Skocz do zawartości

Naprawa markizy Omnistor CARAVAN


Rapido77

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Mam problem z markizą , taka nie w kasecie tylko taka nazwijmy w worku co jest suwaczek się to rozwija ręcznie itd .Wiadomo myśle jaka jak nie to taka     http://campingequipmentshop.co.uk/index.php/omnistor-caravan-style/p_8.html

W czym problem , po rowinięciu okazało się że z jednej strony ta krawędż przy ścianie  ktòra jest jakby wklejona w pokrowiec jest wyrwana , no teraz to 10cm , ale wystarczy bo naciągnąć (czyli rozepchnąć poziomych poprzeczek się nie da ) bo koniec tkaniny wyrwany .Fabrycznie było to jakby zgrzane czy wklejone i zostało jakby rozdarte ,żadnych dziòr ani innego zniszczenia niema trzeba tylko ponownie skleić czy zgrzać.Pytanie czym jak i gdzie ?

 

Help:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc sam sobie pomogłem ale może komuś się przyda .Z tymi klejami to chyba bym nie radził powierzchnia porowata do tego non stop ,,rozrywana" przy rozłożonej szmacie .Pomyślałem że jednak fabryka miała najlepszy pomysł czyli zgrzew .Naprawiłem to za grosze w firmie ktòra robi plandeki do tiròw , przyczep i banery .Pan mi to zgrzał dottego wzmocnił dodatkową nakładką i nitem że jest lepsze jak fabryka (drugą strone też na przyszłośc) .Jeśli o fabryke chodzi to dodał że gatunkowo to  najgorsza tandeta i nawet banneròw z tego nie robią bo marne, nie kłamał miał na belce taki materiał i był zdecydowanie tańszy od innych.Taki to los kamperowicza golą nas za wszystko X2 lub więcej a to specjalna super markiza , roleta w oknie , gniazdko itd a są to produkty przeciętnej lub może i dobrej jakości ale cena X2.

 

 

Tak z innej beczki czy wy zdejmujecie te markizy podczas jazdy ? nigdy mi się nie zdażyło zresztą jaki by to miało sens użeranie się z tym i wożenie wewnątrz.Pytam się spotkałem z opinią że człowiek z przyczepy zdejmuje zawsze ,gdzie jest to jeszcze bardziej uciążliwe bo musi wsunąć markize w linkszpare rozwinięta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki czy wy zdejmujecie te markizy podczas jazdy ? nigdy mi się nie zdażyło zresztą jaki by to miało sens użeranie się z tym i wożenie wewnątrz.Pytam się spotkałem z opinią że człowiek z przyczepy zdejmuje zawsze ,gdzie jest to jeszcze bardziej uciążliwe bo musi wsunąć markize w linkszpare rozwinięta .

 

Witam!

Tak, jak piszesz - zdejmowanie nie miałoby sensu i normalnie markizy się nie zdejmuje.

Poza tym, przypominam: nie "linkszpara"  :nono:  tylko likszpara

Co do "Omnistor", to taki standard. Gdybyś chciał mieć coś bardziej trwałego i lepszej jakości, to "Fiamma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja sprawdziłem w drugim dostępnym mi aucie i przyczepie , są tam 2 Fiemmy jedna też ręczna w pokrowcu druga na bogato korbowa - obie plus ta moja Omnistor zrobione z tej samej gatunkowo ,,szmatki " Niestety ale jeśli chodzi o wszelkie rolety , moskitery , i inne przysłony okienne to jestem wręcz uczulony bo żyje z tego ale w wersji domowej od 15lat i to co się na sprzedaje ,,kampingowego" jest  3x droższe od normalnych przy użyciu dużo gorszych lub średnich tkanin(ogòlnie komponentòw) .A markizy to już koszmar - tkanina to już omòwiliśmy ale technicznie to dno szczegòlnie jeśli chodzi o markizy kasetowe(korobowe) W cenie  kamperowej można kupić domową także w kasecie (szczelną korbową) w dowolnym wymiarze (na wymiar) tylko że ona nie wymaga żadnych podpòr ani sznurków ,jest w 100% samonośna .Oczywiście że cała kaseta jest ciut większa i cięższa ale takie nasze kamperowe wymiar 3-4m to nie aż tak .Pewnie gdybym nie miał już tego Omnistora na aucie to bym raczej poszedł w adaptacje domòwki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja sprawdziłem w drugim dostępnym mi aucie i przyczepie , są tam 2 Fiemmy jedna też ręczna w pokrowcu druga na bogato korbowa - obie plus ta moja Omnistor zrobione z tej samej gatunkowo ,,szmatki " Niestety ale jeśli chodzi o wszelkie rolety , moskitery , i inne przysłony okienne to jestem wręcz uczulony bo żyje z tego ale w wersji domowej od 15lat i to co się na sprzedaje ,,kampingowego" jest 3x droższe od normalnych przy użyciu dużo gorszych lub średnich tkanin(ogòlnie komponentòw) .A markizy to już koszmar - tkanina to już omòwiliśmy ale technicznie to dno szczegòlnie jeśli chodzi o markizy kasetowe(korobowe) W cenie kamperowej można kupić domową także w kasecie (szczelną korbową) w dowolnym wymiarze (na wymiar) tylko że ona nie wymaga żadnych podpòr ani sznurków ,jest w 100% samonośna .Oczywiście że cała kaseta jest ciut większa i cięższa ale takie nasze kamperowe wymiar 3-4m to nie aż tak .Pewnie gdybym nie miał już tego Omnistora na aucie to bym raczej poszedł w adaptacje domòwki .

Po co kombinować jak jakość jest wystarczająca tych karawaningowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

wymieniałam materiał do swojej markizy bo się po roku podziurawil, nie przetrwał zimy po prostu. zamawiałam tutaj http://www.favore.pl/440133_nowy-material-na-twoja-markize-65zl-m2-warszawa-plonsk-mazowieckie.html, przyjechali i mi zamontowali. Myślę ze dobrze wybrałam bo jakość materiału wydaje się być lepsza niż oryginalnego sklepowego, poza tym jest gwarancja jakości więc nie powinno być problemu, tak myslę. Polecam, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Tak z innej beczki czy wy zdejmujecie te markizy podczas jazdy ? nigdy mi się nie zdażyło zresztą jaki by to miało sens użeranie się z tym i wożenie wewnątrz.Pytam się spotkałem z opinią że człowiek z przyczepy zdejmuje zawsze ,gdzie jest to jeszcze bardziej uciążliwe bo musi wsunąć markize w linkszpare rozwinięta."

 

@Rapido77,

 

na jesienny wyjazd do Włoch zrezygnowaliśmy z zabierania przedsionka. Wsunąłem na zewnątrz przyczepy nabyta wraz

z nią, a do tej pory nie używaną markizę Fiamma Caravanstore 360. Zabezpieczyłem przed przesuwaniem takimi

wałeczkami ze śrubkami i pojechaliśmy. Zdjąłem ja po powrocie. Nie zauważyłem niczego niepokojącego.

Na ścianie przyczepy, w miejscu stykania się ze ścianą poprzeczek rozporowych poprzedni właściciel

zamontował/przykleił prostokątne miękkie podkładki ochronne.

 

Markiza była bardzo funkcjonalna, chroniąc nas głownie przed deszczem...

Latem już chyba przedsionka nie zabiorę. Na wiosenne wyjazdy z pewnością pojedzie z nami markiza

na zewnątrz przyczepy.

 

Tu jest parę zdjęć:

http://forum.karawaning.pl/gallery/album/709-italia-jesienią/

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

 

 

Gott Nytt År!

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.