Skocz do zawartości

Montaż solara (Panela PV) - fotorelacja [hobbyuser]


Hobbyuser

Rekomendowane odpowiedzi

Lucek, coś w tym jest :).

Z racji tego, że prądu mam dużo to też stawałem teraz w cieniu. Jedno wiem, nigdy więcej bo ani u mnie nie było przesadnie chłodno aby się to opłaciło a dach przyczepy wygląda teraz tragicznie :(.

Czeka mnie mocne szorowanie.

 

 

Co do stawania w cieniu a w słońcu. Jakoś latem zaobserwowałem różnicę w cepce rzędu 2-3*C więc pomijalna. Nie mam nigdy gorąco ale okna się otwiera, drugie zaciemnia alu-roletami, do tego otwierany dach (od tego sezonu) i jest naprawdę OK. 

Otóż to Piotrze, trzeba się empirycznie przekonać, że stanie na słońcu wcale nikomu/niczemu nie szkodzi (alu roletki + uchylone okna rulezzzzzz). Zaś gnieżdżenie się  pod drzewami może powodować traumę, gdy przyjdzie później szorować dach przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

ed podaj adresy kempingów gdzie jest drożej, będzie prościej. Dawno nie brałem prądu ale odwiedziłem strony kempingów gdzie byłem i wszędzie równo 10zł lub taniej.

 

 

Teraz dopiero zaskoczyłem, że piszesz - w domyśle - o cenach prądu. Ale dosłownie w Twoim poście nic na ten temat nie piszesz.Z ostatniego to wyika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam panel 100w akumulator 70ah i stoję 3mc pod drzewami i nigdy prądu nie brakło. ( ledy, do rozruchu bojlera dalej pracuje na gazie, radio)

jeżdżę na dziko, więc nie mogę liczyć na prąd na kempingu. A koszt całości to w moim przypadku 500 pln

post-21264-0-64267800-1478627736_thumb.jpg

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te panele które są alle drogo używane są sprowadzane z fermy elektrycznej z Niemiec ,czas ich się skończył i powinny wylądować w śmietniku bo faktycznie nie  mają tych parametrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. W Niemczech wymieniają bo mają dotacje na nowsze i lepsze. Popatrz sobie jaki jest spadek na sprawnosci takiego ogniwa w ciągu np. 15 lat. Aby sprawdzić taki panel wystarczy zbadac 2 parametry i czy nie ma widocznych hot-point. Jak jest Ok to brać i już - oczywiscie cena musi być atrakcyjna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam panel 100w akumulator 70ah i stoję 3mc pod drzewami i nigdy prądu nie brakło. ( ledy, do rozruchu bojlera dalej pracuje na gazie, radio) jeżdżę na dziko, więc nie mogę liczyć na prąd na kempingu. A koszt całości to w moim przypadku 500 pln 

 

 Widziałem takie instalacje (np  w Wójcicach nad jez. Nyskim). Solar na sztaludze lu oparty o drzewo, 50m kabla z castoramy, akumulator z ursusa ( skoro jestem na wakacjach w lesie to ciągnikiem nie jeżdżę - proste ). Kwasiak pod przyczepą lub w bakiście przyklejony na gumę do żucia. Wszędzie kable, kable , kable. 

Za 500+ zasilam pasek ledów i ładuję komórkę i działa- WARTO!  

Jest tu taki jeden artysta, który lubi takie przeróbki ale w tym temacie to chyba chodzi o co innego. Same materiały będą więcej kosztować jak 500 zł. Wolę nie mieć solara jak wyrzeźbić taką instalację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie instalacje (np w Wójcicach nad jez. Nyskim). Solar na sztaludze lu oparty o drzewo, 50m kabla z castoramy, akumulator z ursusa ( skoro jestem na wakacjach w lesie to ciągnikiem nie jeżdżę - proste ). Kwasiak pod przyczepą lub w bakiście przyklejony na gumę do żucia. Wszędzie kable, kable , kable.

.

Ta sztaluga to nie moja. Ja mam panel na dachu. I żadnych kabli z castoramy. Ani akumlarora z Ursa. Nawet Ursusa nie mam :) To zdjęcie miało pokazać las :)

 

wysłane przy użyciu smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Narazie kompletuje wszystkie elementy. Brakuje mi właśnie tylko tego polimeru. Jeśli do poczatku lutego temp nie pozwolą mi na klejenie solara to dam budkę do zaprzyjaźnionego serwisu i tam zrobią. Solar musi być gotowy do połowy lutego na ferie zimowe i wyjazd nad morze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej w tym temacie gdzie szukać 

http://www.4sun.eu/p...ejenia-Sika/420

A po drugie podjedź co Center-camp w Bieruniu i za parę groszy ci założą i masz gwarancję. Na pewno wyjdzie cię taniej niż zakup primera którego nie zużyjesz całego. Do klejenia naprawdę nie trzeba tego dużo.

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.