Skocz do zawartości

Turcja - objazdówka


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W tym roku planujemy od ok. 15 czerwca do 30 lipca jechać do Turcji. Byłem w Turcji trzy razy z Zespołami Folklorystycznymi i było to w latach 90 tych. Teraz chciałbym pojechać przyczepką i zrobić tzw objazdówkę. Będąc w Grecji czy Hiszpanii nocowaliśmy przez cały czas na dziko. W Turcji też tak planuje choć mam pewne obawy związane z bezpieczeństwem.

Poszukuje wszelkich informacji na temat:

- ciekawych miejsc, które trzeba zobaczyć,

- noclegów na dziko (czy ktoś miał z tym problem, czy jest bezpiecznie - bo tego obawia się moja dziewczyna :niewiem: i jak wybrać takie miejsca).

- Zastanawiam się również jak dojechać: czy jechać autostradami po terenach byłej Jugosławii (tak jechaliśmy do Grecji) i przez Bułgarie do Turcji, czy może Węgry, Rumunia i Bułgaria brzegiem Morza Czarnego. Obawiam się tylko że jakość dróg w drugim wariancie nie należy do najlepszych.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Filip :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem jak w Bułgarii i Rumunii, natomiast na tzw. riwierze tureckiej jakość dróg jest bardzo dobra. Gorzej wygląda sprawa przestrzegania przepisów przez tureckich kierowców. Proponuję zamontować głośniejszy klakson przed wyjazdem, bo tam to najważniejszy element pojazdu :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

I ja tez się wybieram w tym roku z przyczepą do Turcji. Niestety bardzo ciężko jest znaleść jakieś rzetelne informacje dotyczącego takiego sposobu podróżowania... :ok:

Czyżby jednak ludzie nie jeździli tam z przyczepami???

My wyjeżdżamy 19 lipca do 9 sierpnia. Gdybyś miał jakieś info to chetnie bym je przyjął a i ja się podzielę jak coś będę miał sensownego.

 

Do zobaczenia na tureckiej drodze... :-] Ja jadę przez Węgry, Rumunię, Bułgarię. W zeszłym roku byłem w Bułgarii. Z drogami nie jest tak tragicznie - w 80% jest lepiej niż u nas, w 20% podobnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już zmieniłem plany. Kupłem kampera więc perwszy sezon gdzieś na miejscu w Polskie góry co by sprzęt poznać a za rok...

Do Turcji ... lecimy samolotem na 7 dni objazdowych i 7 dni błogiego lenistwa :ok:

Pozdrawiam :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... no cóz? Nie ukrywam, że bardzo żałuję - myślałem już, że znalazłem jeszcze jednego szaleńca, który wpadł na podobny pomysł i że wspólnymi siłami uda się zebrać więcej informacji :-]

 

Z drugiej zaś strony gratuluję zakupu nowego sprzętu. :ok:

Jak wrócę, to się podzielę ewentualnymi zdobytymi informacjami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super!

czekam na relacje bo nie ukrywam że kiedyś pojadę do Turcji Kamperem na 100 %!!!!! :-]

pożyjemy zobaczymy

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Wracajcie szczęśliwie :ok:

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Hmmm.... no cóz? Nie ukrywam' date=' że bardzo żałuję - myślałem już, że znalazłem jeszcze jednego szaleńca, który wpadł na podobny pomysł i że wspólnymi siłami uda się zebrać więcej informacji :-']

 

To chyba znalażleś we mnie, bo też planuję ten kierunek.... I informacji również mi brakuje. :niewiem:

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super! Może wspólnymi siłami uda nam się lepiej "doinformować"?! :niewiem:

 

W jakim terminie się wybierasz? My wyjeżdżamy z Krakowa 18 lipca wieczorem. Planujemy ok 21:00. Jedziemy w 4 auta - dwa z przyczepami i dwa z namiotami. Na dzień dzisiejszy postanowiliśmy urządzić sobie obóz w miejscowości Gumuldur na kampingu Hipokamp (60km na południe od Izmiru). Później planujemy przenieść się w okolice Fethiye. Wciąż mam mało informacji na temat kampingów w Turcji. Masz może jakieś info???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. Swój wyjazd planuję ok 07-10 lipca.

2. W planie Istanbuł, Izmir, Troja, Bodrun,Fethiye...może Pammukale. Wszystko zalezy od czasu.

3. Najwięcej zagadek jest z dojazdem, którędy. Ostatsnio zacząłem się zastanawiać na wersją węgiersko-rumuńsko-bułgarską wzdłuż wschodniego wybrzeża tak żeby ominąć Ruse. Nie wiem czy kocioł w Ruse jest każdego dnia, czy tylko w weekendy. Tyle tylko, że jazda taka może się wydłużyć z uwagi na atrakcje czarnomorskie.

4. Co trasy przes Serbię to w ubiegłym roku byłem w Grecji. Jedzie się przyzwoicie, (niestety płaci się za kampera jak za TIRa!). Z tym, że do Turcji bliżej byłoby przez Rum i Bułg. Poza tym na trasie Serbskiej mnóstwo jest tureckich i kurdyjskich Niemców, którzy jadą odwiedzić macierz swoją, stąd też pokorkowane były trochę granice ( ale to był weekend).

5. Co do kempingów to czerpię swą wiedzę z Pascala i katalogu Kempingi Polska Europa Wydawnictwo: Demart. Korzystam od paru lat z tego katalagu i jeszcze się nie oszukałem.

 

Pozdrawiam

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zdecydowanie aprobuję wariant Węgry-Rumunia-Bułgaria. W tym roku przekroczymy granicę RO-BG w Vidin. Może nie bedzie tak tragicznie??? Jeżeli chodzi o Ruse, to przekraczałem tą granicę w zeszłym roku 2 razy i za każdym razem było PUSTO!!!

 

Zakupiłem dziś "Kampingi Polska Europa" - dzięki za info :ok:

 

No cóz? Wprawdzie nasze terminy wyjazdu się nieco rozjeżdżają, ale może się gdzieś natkniemy na siebie na tureckiej drodze? Nasze auta i przyczepy są oznakowane naklejkami "www.karawaning.pl".

 

Pozdrawiam

Andy1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się spotkamy. Wyjeżdżam 09.07, w Stambule będę pewnie do 13-14.07, a później zjazd na południe wzdłuż zachodniego wybrzeża. Na południu dalej niż do Fethiye i Oludeniz w kierunku wschodnim nie będę się pchał bo znam już tamte rejony.

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

 

Kilka dni temu wrocilem z Turcji/Grecji. Pierwszy miesiac w Turcji, drugi w Grecji.

 

Nie mialem jeszcze czasu opisac wyjazdu, ale w skrocie - jechalem przez Rumunie i Bulgarie, nastepnym razem pojechalbym jednak przez Serbie/Bulgarie.

 

Noclegi TYLKO na dziko :hop1: Nie bylo z tym zadnych problemow, byly miejsca gdzie spedzilismy prawie tydzien, wszyscy sa nastawieni przyjaznie - miejscowi, policja i wojsko :]

 

Nie spotkalismy zadnego znaku "No Camping", ktorych w Grecji jest pelno.

 

 

Co ciekawe, w Istambule zaparkowalem przy drodze glownej, praktycznie w samym centrum - wzdluz drogi, na zakazie parkowania (bylismy glodni i zmeczeni :]), kilkadziesiat metrow dalej policjant wypisywal mandat za wlasnie takie parkowanie, wiec poszedlem zapytac, czy nic sie nie stanie, jesli zostawie tutaj auto z przyczepa i wyskocze cos zjesc. Odpowiedz policjanta z "Traffic Police" w skrocie - turysci moga robic co chca i parkowac gdzie chca, mandaty dostaja tylko Turcy :D

 

Jesli znajde chwile, postaram sie opisac wszystko bardziej szczegolowo, natomiast w kazdej chwili moge odpowiedziec na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon1 - a czy mógłbyś uzasadnić w dwóch słowach dlaczego następnym razem jechałbyś przez Serbię a nie przez Rumunię!? Bardzo mnie interesuje ten temat, ponieważ za tydzień wyjeżdżam :hop1: i planuje jechać właśnie przez Rumunię?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Rumunie sie jedzie i jedzie :hop1: Nie ma autostrady, rumunscy kierowcy sa najmniej przyjazni - Turcy to przy nich anioly :]

 

Jechalismy przez Rumunie z 2 powodow - chcielismy zahaczyc o "Zlote Piaski" i tym podobne w Bulgarii i chcielismy zobaczyc jak wyglada Rumunia od srodka, w koncu jest w UE :]

 

Ogolnie, troche nas przejazd wymeczyl. Jesli chodzi o bezpieczenstwo - zadnych zastrzezen. Prosze pamietac o winietce :D Troche sie zdziwilem, bo nie ma autostrad = nie kupuje winietki, a przy wjezdzie do Bulgarii okazala sie niezbedna i musialem sie "dogadac"

 

Chetnie odpowiem na dodatkowe pytania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.