Skocz do zawartości

Słowacka majówka w miarę blisko Rzeszowa


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się ze znajomymi na majówkę na Słowację.

Majówka krótka w tym roku tak więc szukamy czegoś w miarę blisko Rzeszowa coby cały dzień tam nie jechać.

Jedziemy z dzieciakami od 7 do 11 lat. Lubimy chodzić po górkach ale też i pomoczyć się w wodzie.

Kamping musi mieć prąd oraz sanitariaty, fajnie jakby był na względnym poziomie.

 

Ktoś był, widział może polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się ze znajomymi na majówkę na Słowację.

Majówka krótka w tym roku tak więc szukamy czegoś w miarę blisko Rzeszowa coby cały dzień tam nie jechać.

Jedziemy z dzieciakami od 7 do 11 lat. Lubimy chodzić po górkach ale też i pomoczyć się w wodzie.

Kamping musi mieć prąd oraz sanitariaty, fajnie jakby był na względnym poziomie.

 

 

Jeśli chodzi o moczenie :]  to proponuję Węgry - Eger, basenów w okolicy kilka a winnice .....zwiedzać jest co. Z Rzeszowa około 320 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku majówkę spędziłam ze znajomymi na kempingu w Jasovie koło Koszyc.

Tak nam  się spodobało, że wróciliśmy tam także na weekend Bożego Ciała, bo tyle pięknych miejsc do odwiedzenia jest w okolicy. Cały Słowacki Kras.

 

Byliśmy między innymi na wycieczce w przepięknej Zadielskiej Dolinie, wzdłuż Hajskiego Potoku, na którym jest mnóstwo wodospadów, byliśmy też na wycieczce w węgierskim Tokaju, skąd weszliśmy na górę Kopasz (zwaną też Tokajem) - wejście na szlak jest obok kościoła w centrum miasteczka, a schodziliśmy wśród winnic.

 

Obok kempingu jest jezioro, ale ponoć kąpać się w nim nie wolno, jedynie łowić ryby. Nas kąpiel nie interesowała, bo to była niezbyt ciepła majówka.

 

W Jasovie jest też przepiękna, krasowa Jasovska Jaskinia, oraz kompleks klasztorny zakonu norbertanów zaprojektowany przez Franza Antona Pilgrama, zbudowany w latach 1750-1766. Przed klasztorem rośnie potężna sekwoja.

 

Kilka zdjęć załączyłam, gdyby ktoś chciał więcej, zamieszczam linki do galerii internetowych:

 

https://picasaweb.google.com/115132628360511080277/TokajWZemplinskichGorach2052014

https://picasaweb.google.com/115132628360511080277/SOwackiKras1405201402#

https://picasaweb.google.com/115132628360511080277/SOwackiKrasZadielskaDolina2122062014#

 

Sanitariaty były może bez szału, ale całkiem przyzwoite. Prąd też jest. Na jednym ze zdjęć jest mój zestaw pod ogromną lipą, w której ptaki nieustająco dawały wspaniały koncert :)

 

Jasov jest 137 km od Barwinka

post-3270-0-00621800-1429210042_thumb.jpg

post-3270-0-01748600-1429210113_thumb.jpg

post-3270-0-03896200-1429210201_thumb.jpg

post-3270-0-53925800-1429210391_thumb.jpg

post-3270-0-89179700-1429210502_thumb.jpg

post-3270-0-88257500-1429210627_thumb.jpg

post-3270-0-17678300-1429210702_thumb.jpg

post-3270-0-01781000-1429210760_thumb.jpg

post-3270-0-77187100-1429211299_thumb.jpg

post-3270-0-28742600-1429211844_thumb.jpg

Edytowane przez JolaR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra informacja dla nas. Pytanie jest tam w pobliżu jakieś wyjście na ciekawy szlak? Sklepy blisko?

Pytanie, co to dla Was znaczy blisko? Z samego kempingu?

Wtedy jest dwa szlaki - niebieski i żółty. Nie wiem, czy atrakcyjne, bo nimi nie szłam.

 

Dookoła w promieniu kilkunastu, kilkudziesięciu  kilometrów szlaków jest bardzo wiele! Cały Słowacki Kras. Tak nazywa się kraina charakteryzująca się bardzo głębokimi wąwozami (jak m. in. Dolina Zadielska) i tak zwanymi planinami, czyli położonymi na szczytach wąwozów rozległymi, prawie płaskimi łąkami.

 

Mnie te krajobrazy zachwycały. Szlaki nie są bardzo wymagające.

 

My szliśmy jeszcze czerwonym szlakiem z przełęczy Jablonovske Sedlo do wylotu Zadielskiej Doliny, ale nie polecam, bo w początkowym odcinku (ze 2-3 km) było strasznie dużo wiatrołomów i przejście było naprawdę ciężkie, szukanie szlaku wydłużyło nam wycieczkę o 2-3 godziny.

 

Tutaj masz mapę ze szlakami na Słowacji. http://www.planetagor.pl/places/application/TrialsCompose.php?gid=15

Zaznacz w okienku po prawej (Zarządzaj warstwami) "mapy Słowacji + OSM"

Wtedy możesz znaleźć szlaki (włącznie ze schroniskami) na całej Słowacji.

 

Sklepy i restauracja (niedrogo, smacznie) blisko, na samym kempingu bar z bardzo miłą obsługą. Właściciele  też zrobili na nas bardzo dobre wrażenie.

 

Jakby jeszcze jakieś pytania - śmiało :)

Edytowane przez JolaR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy jechałaś, czy można ominąć płatne drogi (chyba że nie ma sensu) i czy byłaś tam może na majówce (dużo ludzi?) ?

 

Czy jakieś termy w okolicach są? do 50 km

 

Rozumiem, że to ten http://prntscr.com/6upxsai http://www.slowakije-veenstra.nl/campingjasov.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałam na pewno drogami bezpłatnymi, ale dziś Ci nie napiszę, którędy dokładnie, ponieważ nie pamiętam, muszę zapytać swojego kolegi, który był nawigatorem ;), a dziś wyjeżdżam i będę to mogła zrobić dopiero po weekendzie.

Jeśli się nie mylę, to chodzi tylko o to, żeby w Preszowie nie wbić się przypadkiem na autostradę tylko pojechać zwykłą drogą (bardzo przyzwoita).

 

Na majówce w zaszłym roku byliśmy na kempingu zupełnie sami. Nawet w domkach, które są na obiekcie nie było nikogo. Tylko raz do baru przyszło 2 miejscowych.

 

W czerwcu było zajętych kilka domków. Na sobotę i niedzielę (my byliśmy od czwartku) przyjechała jedna przyczepa.

 

O termach w okolicy nic nie wiem, nie interesowałam się tym.

 

Tak, to ten kemping ze stron, które zamieściłeś. Prowadzi go małżeństwo Słowaka i Ukrainki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JolaR, a cenowo Jasov jak się kształtował ? Też myślimy o Słowacji w tych okolicach...

Baaardzo przyzwoicie, choć dokładnej ceny nie pamiętam, niestety :(

 

Kojarzy mi się ok. 8-10 euro za noc (auto, przyczepa, 3 osoby). Prądu chyba nie braliśmy...

Jeśli zależy Ci na konkretnej cenie, mogę jutro zapytać koleżanki, ona ma lepszą głowę do takich informacji. Napisz, czy mam się dowiadywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo wszędzie na Słowacji można chodzić z psami.

Czy są od tego jakieś wyjątki (parki narodowe?) - nie wiem, ja jestem "kociara", nie "psiara" ;):D

 

Myślę, że w Słowackim Krasie, czyli w okolicach Jasova można wszędzie iść z psem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Też mi się tak wydawało, że tam nie ma zakazów z psami...To super, bo sierściuch oczywiście jedzie, jak zawsze, tylko nad miejscem się zastanawiamy, ale piszesz zachęcająco, dodatkowo potwierdzając zdjęciami :)

Mam nadzieję, że będzie czynne na weekendzie majowym... Nie widzę na tej stronie podanej przez blumore żadnego kontaktu do nich, ale w sumie piszesz, ze w tamtym roku byłaś o tej poprze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybraliśmy się więc do Jasova na długi weekend. Dojechaliśmy 30.04 bardzo późno (ok. północy). Z trudem odnaleźliśmy kemping w mieście pogrążonym we śnie. Mieliśmy przenocować przed kempingiem i rano się zameldować. Jednak słysząc głosy wewnątrz zastukaliśmy w zamkniętą stalową bramę. Po chwili wyszedł jegomość i oświadczył nam, że kempingu nie ma i mamy odjechać.... :oslabiony:  Cóz było robić...  Po 250 km i 6 godzinach jazdy, obawiając się, że w innych miejscach na Słowacji może być niestety podobnie ruszyliśmy z powrotem na Polskę. Świtem wjeżdzaliśmy do Sromowców Niżnych do strażaków. Co prawda 3 weekend majowy z rzędu, ale cóz było zrobić... Przynajmniej miejscówka pewna i w pięknym miejscu... Mamy nauczkę, by jednak telefonicznie sprawdzać, czy takie miejsca funkconują... Szkoda oczywiście, bo plany były na Słowacki Kras, a tu klapa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.