Skocz do zawartości

Dobór i kupno opon do przyczepy


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 937
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 Znalazłem  na stronach firm oponiarskich...

 

Indeks nośności (Li - load index) informuje o tym jakie jest dopuszczalne obciążenie dla konkretnego modelu opony, przy jeździe z maksymalną, dopuszczoną przez producenta prędkością. Wartości obu wskaźniki umieszczane są na ogumieniu. Sposób w jaki możesz je odczytać znajdziesz w opisie oznaczeń opon.
 
Więc może:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam może jeszcze, że jak masz problem ze znalezieniem opon o odpowiedniej nośności na 13 to może powinieneś przejść na felgi 14 calowe - ja tak zrobiłem kiedyś w starej przyczepie ojca - tam jeszcze był problem, że przycierała dość często tyłem, więc "upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu", nie dość, że znalazłem fajne oponki, to jeszcze tył podniosłem - ale tam była taka możliwość, to znaczy wystarczająco miejsca w nadkolu - nie wiemy jakie opony tam były oryginalnie ale wyglądało że my kupiliśmy ja z za małymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Heniu... Jakby mało było, że opony drogie to jeszcze felgi ma do tego dołozyć... Ech życie.

 

Jeśli nominał jest 175/70/13 to co proponujecie: 165/70/13 czy 165/80/13 bo w tych wymiarach są i C i XL...

 

Pozdrawiam

W przypadanym przez Ciebi zestawie tylko 165/80/r13 wyższy profil zdecydowanie lepiej będzie się sprawował w przyczepce ... i ile takowe się zmieszczą w nadokolu i przyczepa nie będzie stała za wysoko podpięta do auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc we wrześniu na przeglądzie przed rejestracja przyczepki przywiezionej od germańców zobaczyłem, że na rolkach opona jakoś dziwnie się toczy (spece nie zwrócili na to uwagi :] ). Później na zakrętach obserwowałem w lusterku i obserwacje potwierdziły, że jednak coś jest z tą oponą. Wjechałem po drodze do pierwszego lepszego, większego warsztatu oponiarskiego i wymieniłem opony ale pozostała mi jedna dobra a, że w zakupionej właśnie przyczepce nie było zapasu tylko zestaw naprawczy, a w bakiście pięknie przygotowane miejsce na zapas, to zapytałem czy nie nie maja jakiś felg i właściciel wytargał nowiusieńką felgę stalową, identyczną co moje za 50 zł - niestety okazało się, że ma inną średnicę :oslabiony: , więc dobrał mi z używek za 40 z wyczyszczeniem i pomalowaniem w cenie :yay: .

 

Spójrz na http://allegro.pl/felgi-14-18739?order=p&string=felga. Felgi stalowe to stosunkowo niewielki koszt i jednocześnie felgi stalowe to nie to co aluminiowe - nie psuja (krzywią) się same z siebie w niewidoczny sposób - ale doradzam dobierać w zakładzie oponiarskim ze względu na średnicę piasty.

 

 

Jeśli nominał jest 175/70/13 to co proponujecie: 165/70/13 czy 165/80/13 bo w tych wymiarach są i C i XL...

 

Ja bym wziął 165/80/13 - przyczepki raczej jeżdżą na pełnych, tylko że to o 2 cm większa średnica koła - pytanie, czy masz wystarczająco miejsca w nadkolu.

W tej ojca przyczepce, o której pisałem wyżej, za małe kółka doprowadziły do wyrwania tylnych podpór na jakimś przejeździe kolejowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Heniu... Jakby mało było, że opony drogie to jeszcze felgi ma do tego dołozyć... Ech życie.

 

Jeśli nominał jest 175/70/13 to co proponujecie: 165/70/13 czy 165/80/13 bo w tych wymiarach są i C i XL...

 

Pozdrawiam

@Commander napisał:

Jeśli nominał jest 175/70/13  to co proponujecie:  > Dębica Passio 185/70 R13 86 T

 

Jest jeden WARUNEK  "zanurkuj" pod swoją przyczepę i sprawdż ile masz miejsca TERAZ

( Twoja stara opona 175/70/13/82T ) po obu stronach opony we wnęce koła przyczepy.

 

Dlaczego, a no dlatego że ja Ci proponuję oponę o 10mm SZERSZĄ ... więcej

indeks nośności 86 T= max 530 kg

Jeżeli stwierdzisz że masz miejsce we wnęce przyczepy na szerszą oponę o 1cm to śmiało kup i zakładaj.

Na pewno będzie OK.

Tak zrobiłem patrz mój post #11 tego wątku

 

Pozdrawiam,

PS

Nie polecam  zmiany felg z 13" na 14" .

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden WARUNEK  "zanurkuj" pod swoją przyczepę i sprawdż ile masz miejsca TERAZ

( Twoja stara opona 175/70/13/82T ) po obu stronach opony we wnęce koła przyczepy.

Pamiętaj, również, że średnica koła też się zwiększy i 1,4 cm.

 

Dlaczego, a no dlatego że ja Ci proponuję oponę o 10mm SZERSZĄ ... więcej

 

Z tego wynika, że węższe do przyczepy są lepsze - mniejsze opory toczenia i co za tym idzie mniejsze spalanie. Przy prędkościach, z którymi się poruszamy, to raczej przyczepność na zakrętach to ... .

 

Nie polecam  zmiany felg z 13" na 14" .

 

Umotywuj to proszę - tak dla naszej i potomnych wiedzy :-)

Edytowane przez Heniekag (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chłopy.... ile muszę wg Was mieć miejsca teraz pomiędzy oponą a górą nadkola...

moje wypociny < zerknij

Tak po chłopsku...

Weż linijkę połóż kciuk (docisk) na podziałce linijki średnio jest to ~25mm = 1"

To jest Twój luz na bokach, jak na obwodzie koła będzie za mało zamontuj gumowe odboje wg potrzeb...

Umotywuj to proszę - tak dla naszej i potomnych wiedzy :-)

Zamiana felg jest możliwa, ale jakim kosztem.

Wszystkie parametry montażowe < muszą być spełnione... więcej...

 

Przećwicz zamianę = dobór jak niżej

przykład: rozstaw śrub  4 X 100

    13" < info > 14"

Napisz jak Ci poszło.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Dziękuję wszystkim za pomoc i szczere opinie...

Ired chyba mnie przekonałeś. Skorzystałem z porównywarki opon i zaproponowana przez Ciebie Dębica generuje najmniejszy odchył od wzorca w procentach... i tylko 14 mm większą średnicę. Z kolei 165/70/13 to tylko 14 mm mniej od wzorca ale więcej procentowo. Jednak kwestia zawadzenia o podłoże z powodu braku tych 7 mm wysokości wydaje się być mało prawdopodobna.

Wiec pewnie ostatecznie zadecyduje dostępność i cena.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos indeksu C. Ja mam cepę, teoretycznie lekką (DMC 1000 kg), która kupiłem bezpośrednio po przeglądzie w Holandii, w profesjonalnej firmie, itp, itd. I ta oto profesjonalna firma, do lekkiej cepy zastosowała opony 155/80R13 o oznaczeniu "Light Truck" (lekka ciężarówka). Może już o tym pisałem ale się powtórzę. Świadczy to tylko o tym, że jednak zwykła opona z osobówki może "nie dać rady" . Skoro fachowcy od przyczep takie zalecają....  :niewiem:

 

Ponadto, pokażcie mi choć jedna cepę, która nie jedzie na wakacje z przekroczonym DMC  :hehe:  :hehe:  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek jedna uwaga do Twojego słusznego według mnie rozumowania.

Przyczepa lekka to przyczepa o DMC nie przekraczającym 750 kg.

Chcę to zaakcentować, że pisząc "teoretycznie lekką" miałeś na myśli przyczepą w miarę lekką w znaczeniu lżejszą od innych a nie typ przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.