Skocz do zawartości

Chorwacja wrzesień 2015r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wybieramy się całą rodzinką 2+2 do Chorwacji (zwierzaki zostają w domu) . Planowany wyjazd koniec sierpnia początek września zależy jak kierownik pozwoli. Wyjazd na dwa pierwsze tygodnie września. Na pewno chcielibyśmy zaczepić o jeziora plitvickie a następnie Autokamp Pisak w Selinie...tyle się na czytałem że chciałbym odwiedzić...Dzieci a właściwie szkraby małe jedna ma roczek a drugi szkrab cztery latka...jak ktoś ma podobne plany proszę pisać, ew inne miejsca też weźmiemy pod uwagę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@wysokitomas  > ... ew inne miejsca też weźmiemy pod uwagę....

 

Po ubiegłorocznych monsunach opadach w rejonie Zadaru (patrz niżej Chorwacja 2014 r.) w tym roku przymierzamy się do miejsc położonych bardziej na południe. Tu pogoda zawsze jest pewniejsza niż na północy HR.

W Waszym przypadku na wrzesień z maluchami zachęcamy szukać miejsc poniżej Splitu.

Polecamy nasz ulubiony kemping  Prapratno  <  zapraszamy, idealne miejsce dla Waszej rodzinki.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że południe nie daje wcale gwarancji pogody o czym przekonaliśmy się w ubiegłym roku na Peljesacu właśnie.

Jak lało to równo na całym wybrzeżu i wyspach tylko o innych porach :D

Ubiegły rok był "wyjątkowy" pogodowo przez cały sezon, mało komu udało się załapać na lampę przez 2 tyg. Woda za to wyjątkowo ciepła była. Może nie będzie powtórki w tym roku ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdaje sobie sprawę z kapryśności pogody. Nigdy nie wiadomo na co się trafi. Parę lat temu jeździłem do CRO z namiotem na Istrę oraz Makarską i zawsze w jakiś dzień była zlewa...teraz w przyczepie to i tak będzie luksus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że południe nie daje wcale gwarancji pogody o czym przekonaliśmy się w ubiegłym roku na Peljesacu właśnie.

Jak lało to równo na całym wybrzeżu i wyspach tylko o innych porach :D

Ubiegły rok był "wyjątkowy" pogodowo przez cały sezon, mało komu udało się załapać na lampę przez 2 tyg. Woda za to wyjątkowo ciepła była. Może nie będzie powtórki w tym roku ..

Piękniej tego chyba bym nie ujął.

 

My najprawdopodobniej w ostani tydzien sierpnia i pierwszy tydzień września będziemy na Cresie. Starsza będzie juz miała 5lat a młodszy 2. Z moich doświadczeń, z dziećmi do CRO spokojnie można jechać na początku września bo temperatury nie dokuczają juz aż tak nawet w południe, co jest ważne zwłaszcza dla rocznego dziecka. To będzie nasz pierwszy wyjazd do CRO z przyczepą. My również wcześniej z namiotami śmigalismy, miejscówke znamy bardzo dobrze, jedyne co to brak dostepnych parceli z możliwością zarezerwowania, wiec jedziemy w ciemno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym terminie nie powinno być problemu z miejscem tym bardziej na wyspie, która nie jest aż tak oblegana. Z naszych obserwacji wynika, że po 20 sierpnia robi się luźno na kempingach więc rezerwacje są zbędne.

Na marginesie to ceny promów dla zestawów z przyczepką są z deka wysokie   :oslabiony:  Z Istrii na Cres za 6 km przeprawy najmniejszym zestawem + 2 os. to ponad 2 stówy w jedną stronę - trochę boli :bzik: no i wrócić trzeba niestety więc stawka x 2, no chyba że by zostać na zawsze  :]  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos luksusu to wyobraź sobie ired jak by było pod namiotem :hmm: .

 

No no a Cres wydaję się być super obejrzałem zdjęcia na google... i muszę żonie pokazać może się skusimy...a przeprawa faktycznie taka droga tzn 200 zł z Istry na Cres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprawa brestova-porozina ceny w sezonie:

 

osoba dorosła - 18kn

dziecko 3-12l - 9kn

auto - 115kn

przyczepa - 308kn :czerwona: (przy mniejszej jest taniej)

 

18+18+9+115+308 = 468kn X 0,58pln = 271,44 pln :wacko: :wacko: :wacko: ??? w jedną stronę...

 

to się teraz nawet sam zdziwiłem...

http://www.putovnica.net/prijevoz/trajekt-brestova-porozina-cres-jadrolinija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko popatrzyłem, i policzyłem. Za naszą rodzinę ze wszystkim co musimy popłacić "nasz" wychodzi nieco taniej za pobyt i nawet w tej nieco niższej cenie nie muszę się już martwić o koszt cumowania pontonu... Muszę skalkulować jeszcze drogę w obu wariantach.Z Krakowa różnica w km jest także niewielka bo około 130km dalej jest do Seline. Tak więc, w zasadzie pozostają autostrady i ten prom nieszczęsny... w "mojej" wersji :)

 

Dla nas dużym plusem jest dobrze znana nam super (jak dla nas) miejscówka, tzn kemping i okolica wszelaka. A cena przeprawy promowej może odzwierciedla to mniejsze nasycenie wyspy ludźmi... Dodatkowo muszę się jeszcze precyzyjniej dowiedzieć jak to dokładnie w tym roku jest z opłatami za ponton... A na Cresie mamy gdzie nim popływać :)

 

Nie skreślam Waszego pomysłu - poddam go dyskusji w gronie rodzinnym :) a Tobie polecam zlustrowanie zalinkowanej naszej propozycji. W razie czego mam sporo zdjęć i odpowiem chętnie na pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko popatrzyłem, i policzyłem. Za naszą rodzinę ze wszystkim co musimy popłacić "nasz" wychodzi nieco taniej za pobyt i nawet w tej nieco niższej cenie nie muszę się już martwić o koszt cumowania pontonu... Muszę skalkulować jeszcze drogę w obu wariantach.Z Krakowa różnica w km jest także niewielka bo około 130km dalej jest do Seline. Tak więc, w zasadzie pozostają autostrady i ten prom nieszczęsny... w "mojej" wersji :)

 

Pisak w Seline w VIII 2+1(>5l.)+przyczepa+auto+prąd+taxa  = 233 kuny/doba tj ok. 133 zł,  IX = 202 kuny = ok. 115 zł

Slatina na Cres w tej samej konfiguracji ostatni tydz. VIII = 29,8 eu tj. ok 125 zł , IX = ok. 105 zł

 

Cenowo różnica niewielka a w km. to już wogle - jak Ci wyszło 130 km? Kraków - Seline 1070 km, a na Cres kemp. Slatina - 1030 km.

 

Dla nas dużym plusem jest dobrze znana nam super (jak dla nas) miejscówka, tzn kemping i okolica wszelaka. A cena przeprawy promowej może odzwierciedla to mniejsze nasycenie wyspy ludźmi... Dodatkowo muszę się jeszcze precyzyjniej dowiedzieć jak to dokładnie w tym roku jest z opłatami za ponton... A na Cresie mamy gdzie nim popływać :)

Nie skreślam Waszego pomysłu - poddam go dyskusji w gronie rodzinnym :) a Tobie polecam zlustrowanie zalinkowanej naszej propozycji. W razie czego mam sporo zdjęć i odpowiem chętnie na pytania :)

Jadąc do Seline możesz podarować sobie słoweńską autostradę 30 eu w kieszeni. Prom na Cres mocno podnosi koszty a skoro już tam byliście i znacie jak własną kieszeń to może warto zobaczyć inne miejsce?  :]

Tylko, że wrzesień pod Velebitem :hmm:  może być ciekawie  :miga:  

Pontonowy raj z tych blisko to na Pagu albo Istria.

 

Ale namieszałam :ee:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gusia-S :) Jestem człowiekiem dość dokładnym, ale bez przesady znowu. Dwa lata temu z domu na kemping w Martinsticy wyszło mi 968km. Fakt ze bez przyczepy jechałem dopuszcza wiec możliwość, iż trasa była nieco zmodyfikowana przez skróty :). Wczesniej tak tylko na szybko wrzuciłem na viamichelin Kraków - Seline i wyskoczyło mi 1103km. Ale również nie zagłębialem się w szczegóły gdyż te 130km to w zasadzie bez różnicy w dystansie. Jak wspominałem nie negujemy ani nie odrzucamy Selene, będziemy z żoną badać temat już za chwilę, jak dzieci pozwolą rozpocząć nam weekend :) To że znamy kemping jak własną kieszeń ma także swoje plusy zwłaszcza ze wszystko nam tam bardzo odpowiada. Przy dzieciach, wszelkie 5 minut spokoju organizacyjnego pozwala lepiej wypocząć - przynajmniej nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.