Skocz do zawartości

gdzie w Warszawie zważyć przyczepę


sokes

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę. że problemem są kombinacje przy wpisywaniu DMC do dowodu rejestracyjnego (zaniżanie) i potem takie kwiatki wychodzą. Moja przyczepa ma DMC 1240, a zaważyła na kontroli z pełnym wyposażeniem + pościele, pełna butla gazu 11L, przedsionek, TV i inne duperele (bez wody, jedzenia, ciuchów osobistych I skrzynki piwa :] ) 971 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sam już nie wiem... chyba nie obejdzie się jednak bez wyciągnięcia przedsionka i gratów i wycieczki do punktu sprzedaży węgla... masa własna mojej to wedle dowodu i instrukcji 966kg, do tego ponoć z pełną butlą i zbiornikiem na czystą wodę, oraz z wodą w spłuczce po 90% z tego co pamiętam... Do tego wartość 1128daN określa nacisk na oś. Z dowodu, największy dopuszczalny nacisk na oś mogę mieć 11,76 kN. co odpowiada niby tym 1200kg DMC. W jaki sposób producenci osiągają te 966kg masy własnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziś przy okazji przeglądu, poprosiłem pana z "Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów" o zważenie mojej przyczepki. Problemów pan nie robił, uprzedził tylko iż pomiar dokonany będzie w Dekaniutonach. Przyczepa podczas "ważenia" podpięta była do auta. Nacisk na hak około 60kg. Pomiar pokazał 1128daN, co wedle internetu wynosi 1150kg. Przyczepka ma DMC 1200kg, a nie było w niej grama wody (zbiorniki wszystkie puste, kaseta wc wyjęta, butla 11kg w zasadzie na wykończeniu. W środku przedsionek, krzesła, stolik, gril :) Jak myślicie, na ile wiarygodny był to pomiar... tudzież czy można przyjąć iż w razie jakiejś kontroli drogowej pomiar może wskazywać podobnie???

 

Właśnie z tego samego powodu szukam dokładnej wagi.

Przy okazji ostatniego przeglądu poprosiłem miłych panów aby zważyli przy okazji ile ona waży. W środku butla z gazem i podstawowe wyposażenie (przedsionek, leżaki, stoliki, pościel, kuchenka, naczynia). Przed wyjazdem brakowało jeszcze ciuchów, wyposażenia lodówki i własnych zapasów (czyli spokojnie 100-150kg). Pusty zbiornik na wodę i toaleta. Bez rowerów, które jeżdżą na dyszlu.

Wynik: 1250kg

a DMC - 1200kg !

 

Nic nie kombinowane z DMC. Oryginalna naklejka, która o tym mówi.

Aktualnie chcę dołożyć mover i dlatego chciałem ją zważyć ponownie ale tym razem dokładnie. Bokserska działa, ważą za 10zł ale jak obejrzałem wagę to zastanawiam się czy jest sens. Chyba podjadę w sobotę na Jutrzenki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny wątek na forum pt: "Twoja przyczepa waży więcej niż myślisz" (czy jakoś tak :) ) dlatego jakoś aż tak strasznie zdziwiony generalnie nie jestem, co nie zmienia faktu iż bardzo ciekawi mnie te pierwotne 966kg MW :) U mnie także nic nie kombinowane (po prostu taka wersja) Ja potrzebuję na drogę do CRO zapakować dodatkowo do środka przyczepy ponton i silnik (Łącznie około 100 kg) bo zbyt dużo miejsca zabierają w aucie i tak dla własnego czystego sumienia chciałem posprawdzać jak można się w miarę bezpiecznie zbliżyć do tej magicznej 1200DMC posiadając zapakowany wakacyjnie zestaw :)

O moverze powoli chyba przestanę już marzyć - dzieci rosną to będą pomagały pchać niebawem :)

 

Przepraszam iż się tak w zasadzie przykleiłem do Twojego wątku ale mam nadzieję że Ci to nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak.

Złom na ul.Bokserskiej działa i można zważyć za 10zł aczkolwiek waga nie wzbudziła u mnie zaufania.

Złom na ul.Jutrzenki , waga ładna, elektroniczna, niestety trzeba na nią wjechać tyłem no i koszt większy bo 20zł.

Teraz już wiem, że moja przyczepa (DMC 1200) waży 1120kg z kołem zapasowym, prawie pełną butlą BP i składaną szafką kuchenną. Jak dołożę mover to nie wiele zostanie ale chociaż wiem ile i co muszę przerzucić do samochodu w razie kontroli. Dla informacji ta sama przyczepa z tym wyposażeniem na stacji diagnostycznej ważyła około 1250kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu zważą - kilka razy tak robiłem i jak się nudzą to chętnie pomogą

A jak tak przypadkiem przekracza DMC to uprzejmie należy podziękować za uchronienie przed dalszą jazdą i przepak zrobić, bo inaczej mandacik...??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak przypadkiem przekracza DMC to uprzejmie należy podziękować za uchronienie przed dalszą jazdą i przepak zrobić, bo inaczej mandacik...??? ;)

 

w austrii nie próbowałem tego :]

 

ale u nas i na węgrzech bez problemy zważyli i nic nie mówili - na kilka wyjazdów z ważeniem raz miałem 50 kg nadwagi - staram się jeździć minimalistycznie , znam wagę ogona i pilnuję się bo austriackie drogi często przemierzam i wiem jacy oni mili czasem bywają , chociaż nigdy nic nieprzyjemnego mnie u nich nie spotkało :policja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

normalnie na każdej SKP zrobią ważenie - urządzenie do badania amortyzatorów posiada też wagę trzeba poprosić o ważenie (bez badania tłumienności zawieszenia), kiedyś stacje pod patronatem ITS-u robiły takie drobne usługi poza przeglądem w ramach akcji bezpieczna jazda. Natomiast co do wagi wyżej to zwróć uwagę że przy badaniu prawej i lewej strony osobno przyczepa musi być wypoziomowana inaczej możesz mieć spory błąd pomiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jak z dokładnościa tej wagi? Jeśli się ważyć to mieć pewność, ze wynik jest w dużej mierze wiarygodny, z dokładnością do +/- 10kg a najlepiej do 1kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N Siekierkach na Antoniewskiej jest zlomowisko. Jest tam dosyc dokładna waga. Jak sam na nia stanąłem odchył byl w granicach 2kg. 

Edytowane przez rafal11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.