Skocz do zawartości

Dobór i kupno opon do przyczepy


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 937
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli jesteś współwinny :P

Niby to zabawne ale jednak nie.

Nie znasz całej sytuacji więc nie podsumowuj w ten sposób  tematu.

Ja przedstawiłem to ogólnie a nie w szczegółach bo to nie miejsce na takie rozmowy.

Traktuję to jako frywolny żart z Twojej strony :] ...sam czasami silę się na mało trafione dowcipy :blagac:

Ale jeśli już muszę to proszę :

Po pierwotnej zadymie z powodu wykrycia nieprawidłowości  auto zostało na serwisie dwa dni.

Bez zagłębiania się w szczegóły.

Potem dostałem info ,że już wszystko gra.

Potem od mechanika dowiedziałem się jak to "rozwiązali".

Finał był taki ,że ten most wyciągali ponownie i wsadzili go tam gdzie był. A za przypał jaki wykonali musieli mi zamienić ciężarówkę na nówkę z konfiguracją z pierwotnego zamówienia.

To tyle w dużym skrócie w kwestii mojego "współudziału". :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta buźka na końcu :P jak najbardziej oznaczała że to żart, bardziej lub mniej śmieszny ale żart. Także luzik

460 z wysyłka i wentylami.

To chyba troche dużawo. Za tą cenę nie szło znaleźć ciut bardziej markowego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta buźka na końcu :P jak najbardziej oznaczała że to żart, bardziej lub mniej śmieszny ale żart. Także luzik

 

Ta buźka na końcu :P jak najbardziej oznaczała że to żart, bardziej lub mniej śmieszny ale żart. Także luzik

Spoko , spoko....sztywny to będę jak dobiegnę ...końca :]  :] :]  

Na tym kończymy ten mały OT chociaż w sumie opony za daleko od tylnego mostu nie stoją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta buźka na końcu :P jak najbardziej oznaczała że to żart, bardziej lub mniej śmieszny ale żart. Także luzik

To chyba troche dużawo. Za tą cenę nie szło znaleźć ciut bardziej markowego?

Tylko trochę droższe od GT radial więc cena zupełnie ok. Tu jest mowa o 2 szt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że 2szt, szczerze to jeszcze dokładnie nie porównywałem bo na telefonie mam bardzo okrojone filtry w różnych sklepach i nie mogę wybrać nośności. Czyli dębice trzeba wymyć wrzątkiem i będzie git, czad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że 2szt, szczerze to jeszcze dokładnie nie porównywałem bo na telefonie mam bardzo okrojone filtry w różnych sklepach i nie mogę wybrać nośności. Czyli dębice trzeba wymyć wrzątkiem i będzie git, czad :)

 

jak się kierowałem kilkoma kryteriami ...

 

- jak rozwalę jedna sztukę, to bez problemu dostane druga nówkę lub używkę - nie będę musiał kupować pary...

- klasa energetyczna - E+B (chyba tak - nie pamiętam, zależało mi na dobrej przyczepności na mokrym - na suchym wszystkie ida tak samo :]  :]  :]  )

- aby nie była leżakiem - datę produkcji mam z listopada 2016

- i opinia 2-3 wulkanizatorów - "bierz, nie idą z bierznikiem w oczach, pojeździsz na nich 4 sezony na luzaku"

- nośność 850kg

- gwarancja na FV - 5 LAT

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawie szybciej miałeś na kołach jak została wyprodukowana :) chyba też takie cosie kupie, moje na budzie mają 8 lat także czas najwyższy.

Cepe masz na firmę wrzuconą czy ,, jeżdżą na dostawczaku,,?

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałem (znalazłem-bez jakiś tam dla mnie profitów) Matadory za 478,32zł

A znalazłem też Hankooki za coś ponad 550zł i wydaje mi się że wartało by dołożyć (Hankook ma chyba nawet dożywotnią gwarancję) tym bardziej że jest to opona całoroczna a nie tylko zimowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Hankook ma chyba nawet dożywotnią gwarancję) tym bardziej że jest to opona całoroczna a nie tylko zimowa...

 

miałem wielosezonowe Hankook'i  w X-trailu (215/65/16) i są do bani... twarda guma, na śliskim i mokry była zabawa, po 40 tys. przelotu poszły na śmieci - NIE WARTO ... co do halasu to powyzej 140km/h zagłuszały silnik  :]  :]  :]

nie wiem jak inne Hankooki ale jakos na tych jednych wystarczylo mi zbierania doswiadczen ;-)

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z 5minut szukając po necie (parę postów wyżej)...

 

http://allegro.pl/2x-hankook-radial-ra10-185-80r14-102-100-q-opona-c-i6423086138.html

 

https://www.sklepopon.pl/osobowe?cat=4&filtr%5Bcena_od%5D=272.05&filtr%5Bcena_do%5D=272.17&strona=1&filtr%5Bszerokosc%5D=185.00&filtr%5Bprofil%5D=80.00&filtr%5Bsrednica%5D=14&filtr%5Bproducent%5D%5B38%5D=38&filtr%5Bsi%5D=&filtr%5Btyp%5D=2&filtr%5Bli%5D=&filtr%5Bsezon%5D=3

 

Sonata jeździła na Hankookach (nie pamiętam jakich, to było z 10lat temu) i bardzo fajnie się spisywały (dużo lepiej niż Fuldy które miałem wcześniej)

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.