oprócz gotowania i pieca jest jeszcze bojler. Ale tak jak mówiłem - sezon jest znacznie dłuższy i nawet w mrozy maszyna jest w użyciu a wtedy piec chodził prawie na max co bardzo pociągnęło gaz z butli. Latem gdy używamy pieca tylko do suszenia obuwia, butle starcza na znacznie, znacznie dłużej.

Dodatkowo mam małą kuchenkę gazową, przenośną na naboje. Po to by gotować na zewnątrz i nie dogrzewać latem wnętrza i nie smrodzić w środku kotletami. 

Zastanawiałem się nad elektrycznym czajnikiem... ale stwierdziłem, że nie widzę sensu.

 

Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie chcę wkładać kija w mrowisko i wywoływać tu dyskusji nad sensem użytkowania i ciągania elektrycznych sprzętów. I tak karawaning to wolność, wiec każdy podróżuje i zabiera to co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kilka zdjęć z Wenecji od której zaczęliśmy naszą wyprawę po Italii..

Jak widać, mimo iż do sezonu jeszcze parę oddechów to Plac Św. Marka i tak pęka w szwach. Wenecja chyba nigdy nie pustoszeje.

 

... Namawiam żonę aby podczas tegorocznych wakacji pojechać właśnie do Włoch anie do Chorwacji... ale zona jest nieugięta. Marzy o plaży i błękitnym oceanie...

No tego raczej nie uświadczy, z Chorwacji do Oceanu to hohoooo, trzeba pokonać jeszcze kilka mórz :) ale z błękitnego Adriatyku też powinna być zadowolona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.