Skocz do zawartości

Dobór i kupno opon do przyczepy


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 937
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też mam pytanie odnośnie indeksu nośności.

Przyczepa pusta waży poniżej 700kg. DMC ma 1000kg. Pełna pewnie nigdy nie będzie bo jest za mała żeby 300kg do niej załadować :D

Zastanawiam się czy wybrać zwykłe opony XL z indeksem 83 czy "dostawcze" C z indeksem 94?? A może za duży indeks też nie jest pożądany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanie odnośnie indeksu nośności.

Przyczepa pusta waży poniżej 700kg. DMC ma 1000kg. Pełna pewnie nigdy nie będzie bo jest za mała żeby 300kg do niej załadować :D

Zastanawiam się czy wybrać zwykłe opony XL z indeksem 83 czy "dostawcze" C z indeksem 94?? A może za duży indeks też nie jest pożądany??

@dudek_t,

Przyczepki mamy podobne.

Kupiłem nowe opony i założyłem świadomie z indeksem 86H, jest OK.

Więcej info znajdż mój post #11.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired jesli DMC masz 1000kg to formalnie wszystko jest ok ;) jednak jeśli ktoś z Was będzie chciał kiedyś załapać się na niemiecki TUV do 100km/h to możecie się zdziwić że bez opon typu "C" Wam przeglądu nie podbiją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moją 23 letnią budką nie mam szans na niemiecki TUV ale chyba jednak się skuszę na te o większej nośności. Przynajmniej przyszły właściciel będzie zadowolony bo ta budka jest u mnie ostatni sezon. Cóż, zainwestuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym indeksem opon. U mnie opony mają oznaczenie 185 R14C. Chciałbym teraz kupić nowe. Jaki profil wybrać? Czy Sava Trenta 185/80 R14C będą pasowały? Na allegro mają dobrą cenę.

Będą pasowały to jest ten sam rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasowały to jest ten sam rozmiar

 

Nie koniecznie będą pasowały. Nie wiemy jaką ma teraz wysokość opon, znamy tylko szerokość. Te co napisał, to są 80, a więc opona dosyć wysoka i nie wiadomo czy wejdzie w nadkole. Jakie teraz są tam opony? Podaj wysokość i napisz ile tam jest miejsca przy maksymalnym ugięciu wahacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie będą pasowały. Nie wiemy jaką ma teraz wysokość opon, znamy tylko szerokość. Te co napisał, to są 80, a więc opona dosyć wysoka i nie wiadomo czy wejdzie w nadkole. Jakie teraz są tam opony? Podaj wysokość i napisz ile tam jest miejsca przy maksymalnym ugięciu wahacza. 

jesli nie ma podanej wysokosci na oponie w rozmiarówce np: 185R14 C to jest to  "80-tka " -> 185/80R14 C

 

wiekszosc "C" ma współczynnik 80

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio, w 100% tak jest.  Tyle że lepiej się upewnić, niż zostać z dwiema niepotrzebnymi oponami.

Ktoś może polecić jakiś sklep z oponami w necie? Też muszę kupić i szukam jakiś oponek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie szukaj w sieciówkach - sklepy w necie maja jedna wade - czasami DOT maja sprzed 2 lat.... raz tak sie zrobiłem, kupilem opony prawie 3 letnie o 60zl taniej na sztuce anizeli bym w sklepie kupil...

nie chcieli przyjac zwrotu  bo opony "były wolne od wad"... dopiero po ostrej wymianie maili i telefonow przyjeli zwrot i zwrocili koszta przesylki

 

suma sumarum jak kupisz w necie to musisz zaplacic za wymiane - kupujac na miejscu wymiana gratis wiec juz do opon kupionych w necie musisz doliczyc okolo 100zl

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.