Skocz do zawartości

Chateau Cantara 908


reflexes

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu wczorajszym na moim podjeździe stanęła nowa jakość. Niewiadóweczka służyła nam dzielnie przez 2 sezony. Zrobiliśmy w niej kilka tysięcy kilometrów i dzięki niej zauroczyliśmy się karawaningiem i zwiedziliśmy spory kawałek naszego pięknego kraju za co będziemy jej wdzięczni do końca tej przygody i zawsze będziemy z sentymentem wspominać. Niemniej jednak z racji 2 rosnących ciągle dzieciaków oraz chęci posiadania awaryjnie własnego wc-etu zapadła decyzja o przejściu na level 2. Tym sposobem na naszym podwórku wczoraj stanęła Chateau Cantara 908 nówka pewex rocznik 1989 :] . Oczywiście jak na swoje lata przyczepka jest na prawdę w fajnym stanie, sucha, twarda i zadbana. Szybkie sprzątanie, pranie i będzie gotowa do jazdy. Jedyne zadanie to budowa piętrówki dla dzieciaków, ale to już przerabiałem w niewiadówce więc problemów nie będzie. Fotki pożyczone jeszcze z ogłoszenia ale świeżutkie więc oddają stan zastany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super cepka, ja cały czas zastanawiam się czy dla dwóch małych szkrabów nie zakupiłem za małej... ale to się okaże...pozdrawiam

Edytowane przez wysokitomas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, niech służy bezproblemowo i do zobaczenia na szlaku :)  widzę że układ taki sam jak w mojej brasili...:)

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki,  mi też się podoba. Po niewiadówce to na prawdę jak Hilton w porównania do schroniska młodzieżowego :) .

Oczywiście nie mogło się obejście bez konkretnych pytań w tym temacie, bo niewiadówkę miałem spartańską i prostą, a tu pełno różnych dziwnych rzeczy.

Na wejściu mam jakiś panel elektryczny, który oczywiście nie wiem do czeog służy. Rzekomo wynika z niego, że powinien gdzieś być akumulator, którego nie ma, ba nie ma nawet miejsca gdzie mógłby się on znaleźć i zostać podłączony. Może ktoś ma coś podobnego i oświeci do czego te przełączniki i coś w temacie tego akumulatora.

 

pod siedzeniem mam taki zasilacz

 

Drugie pytanko na tą chwilę to jak "uruchamia się iskrowniki w kuchence?

Trzecie pytanko dotyczny sterownika od trumaventu. Jest tam tryb manualny i automatyczny. Pytanie jest o ten automatyczny a dokładniej o to jak to działa?

 

Z góry wielkie dzieki za oświecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy taką budkę, znamy!

 

attachicon.gifDSC_0304.jpg

 

Bardzo zgrabna. Daje duże możliwości mobilne, a zarazem z przedsionkiem spokojnie starcza do stacjonowania dla 3-4 osób. To teraz nową budką na majówkę do Gołuchowa Hop Hop!

Przedsionek to ja dla mojej załogi 2+2 do niewiadówki potrzebowałem. Teraz na takich salonach to raczej nie będę go używał, może jakiś daszek sobie zakupię i będzie miód.  Kolego DOMINO7 skoro jeździłeś taką budką to może pomożesz i odpowiesz na moje pytania zamieszczone kilka postów wyżej. A co do Głuchowa to nawet przez chwilę myślałem, ale niestety życia płata figle i w tym roku w majówkę nigdzie wyjechać nie możemy.

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nadmuchu trumy to jak ustawisz go w pozycję "auto" to sam będzie dobierał siłę nawiewu (prędkość wentylatora) do temperatury pieca (np. piec na 4 to dmuchawa na 2, piec na 6 to dmuchawa na 3, piec na 3 to dmuchawa na 1 itd), oczywiście wartości zmyślone na cele przedstawienia zasady działania.

W pozycji manualnej sam ustawiasz siłę nadmuchu i niezależnie jak rozgrzejesz piec będzie z tą samą siłą dmuchał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź ale to już wiem. Cały czas zagadką jest ten panel elektryczny, którego fotkę wrzuciłem wyżej i ten akumulator, który według kontrolek gdzieś chyba mógł być, a nie mogę zlokalizować gdzie :bzik: . Miał człowiek spokój to sobie zrobił dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.