Skocz do zawartości

Sposób (ALARM) na zaciekającą wodę i wilgoć !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas  remontu bakisty  mojego wilka wpadłem na pomysł.

Proszę o opinie.

Jak wiadomo zawias bakisty będący także listwą uszczelniającą to newralgiczne miejsce. Pomyślałem więc  żeby "puścić" dwa cienkie druciki np: 0,5 mm lub cieńsze obok siebie (w odległości np:  0,5cm) wzdłuż rantu. Zdjęcia.

Osobiście "przybiłem"  je  zszywkami  do nowo wstawionej listwy.

Przewody wpuściłem do środka przyczepy  obok wejścia nawiewu. Opis Na zdjęciach.

No więc co z tymi "drutami"

Większość z nas zapewne zna nocniki dla dzieci które grają po nasikaniu, lub zabawki dla dzieci które po dotknięciu palcem i zamknięciem tym samym obwodu,  zaczynają świecić lub grać przez jakiś czas.

tak więc chciałbym podłączyć coś takiego do tych drucików.

Nie wiem czy to wypali ale przewody miałem pod ręką taker także, najwyżej po prostu je obetnę.

W tygodniu spróbuje zrobić mały test .

Niestety nie zrobiłem zdjęć. Rozpędziłem się i podkleiłem już sufit bakisty.

post-18861-0-28142000-1428955074_thumb.jpg

post-18861-0-70338700-1428955075_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,teraz czysto teoretycznie .

"Nocnik" gra , lampki świecą i co wtedy planujesz zrobić .Jak jesteś w budzie to pewnie usłyszysz a jak po sezonie, gdy buda ma wolne do wiosny - jakieś powiadomienie SMS-em ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,teraz czysto teoretycznie .

"Nocnik" gra , lampki świecą i co wtedy planujesz zrobić .Jak jesteś w budzie to pewnie usłyszysz a jak po sezonie, gdy buda ma wolne do wiosny - jakieś powiadomienie SMS-em ? 

Najlepiej po sezonie zamiast lampki- laska dynamitu. Przynajmniej kłopot będzie z głowy.

Wilgoć, woda, bummm,  remont z głowy.

Sorki ale nie mogłem się oprzeć . :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,teraz czysto teoretycznie .

"Nocnik" gra , lampki świecą i co wtedy planujesz zrobić .Jak jesteś w budzie to pewnie usłyszysz a jak po sezonie, gdy buda ma wolne do wiosny - jakieś powiadomienie SMS-em ? 

Maras,  dziecko, woda nie wnika w ściany przyczepy z takim natężeniem jak ty robiłeś siku w pampersa albo pewnie  jeszcze w tetrę. ( sorry też nie mogłem się powstrzymać) .

nieszczelność zaczyna się od delikatnego zacieku i wilgoci w pierwszych częściach (listw) bakisty. To nie jest tak że urwało si cały przód przyczepy i ktoś z boku stoi z wężem strażackim i  zalewa ci przyczepę pod dach w godzinę.

Przyczepa stoi w lato pod chmurką jestem w niej raz w tygodniu, lub raz na dwa tygodnie, jeśli chcę sprawdzić czy wszystko jest ok zwłaszcza że raz już robiłem remont tych okolic wkładam baterię i widzę, sorry słyszę. Do zamknięcia obwodu wystarczy naprawdę niewielka ilość wilgoci i to ba mi sygnał że coś złego zaczyna się dziać. A jak słyszałem na NASZYM FORUM lepiej  ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ.

Szczerze pytam nie mam racji   ?????

Moja budka w zimę stoi w garażu, ale powiadomienie smsem będzie i wam to udokumentuje schematem elektrycznym jak i dokumentacją zdjęciową  w tym tygodniu.

Pozdrawiam

Czekam na wasze odpowiedzi. Oby były takie jak do tych czas bo nic mnie ta nie motywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pampersy ! czy ktoś w tamtych czasach słyszał lub widział takie jednorazówki ? I tak jak napisałeś tetra była moją pieluchą  :ok:,  moją dodatkową poduszką między gatkami a ciałem :)

 

Może  czytając poprzedni post odebrałeś go jako żart ale ja poważnie pytam jakie kroki podejmiesz jak Twoje urządzenie wykryje wilgoć w budce. 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba rozumiem kolegę. problem w tym, że kiedy zaczyna się zaciek, tego nie wiemy. orientujemy się dopiero, kiedy następuje już konkretna degradacja. A kolega chce mieć sygnalizator, że coś zaczyna się dziać zanim nastąpi degradacja. Nie ma szans na zabezpieczenie całej przyczepy, ale w miejscach, które otwiera już chciałby wstawić coś w rodzaju "czujki". Kiedy wystąpi wilgoć, to po prostu będzie wiedział, że trzeba to miejsce otworzyć. Bez tej sygnalizacji dowie się dopiero, kiedy zacznie być miękko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba rozumiem kolegę. problem w tym, że kiedy zaczyna się zaciek, tego nie wiemy. orientujemy się dopiero, kiedy następuje już konkretna degradacja. A kolega chce mieć sygnalizator, że coś zaczyna się dziać zanim nastąpi degradacja. Nie ma szans na zabezpieczenie całej przyczepy, ale w miejscach, które otwiera już chciałby wstawić coś w rodzaju "czujki". Kiedy wystąpi wilgoć, to po prostu będzie wiedział, że trzeba to miejsce otworzyć. Bez tej sygnalizacji dowie się dopiero, kiedy zacznie być miękko.

Witam 

Michalc3  masz u mnie skrzynkę piwa. O to właśnie chodzi ale jak widać nie wszyscy potrafią to pojąć.

Pozdrawiam

 

Ps: dorzucam zdjęcia czujki ( przemaluję na biało aby zlewała się z kolorem ściany)

post-18861-0-42147400-1430245425_thumb.jpg

post-18861-0-52879100-1430245427_thumb.jpg

post-18861-0-97059200-1430245429_thumb.jpg

Edytowane przez Kamil_kms_ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zdjęcia informatora GSM  jest to pewnego rodzaju alarm do którego bez większych przeszkód da się podłączyć "czujkę wilgoci"


Jak Użyje palucha to będzie za późno o jakieś DWA LATA  !!!  :sciana:

Ps: Mam wrażenie że głupoty nie da się wyleczyć.

post-18861-0-14551300-1430246400_thumb.jpg

post-18861-0-33341900-1430246402_thumb.jpg

post-18861-0-47772400-1430246404_thumb.jpg

post-18861-0-96140300-1430246406_thumb.jpg

post-18861-0-77419900-1430246409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pampersy ! czy ktoś w tamtych czasach słyszał lub widział takie jednorazówki ? I tak jak napisałeś tetra była moją pieluchą  :ok:,  moją dodatkową poduszką między gatkami a ciałem :)

 

Może  czytając poprzedni post odebrałeś go jako żart ale ja poważnie pytam jakie kroki podejmiesz jak Twoje urządzenie wykryje wilgoć w budce. 

JAK TO JAKIE  ??? Zdejmę listwę pełniącą funkcje uszczelniającą i będącą równocześnie zawiasem  klapy bakisty.(lub którąś z bocznych listw lewą lub prawą),  zlokalizuję przeciek, wysuszę wilgoć i uszczelnię. (BEZ WYMIANY DREWNIANYCH ELEMENTÓW I DWÓCH TYGODNI SUSZENIA NO I JESZCZE DOLICZYĆ TRZEBA KLEJE USZCZELNIACZE I STOLARZA, {NO JESZCZE CZAS, TEGO SIĘ NIE KUPI} .

PS: W ogóle, jak można było o to zapytać?  

Michalc3  jak myślisz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robaczku kochany, oczywiście że trzeba zabezpieczyć i z tego, co widzę, to kolega zabezpiecza to miejsce. Ale nie masz nigdy pewności, że kiedyś ciec nie zacznie. Ja wiem, jak robić to porządnie. OK. Jak zrobi porządnie, to będzie miał spokój na 5 lat... no, może na 7. Ale potem może zacząć ciec. To co, po 5 latach ma otwierać tylko dlatego, że taki czas minął? A czujka będzie siedziała sobie w ścianie i kolejnych XX lat. Problem w tym, że nie ma możliwości w zamkniętych rejonach "wsadzić palucha". A objawy zauważalne są zdecydowanie za późne na reakcję. Gdybym miał otwierać przyczepę, nie zabrałbym się za to. Ale kolega już przyczepę rozbebeszył, składowe do czujki już ma... Więc w czym problem, żeby takie coś założyć? Zabezpieczenie miejsc przecieku jest. Ale jak zachowa się po czasie? Inna kwestia, jak zachowają się po takim czasie wspominane "druciki", bo tego też nie bierzemy zanadto pod uwagę, a może by trzeba? Kolejna kwestia, to zabezpieczenie tych drucików, żeby sama blacha ściany nie spowodowała jakiegoś zwarcia i zbędnego alarmu. To już kwestie techniczne, które zapewne kolega przemyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.