Skocz do zawartości

Jak sprawdzić oś w przyczepie


maka

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety drugiej nakrętki nie dało się nakręcić więc pozostało kontre odkręcić w miejsce pęknięcia i wtedy poszedł palnik w ruch i śruba puściła. Wahacz wyjęty, belka skrętna do spawania- z jednej strony puścił spaw. Tulejka wewnętrzna do wymiany-nie była w ogóle smarowana, a co więcej tak jakby się przesunęła i wahacza w ogóle nie trzymała

post-15177-0-33863000-1495130538_thumb.jpgpost-15177-0-56875500-1495130558_thumb.jpgpost-15177-0-94997300-1495130566_thumb.jpgpost-15177-0-31452600-1495130548_thumb.jpg

Pytanie mam do znawców-jakim smarem powinno się smarować wahacze ? Wygląda mi na smar grafitowy na tulejkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Części fizycznie są na głównym magazynie w Zdziechowicach i dziś miałem je odbierać w Siemianowicach, jednakże nie włożyli ich do paczki mimo wielu próśb, telefonów itd. Najgorszy serwis czy jak oni się zwą z jakim miałem do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholery nie idzie wsunąć wahacza do ośki. Wybite nowe tulejki z osi i okazuje się że na wahacz wchodzą tylko 0.5cm i dalej opór. Więc wbiłem stare tuleje i bez problemu wszystko złożone. Po weekendzie będę myślał co dalej z tym fantem zrobić. Gdybym miał rozwiertak nastawny już dawno problem byłby rozwiązany-tuleje są jednym słowem za grube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozwiązałeś temat ? Jeśli nie poszukaj mojego starego wątku z takim samym problemem. Mi forum niewiele pomogło doszedłem sam wykonując pomiary geometrii. Powodem u mnie był skrzywienie wahacza po strzale w dziurę drogi

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej elvis52 - leniuch jesteś :) szukarka nie gryzie :) Noooo dobra vanem prawie bliżniakiem powozisz to Ci podam :)
http://forum.karawaning.pl/topic/17179-geometria-zawieszenia-ścinanie-opon-odgięty-wahacz/  to nie jest precyzyjny pomiar ale przy dużym skoszeniu wystarczy, zmierzysz również laserowo na diagnostyce

Widzę że z Katowic jesteś, w Bielsku prostowałem, nie masz daleko możesz zawleźć o ile nie tnie strasznie  i gość Ci zmierzy, wymienia również tuleje, gumy ogólnie robi full serwis osi od staruchów do nowych  - nie wiem czy mam jeszcze namiar ale jakby był potrzebny pisz na meila lub dzwoń tel w profilu bo na forum rzadko bywam - spróbuję odnaleźć i podać

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety po wciśnięciu nowych tulejek, średnica wewnętrzna zmniejsza się i nie da rady wcisnąć wahacza. W czw odstawiam budkę do serwisu knott,a w Siemianowicach Śl. 300 robocizna za stronę. Olałbym temat gdyby nie to że przy ponownym rozbieraniu wahacza zauważyłem że oponę bierze od wewnętrznej strony. Opony nówki zakładane w styczniu tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.