Skocz do zawartości

Turcja - objazdówka


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem i oglądnąłem fotki, super relacja. Miło było odświeżyć sobie wspomnienia z ostatnich wakacji - objechałem z rodziną (2+2) podobną trasą Turcję, ale bez przyczepy. W czasie powrotu pod Miszkolcem wykluła się myśl - może by tak kupić przyczepę - no i mam. Można powiedzieć, że Turcja inspiruje bardzo pozytywnie :rolleyes:.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 11 miesięcy temu...

Odkopuje, można wiedzieć ile km około przejechaliście w kółku ? Bylisy teraz na 7 dni w Turcji z biura podróży, i jesteśmy zszokowani pięknem tego kraju. Pozdrawiam elias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Turcji w zeszlym roku, co prawda nie na czterech kolkach, ale i tak musze powiedziec ze wrazenia sa ogromne! Roznice kulturowe, swiatopogladowe, religijne to jedno, ale ci ludzie sa na prawde mili!

Przyznaje wczesniej mialem o nich inna opinie, ale teraz ja zmieniam!

 

kolega byl kamperem i rowniez bardzo sobie chwalil!

 

Tylko radze blondynka zeby godnie nosily obraczke na palcu to odstrasza wszystkich natretnych adoratorow smirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Paweł, mam prośbę, wybieramy się do Turcji na wiosnę, cele podobne do waszych, ale dochodzi jeden punkt Nemrut Dagi (ten koło Kahty) i ewentualnie opcja rozszerzenia dalej na wschód. W Turcji byliśmy ostatni raz z przyczepą w 1989 roku. Świat od tego czasu pognał do przodu, można więc powiedzieć, że nasze praktyczne doświadczenie jest żadne. Więc o praktyczne rady i uwagi nam chodzi. Np. o możliwość płacenia kartą w sklepach i na stacjach benzynowych, wypłatę gotówki w bankomatach (nasz bank należy do Uni Credit i podobno w bankomatach Yapi Kredi będziemy wypłacać bez prowizji). Oczywiście zabierzemy gotówkę, ale nie tyle, żeby nie korzystać z kart. Opłaty za autostrady, most na Bosforze i prom w Canakale: czy z przyczepą są wyższe, czy można płacić gotówką, czy koniecznie trzeba kupić kartę KGS. Stacje benzynowe, czy są takie, które radziłbyś omijać. Czy stromy podjazd do Oludeniz był na drodze N400? Oraz wszystkie inne wskazówki i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon czy możesz napisać gdzie dokładnie byliście w Turcji, słyszałem że z przyczepą w Turcji dosyć trudno się jeździ (wysokie i strome podjazdy). A może polecisz jakieś konkretne miejsce lub region?

Pozdr.

Paweł

Na konkretne pytanie, szczera odpowiedż.

Czesc,

 

 

Nie odczulem zadnych problemow z podjazdami, bo auto dobre (150KM) i jezdzilo sie raczej dobre, puste autostrady, maly ruch, ogolnie wszystkie opowiesci na temat tego jak tam jezdza, itd mocno przesadzone.

 

Jechalismy do Istambulu, stamtad wzdluz morza Czarnego na wschod, tylko "na dziko", ale ciezko mi powiedziec gdzie dokladnie, jechalismy tak mniej wiecej na oko, bez pospiechu :hehe:

 

Paliwo w Turcji bylo strasznie drogie - spodziewalem sie dokladnie na odwrot, wiec musielismy troche skrocic objazdowke i przecielismy Turcje z gory na dol, przez Pammukkale (atrakcja turystyczna) na poludnie, stamtad znowu wzdluz morza, na dziko, ale tylko do Izmiru, pozniej juz nie bylo za bardzo takiej mozliwosci.

 

W kazdym razie, ludzie mili, duzo policji i wojska dookola (tez mili), ale wszedzie gory smieci :bukiet:

 

 

Jesli chodzi o jakies miejsce w Turcji, ktore moge polecic - polecam GRECJE :bukiet:

 

 

PS. Moze potrzebujesz panele sloneczne? Mam jeszcze kilka w dobrej cenie, 80W i 120W

Edytowane przez vistula (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nomadka

Co do płacenia kartami płatniczymi to na większych stacjach benzynowych i dużych sklepach problemu nie było. Za most na Bosforze płaciłem gotówką. Ze Stambułu proponuję wyjeżdżać nocą - odrobinę mniejsze korki (choć wyjazd i tak potrwał ok 3 godziny). Gotówki w bankomacie nie wypłacałem, więc trudno mi się do tego odnieść. Znajomy który był w Turcji przede mną doradził mi abym na wschód jechał przez Kapadocję a wracał wybrzeżem. Myślę że to dobre rozwiązanie bo na większości odcinków górskich przytulasz się do skarpy a nie do przepaści (co w przypadku jazdy z przyczepą jest nie bez znaczenia - choć tragedii nie ma). Co do stromego odcinka koło Oludeniz to jest to sam zjazd do miasta po odbiciu z drogi 400. Ilość ludzi w pobliżu Oludeniz  była masakryczna. Do samego miasteczka nie wjechaliśmy (na szczęście, bo wrażenie że przyczepa zaczyna mnie ciągnąć w dół nie jest bardzo miłe). Z tego co widzę przyczepkę macie małą i lekką więc pewnie byście sobie poradzili. Ja jechałem samochodem ważącym 1600kg i przyczepą 1200 kg. Co do rad to pamiętajcie że w Turcji trzeba się targować, ludzie czym dalej na wschód tym bardziej mili i czym bliżej zachodu tym bardziej tłoczno. Ja najmilej wspominam okolice Syrii, Anamur i oczywiście KAPADOCJĘ!!!, Choć pozostałe miejsca również godne zobaczenia. :)

Edytowane przez Pawel1o (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, dzięki, dzięki za informacje. Przydadzą się! Mnie też jest bliższa droga przez Kapadocję na wybrzeże, głównie ze względu  na pogodę, aspektu drogi nie brałam pod uwagę. Mamy album o Turcji w którym jest przepiękne zdjęcie plaży w Oludeniz, całkowicie PUSTEJ. Teraz taki widok to raczej marzenie, a plaża zastawiona rzędami parasoli już nie jest piękna, więc raczej zrezygnujemy. Tak samo Stambuł, na razie planujemy tylko przejechać (byliśmy tam trzy razy), pewniakami są na razie Kapadocja, Nemrut Dagi i Pamukale (tam nie byliśmy),  ale my nigdy nie trzymamy się ściśle planów.

Jeszcze raz dzięki

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
18 minut temu, Pawel1o napisał:

Nomadka, tak z ciekawości Dojechaliście wtedy do Turcji? Chodzi ciągle za mną ten półwysep Dacta. Ma może ktoś jakieś sprawdzone info na jego temat?

Tak?. Relacja na forum. Półwyspu nie odwiedziliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cały czas się zastanawiamy nad tegorocznym wyjazdem. Miała być Grecja Na 100 % ale jak widzę co wyprawiają z tymi testami i ceregielami na granicach to zastanawiamy się czy tym razem samym Vanem, bez przyczepy nie pojechać do Turcji.  ( dokupujemy do niego wolnostojący, lekki przedsionek, żeby można było odjechać autem bez utraty miejsca na campingu) Wstępnie obejrzałem sobie na necie campingi, i myslę, że moglibyśmy spokojnie zrobić samym autem rekonesans na tamtejszych dróżkach czy warto pchać się z przyczepą. Tak sobie planuję palcem po mapie i myslę, że najlepiej pojechać przez Rumunię i Bułgarię, zrobić przeprawę przez Canakkale i potem dalej na południe wybrzeżem Za Izmir, Bodrum, Marmaris, aż po Antalyę. Może ktoś z Was ma jakieś ciekawe sugestie gdzie i co  warto zobaczyć oraz gdzie są fajne campingi. Bo to że są to już widzę na mapach googla. Ta więc - jazda bez przyczepy z dwójką dzieci w wieku 8 i 11 lat ( ale nie szukamy placów zabaw i jakichś super wypasionych miejsc z animatorami itp) Oboje świetnie pływają, bierzemy SUPa i to będzie najlepsza rozrywka na morzu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.