Skocz do zawartości

Dobór i kupno opon do przyczepy


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 937
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bycie fanem GT Radial, Jarek ja Cię proszę  :miga:  Żaden musk tego nie ogarnie  :]

 

Dlaczego nie ?

 

Świat jest pełen różnorodności i dzięki temu jest atrakcyjny. Nie takie fan-cluby powstawały  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elwis - ty naprawdę masz opór pewnego stworzenia.

 

Jeśli rzeczywiście 20 kg (nie biorąc pod uwagę błędu pomiarowego wagi)przy masie całkowitej przyczepy 1700 DMC stanowi dla Ciebie podstawę do wydania osądu o przeładowaniu to gratuluję Ci postawy i nadmiaru czasu wolnego.

Różnica to zaledwie 1,17% przy dopuszczalnych tolerancjach sięgających 5% .

 

I jeszcze jedno - dzięki Tobie kolega mający fabrycznie nowego Knausa dowiedział się dzisiaj ,że u niego był problem z osią a nie z oponami.

To dziwne bo gdy z nim rozmawiałem to wtedy był przekonany ,że to problem wynikły z kiepskich opon.

Gdy je zmienił problem zniknął.

No ale tak jak pisałem wcześniej - internet to potęga.

 

Jeśli czujesz się urażony ,że krytykuję opony akurat tej marki jaką masz Ty to przepraszam.

Możesz być fanem tej marki - Twoja sprawa - Twoja radość.

Ja natomiast mam prawo do wypowiedzi i mam prawo do nie kupowania czegoś co jest jakie jest.

Opony miałeś źle dobrane do masy budki, a przeładowanie za koleją

Miałem na poprzedniej budce opony z 2009r i jakoś żadnych niepokojących objawów nie miałem mimo wieku >5 lat więc zakupiłem tej samej marki do obecnej budki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elvis - dalsze przekonywanie mojej osoby   do Twoich racji , wyobrażeń i upodobań traktuję w kategoriach humoreski .

 

Masz rację i niech tak będzie. Na tym zakończę .

 

Przepraszam ale mam dzisiaj dużo "pracy w pracy" więc nie mam za dużo czasu na relaks  :]

 

Pozdrawiam i miłego dnia życzę  :thank:    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temet jest dobór i kupno opon.

 

A wy tu jak dzieci jeden na drugiego krzyczy i palcem pokazuje.

 

Proponuje zakończyć ta dyskusje która i tak nic nie daje do tematu.

Jeśli chcecie nadal tak dyskutowac to przejdzie na PW bo śmietnik straszny się zrobił juz na kilka stron.

 

Ale wracając do temetu ja będę wymieniać opony.

Mam teraz 205 65 15c bieżnik ok 7mm i 2009r jakieś propozycje macie- producent model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę niepotrzebnie się nakręcacie. Zamiast tu krytykować jeden drugiego może warto poświęcić część tego czasu na kontrolę stanu swoich opon. Warto zwrócić uwagę na pęknięcia boczne i w bieżniku. Jeśli ktoś takie posiada może liczyć się z wystrzałem. W poprzedniej przyczepie miałem oryginalne opony z 94 roku i przyjechała na nich z Holandii.Nie pochwalam bo miały pęknięcia ale takie są fakty. Opony z C są wytrzymałe i czy odrobinie nadzoru odwdzięczą się bezawaryjną eksploatacją.

 

Z drugiej strony niech każdy robi jak uważa, jego przyczepa, kasa i jego opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, trochę odkopuję wątek.

Chciałbym wymienić stare już 12 letnie opony w przyczepie w rozmiarze 195/70r14 i ze względu głównie na szeroki wybór producentów, zastanawiam się nad 185/75r14c lub 185/80r14c. Ta 2ga opona jest podawana w katalogu mojej przyczepy 'Wilk' na tej samej feldze ale w dłuższych wersjach.

 

Pytanie jakie praktyczne skutki dla prowadzenia zestawu niesie zwężenie opony o 10mm? Odczuwalnie pogorszy/poprawi się stabilność, droga hamowania?

 

Pozdrawiam

Michał

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichuP napisał:

Pytanie jakie praktyczne skutki dla prowadzenia zestawu niesie zwężenie opony o 10mm? Odczuwalnie pogorszy/poprawi się stabilność, droga hamowania?

Raczej nie odczujesz żadnej różnicy.  Może się jedynie szybciej zużywać bieżnik i spadną opory toczenia ( jedno i drugie minimalnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MichuP napisał:

Witam, trochę odkopuję wątek.

Chciałbym wymienić stare już 12 letnie opony w przyczepie w rozmiarze 195/70r14 i ze względu głównie na szeroki wybór producentów, zastanawiam się nad 185/75r14c lub 185/80r14c. Ta 2ga opona jest podawana w katalogu mojej przyczepy 'Wilk' na tej samej feldze ale w dłuższych wersjach.

 

Pytanie jakie praktyczne skutki dla prowadzenia zestawu niesie zwężenie opony o 10mm? Odczuwalnie pogorszy/poprawi się stabilność, droga hamowa

 

Obie mają tę samą szerokość. Ta druga jest wyższa - minimalnie.  Żadnej różnicy nie odczujesz. Ja bym wybrał większą średnicę

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki... mam taką zagwozdkę: czy do przyczepy jednoosiowej 1300 DMC można stosować opony run flat. Zasadniczo powinny być to opony wzmocnione z jakimiś indeksami ciężarowymi i czy w/w opony mogą spełniać takie warunki? Dążę do tego aby nie stosować / wozić zapasówki a prócz tego można by zyskać na bezpieczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam przyczepy ale składam przyczepę podłodziową i zastanawiam się nad kosztem dwóch kółek na ran flatach które były by bezpieczniejsze w czasie jazdy i nie musiał bym kupować trzeciego koła zapasowego które i tak (znając życie) nigdy się nie przyda a "w piernik" zachodu z tą zapasówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja właśnie kupiłem pierwsza przyczepkę:) i opony niby wyglądały ok uznałem że "C" wzmacniane założę i mam zapas wagowy na oponach.

Ale sedno jak zobaczyłem te gumy bez felg,  pęknięcia ok 25cm  po obwodzie szły. fart że dojechałem uznali Panowie przy wymianie opon.

Lepiej nie ryzykować kupić troszkę drożej niż martwić się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.