Skocz do zawartości

Chorwacja wrzesień 2015r


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę wtrącić to zerknijcie jeszcze na Zaton 12km od Zadaru  http://www.zaton.hr/en/camping

 

Miejsce świetne dla dzieci, z basenem, własną piaszczystą plażą no i naprawdę czterogwiazdkowy kemping pod względem całej infrastruktury.

Z kartą ACSI poza sezonem parcela + dwie osoby dorosłe 18€

Edytowane przez gottri (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie! Mam pytanie trochę z innej beczki, ale w temacie Chorwacji: czy dojedziemy trasą bez stromych podjazdów na południe (jeszcze nie jesteśmy zdecydowani na kemping, ale zakładamy, ze będzie to gdzieś w okolicach Dubrownika, ? Mamy trochę słaby silnik - Renia Meganka kombi i ciągniemy Adrię Optima 450b. 

Jesli macie doświadczenia z podjazdami pod górki, na których trzeba miec silny samochód - b. proszę o info.

 

A poza tym planujemy pobyt w pierwsze 2 tygodnie września, wyjazd w końcówce sierpnia z postojami nad Balatonem i jeszcze gdzieś (?)

 

A moze zasugerujecie debiutantom jakąś łatwiejszą trasę na pierwszy wyjazd zagraniczny cepką nad ciepłą wodę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić to zerknijcie jeszcze na Zaton 12km od Zadaru  http://www.zaton.hr/en/camping

 

Miejsce świetne dla dzieci, z basenem, własną piaszczystą plażą no i naprawdę czterogwiazdkowy kemping pod względem całej infrastruktury.

Z kartą ACSI poza sezonem parcela + dwie osoby dorosłe 18€

 

znacie może dopłatę za dzieci w wieku do 5 lat na Zatonie ? i drugie pytanie które parcele to obejmuje - wszystkie po za 1 linią od morza, czy np totalny koniec campingu ?

 

cena jest bardzo dobra bo to będzie ponad połowę taniej niż cennikowo.

 

Jak najprościej zamówić kartę w PL ? i drugie, bo na stronie nie widzę dokładnie a szukania jest wiele. da się jakoś zaznaczyć aby wyświetliło mi campingi w cro tylko z taką zniżką na wrzesień ?

 

dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.campingcard.co.uk/croatia/istria/fazana/campsite-bi-village-110977/?_ga=1.216102934.1477331504.1438267076, 

 

mcmaly, dzięks! ale genialne! Widzę, ze dużo jeszcze nauki przed nami debiutantami.

Piki dwa mi wyskoczyły na wykresie - chyba nie dojedziemy :-(

 

 

Sprawdź Fazanę, prosty dojazd, dużo lepszy od Zatona. Trzy baseny, plaża z miejscem dla dzieci gdzie jest drobniutki żwirek, standard generalnie wyższy. Dojazd tańszy i bliżej.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie może dopłatę za dzieci w wieku do 5 lat na Zatonie ? i drugie pytanie które parcele to obejmuje - wszystkie po za 1 linią od morza, czy np totalny koniec campingu ?

 

cena jest bardzo dobra bo to będzie ponad połowę taniej niż cennikowo.

 

Jak najprościej zamówić kartę w PL ? i drugie, bo na stronie nie widzę dokładnie a szukania jest wiele. da się jakoś zaznaczyć aby wyświetliło mi campingi w cro tylko z taką zniżką na wrzesień ?

 

dzięki za odpowiedź

Marek dwa lata temu płaciłem nawet za roczne dziecko według ogólnego cennika, czyli na dzień dzisiejszy 5,4E do 6lat.

Staliśmy w strefie A, nikt nie mówił, że z ACSI nie możesz.

Zniżka obowiązuje na wszystkich kempingach ujętych w spisie w czerwcu i wrześniu, różnice są tylko o kilka dni na poszczególnych kempingach.

A kartę zamówisz tu: http://webshop.acsi.eu/en/campingcard-acsi2015/campingcard-acsi-2015.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Mam pytanie trochę z innej beczki, ale w temacie Chorwacji: czy dojedziemy trasą bez stromych podjazdów na południe (jeszcze nie jesteśmy zdecydowani na kemping, ale zakładamy, ze będzie to gdzieś w okolicach Dubrownika, ? Mamy trochę słaby silnik - Renia Meganka kombi i ciągniemy Adrię Optima 450b. 

Jesli macie doświadczenia z podjazdami pod górki, na których trzeba miec silny samochód - b. proszę o info.

 

A poza tym planujemy pobyt w pierwsze 2 tygodnie września, wyjazd w końcówce sierpnia z postojami nad Balatonem i jeszcze gdzieś (?)

 

A moze zasugerujecie debiutantom jakąś łatwiejszą trasę na pierwszy wyjazd zagraniczny cepką nad ciepłą wodę? 

Jaki masz silnik D czy Pb ; pojemność i ile koni bo to jest ważne a nic nie napisałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, bo pisze żeńska połowa, a wiadomo - kobita to głównie zainteresowana kolorem auta i designem cepki :-)

Renia jest benzynowa i tylko 1,6.

Na Mazury ciągnęła dzielnie 2 osoby, cepkę, 2 rowery i niepełny przedsionek + normalne "bety". Ale góry, nawet bez rowerów nas trochę przerażają.

 

Z góry dziękuje za wszystkie rady. Może jakies objazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest juz wątek o Dusterze 1.6 i ciagnieciu przyczpy (http://forum.karawaning.pl/topic/19509-dacia-duster-wydzielony-temat/), a ty masz chyba podobny silnik

 

wg mnie autostradą da rade, tylko bedzie wolniej, przeciez tam nie ma nachylenia 30%

 

 

ewentualnie wybierz Istrie, to co witus proponuje, wtedy w SLO bedzie tylko 1 duza górka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie może dopłatę za dzieci w wieku do 5 lat na Zatonie ? i drugie pytanie które parcele to obejmuje - wszystkie po za 1 linią od morza, czy np totalny koniec campingu ?

 

cena jest bardzo dobra bo to będzie ponad połowę taniej niż cennikowo.

 

Jak najprościej zamówić kartę w PL ? i drugie, bo na stronie nie widzę dokładnie a szukania jest wiele. da się jakoś zaznaczyć aby wyświetliło mi campingi w cro tylko z taką zniżką na wrzesień ?

 

dzięki za odpowiedź

Maarec: dzieci lub dodatkowe osoby według cennika na dany termin. Co do tego na których parcelach możesz się rozbić to różne campingi mają różną politykę - jedne pozwalają wszędzie, inne w wybranych strefach, ale nie jest to jakieś wygwizdowo 0,5 metra od zrzutu szarej wody.

Campingi akceptujące kartę i terminy obowiązywania zniżki znajdziesz tu:

http://www.campingcard.co.uk/

Z kartą dostaniesz spis tych campingów w postaci dwóch katalogów obejmujących całą europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest juz wątek o Dusterze 1.6 i ciagnieciu przyczpy (http://forum.karawaning.pl/topic/19509-dacia-duster-wydzielony-temat/), a ty masz chyba podobny silnik

 

wg mnie autostradą da rade, tylko bedzie wolniej, przeciez tam nie ma nachylenia 30%

 

 

ewentualnie wybierz Istrie, to co witus proponuje, wtedy w SLO bedzie tylko 1 duza górka

 

Dzięks! Bardzo cenne rady. Z wyjątkiem tej, żeby Istra zamiast Dubrownika... 

Autostrady to wiadomo, ale w końcu trzeba z nich zjechać.

W Chorwacji nie byłam od czasów, gdy nalezała do Jugoslawii, wiec nie mam wyobrażenia o drogach przerzuconych przez góry - jexdzi się serpentynami, czy szybkimi trasami poprowadzonymi na wiaduktach?

 

Żałuję, że w poblizu Wawy nie ma jakiegoś poważnijszego wzniesienia, żeby można było przetestować zestaw na wypadzie weekendowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks! Bardzo cenne rady. Z wyjątkiem tej, żeby Istra zamiast Dubrownika... 

Autostrady to wiadomo, ale w końcu trzeba z nich zjechać.

W Chorwacji nie byłam od czasów, gdy nalezała do Jugoslawii, wiec nie mam wyobrażenia o drogach przerzuconych przez góry - jexdzi się serpentynami, czy szybkimi trasami poprowadzonymi na wiaduktach?

 

Żałuję, że w poblizu Wawy nie ma jakiegoś poważnijszego wzniesienia, żeby można było przetestować zestaw na wypadzie weekendowym.

Chorwackie autostrady są świetnej jakości (w moim odczuciu) i w terenie górzystym królują mosty i tunele. Wzniesienia są raczej łagodne i spokojnie, uważam iż dacie radę. Najwyżej wolniej. Natomiast po opuszczeniu autostrad... cóż drogi dalej raczej dobre lub bardzo dobre, ale tu ukształtowanie terenu często wymusza już górki i serpentyny. Trasę często można dobrać "pod siebie" tak więc proponuję po wytyczeniu jakiejś oglądnąć sobie co "ciekawsze" fragmenty na "google streetview" tak by mieć jakiś naoczny pogląd na sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwackie autostrady są świetnej jakości (w moim odczuciu) i w terenie górzystym królują mosty i tunele. Wzniesienia są raczej łagodne i spokojnie, uważam iż dacie radę. Najwyżej wolniej. Natomiast po opuszczeniu autostrad... cóż drogi dalej raczej dobre lub bardzo dobre, ale tu ukształtowanie terenu często wymusza już górki i serpentyny. Trasę często można dobrać "pod siebie" tak więc proponuję po wytyczeniu jakiejś oglądnąć sobie co "ciekawsze" fragmenty na "google streetview" tak by mieć jakiś naoczny pogląd na sprawę :)

 

Jasne! Właśnie to robię i dostaję choroby lokomocyjnej :-)

Trzeba będzie się jednak zastosować do rozsądnych rad. Raz juz, na Mazurach, zdarzyło sie, ze zjechaliśmy i nie moglismy z powrotem podjechać pod górkę

 

A czy ktoś ma doświadczenia wrześniowe w Chorwacji: czy trzeba koniecznie robic rezerwację zamiast jechac dokąd oczy poniosą i wybrać kemping na miejscu? Mówia mi znajomi (ale nie kempingowcy), że to po sezonie, dużo obiektów już zamkniętych. Czy to prawda? Jest pustawo na kempingach? Można jechać w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sezonie to może jeszcze nie, ale faktycznie z końcem sierpnia się dość mocno luzuje. Dlatego ceny także niższe. Na wielu kempingach są strefy bez możliwości rezerwacji na zasadzie kto pierwszy ten lepszy a i numerowane parcele dalej od morza lub mniejsze bywają puste. Z tego właśnie względu (po zapytaniu na kempingu o dostępność parceli w interesującym nas terminie) mieliśmy jechać w ciemno ale dostaliśmy maila że zwolniła się taka jedna :) nawet podobno z wodą na parceli więc ją zarezerwowaliśmy. Najłatwiej dobre miejsce znaleźć można w sobotę lub niedzielę do południa bo wtedy najwięcej ludzi wyjeżdża, ale także przyjeżdżają następni więc trzeba polować na coś extra. A trafiają się super miejscówki właśnie "po wakacjach" :) no i 30 euro zostaje w kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.