Skocz do zawartości

Dobór i kupno opon do przyczepy


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

muszę kupić opony do mojej cepki  a mam 2-osiową więc 4 sztuki rozmiar 185/60r14 i zastanawiam się nad nalewkami bo kuszą ceną (znalazłem za 4 szt 360 zł o indeksie 82 Q)

w oryginale nie były w wzmacniane a nawet jakbym chciał to w takim rozmiarze nie ma .

czy jeżdził ktoś na nalewkach? ,jak się zachowują  ?

osobiście raz  odbyłem bardzo daleką podróż w warunkach ekstremalnych zimowych na nalewkach i byłem bardzo mile zaskoczony przyczepnością i nadmiernie głośne nie były nawet przy większej prędkości  na autostradzie .

proszę o poradę

pozdrawiam jubi-tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 937
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

muszę kupić opony do mojej cepki  a mam 2-osiową więc 4 sztuki rozmiar 185/60r14 i zastanawiam się nad nalewkami bo kuszą ceną (znalazłem za 4 szt 360 zł o indeksie 82 Q)

w oryginale nie były w wzmacniane a nawet jakbym chciał to w takim rozmiarze nie ma .

czy jeżdził ktoś na nalewkach? ,jak się zachowują  ?

osobiście raz  odbyłem bardzo daleką podróż w warunkach ekstremalnych zimowych na nalewkach i byłem bardzo mile zaskoczony przyczepnością i nadmiernie głośne nie były nawet przy większej prędkości  na autostradzie .

proszę o poradę

pozdrawiam jubi-tom

Lepiej weź wyząbkowane, to popularna usterka opon a w przyczepie nic nie przeszkadza.

Za 20 pln Ci oddadzą ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indeks 82 to max do dmc 1900 kg przy czym takie oponki beda obciazone na max wg tego co przewidzial producent...

lepiej miec zapas

zamiast szukac oponek po "cyferkach" szukaj "extra load" , "xl" lub "Reinforced"

czasami mozna wyrwac fajne sztuki bo sprzedajacy do konca nie wie co sprzedaje :)

 

a nalewki sa dobre na zime - wolniej sie jezdzi i za "pol ceny" nowej kupisz bieznikowana gdzie masz gleboki bieznik, nie jednokrotnie 2-3 mm wiecej jak na nowkach markowych

a to sie chyba w zimie liczy :)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmiarze 185/60r14 to nie znajdziesz z wyższym indeksem niż 82. Szukaj w rozmiarze 175/65r14 - jest to zamiennik do Twojego rozmiaru (opona węższa około 1 cm i wyższa okolo 3 mm), a tu juz możesz szukać w tzw. RF lub XL czyli indeks 86 (530kg/oponę) lub też z literką C czyli 600kg/oponę. Pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy warto się bawić w nalewki. Ja mam jedną oś i też szukałem oszczędności,ale w końcu uznałem ,że to za duże ryzyko (obciążenie opony) i w końcu kupiłem nowe: Sava185R14C 102...za 180zł /szt (prod 2012)

 Używane jeszcze bardziej odradzam - sam kiedyś byłem zagorzałym zwolennikiem tego rozwiąznia, ale kilka razy trafiły mi się gumy w pękniętym (lub szybko pękajacym) kordem. Wibracje ,huczenie itp....IMO jak to mówią...lepiej kiepska nową niż używaną

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i mam w  oryginale 86t  w  rozmiarze 185/65r14

Nie polecam nalewek, chyba lubisz stać na drodze.

 

Przejdż na oponę 195/60R14 86H < zerknij, jest to opona z Dębicy

 

Jest to identyczna opona jaką kupiłem i założyłem do swojej przyczepy

przed wyjazdem do Hiszpanii i jestem b. zadowolony.

 

Jest jeden WARUNEK  "zanurkuj" pod swoją przyczepę i sprawdż ile masz

miejsca TERAZ ( Twoja stara opona 185/65R14 ) po obu stronach opony we wnęce.

Dlaczego, a no dlatego że ja Ci proponuję oponę o 10mm SZERSZĄ.

Jeżeli stwierdzisz że masz miejsce na szersza oponę o 1cm to śmiało kup i zakładaj.

Na pewno będzie OK.

 

Pozdrawiam,

PS

Ja tak zrobiłem i jest OK.

Miałem podobny problem przed wyjazdem na > Majówka 2010r.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozwolę się podłączyć pod ten wątek, tak żeby nie zakładać nowego. :)

Poszukuję do mojego Wilka nowych opon letnich o rozmiarze 205/70/R14.

Jakie opony Waszym zdaniem były by lepsze?

Czy wzmacniane klasy "C" czy też o indeksie nośności 95 (nacisk do 690 kg na oponę)?  :niewiem:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozwolę się podłączyć pod ten wątek, tak żeby nie zakładać nowego. :)

Poszukuję do mojego Wilka nowych opon letnich o rozmiarze 205/70/R14.

Jakie opony Waszym zdaniem były by lepsze?

Czy wzmacniane klasy "C" czy też o indeksie nośności 95 (nacisk do 690 kg na oponę)?  :niewiem:

 

@Michał

W Twoim rozmiarze wybór jest mizerny > http://www.opony.com.pl/opony/205/70R14/letnie/?p=262,1

Nie chcę nic sugerować, wydaje mi się że ta chińska opona powinna być OK.

Wybór należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten chińczyk jest chociaż w klasie "C"? :)

 

 

Pozdrawiamhttp://www.netcar.pl/opony++skroty+w+oznaczeniach+indeksy+predkosci+i+nosnosci,3714,s.html

 

A ten chińczyk jest chociaż w klasie "C"?

Sprawdż dokładnie jakie masz opony.

 

C - oznaczenie opon o wyższej nośności-typowo dostawczych

 

Indeksy opon > http://www.netcar.pl/opony++skroty+w+oznaczeniach+indeksy+predkosci+i+nosnosci,3714,s.html

... poczytaj

 

Pełne oznaczenie chińskiej opony > http://www.oponeo.pl/dane-opony/nankang-cx668-205-70-r14-95-h

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.