Skocz do zawartości

Gdzie kupić kabel 13 żyłowy ?


witus

Rekomendowane odpowiedzi

mam opla z takim dziwnym gniazdem WeSt jest pokazany schemat w tym poście

przeczepa jest zasilana przez kabel od przeciwmgielnego w niemczech nie jest obowiązkowe więc było zobione zasilanie przyczepy

zamontowałem pzełącznik i jak była potrzeba to zasilałem przyczepe a jak nie to działała lampa pzeciwmgielna w przyczepie

któregoś razu zapomniałem wyłączyć lodówke i upaliło mi w wozie p

kabel w takim miejscu że nie mam teaz w oplu przeciwmgielnego

jak możesz to faktycznie pociągnij pożądnyn przewód może z czasem sie okaże że w wozie też wymienisz i będzie jak znalazł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nienajgorszym przewodem na podłączenie przyczepki może być przewód typu sterowniczego. Myślę, że niezly byłby 14x1,5 lub 14x2,5 zależnie od przewidywanych obciążeń. Przewodów takich należy szukać w dużych hurtowniach elektrycznych pytając o przewód sterowniczy typu YstY. Cena nie jest zbyt niska (kilkanaście zł/mb) ale na szczęście za dużo go nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany instalacji elektrycznej na 13 żyłową. Gdzie kupić taki przewód elektryczny ?

W Katowicach na Koników Polnych widziałem ostatnio (7.04) taki przewód www.przyczepytam.com.pl

Jeżeli chcesz również zasilać lodówkę, to koniecznie musisz zastosować przewód o przekroju 4 mm2. I to zarówno plus jak i masę. Na mniejszych przekrojach lodówka chodzi słabo albo w ogóle. Mam w swojej przyczepie taka instalację i lodówka chodzi tak dobrze jak na gazie. Tyle tylko że takie zasilanie trzeba puścić przez przekaźnik, aby nie rozładować akumulator na postoju. W załączniku masz schemat

schemat.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Temat na chwilę umarł bo 5 tygodni czekałem na hak. W końcu dzisiaj dotarł z Belgii (to chyba jakieś miejsce na końcu świata) do Hyundai'a - dopiero teraz mogę zabierać się za przyczepę.

Dzwoniłem w międzyczasie do firmy podanej wcześniej przez kogoś ale cena mnie trochę zamurowała.

Poprzednio jak byłem na Koników mieli tylko 7 żyłowy. Podjadę w wolnej chwili i zerknę na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro wymieniam przewód w przyczepie więc na szybko 2 pytania:

1.

http://www.karawaning.pl/...emat_gniazd.pdf

na powyższym schemacie jest napisane, że 12 jest połączony z 3 - więc jeśli połączę to we wtyczce to wystarczy mi przewód 12 żyłowy. Czy lepiej dociągnąć to do przyczepy i uziemić np z ramą ?

2.

Nie rozumiem do końca porady EDA "Jeżeli chcesz również zasilać lodówkę ...... takie zasilanie trzeba puścić przez przekaźnik, aby nie rozładować akumulator na postoju" - po co zabawa z przekaźnikiem jeśli ze schematu wynika że na pinie 10 zasilanie pojawia się po przekręceniu zapłonu. Aż się prosi 10 lodówka, a 9 oświetlenie wnętrza przyczepy. Dobrze to rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca porady EDA "Jeżeli chcesz również zasilać lodówkę ...... takie zasilanie trzeba puścić przez przekaźnik, aby nie rozładować akumulator na postoju" - po co zabawa z przekaźnikiem jeśli ze schematu wynika że na pinie 10 zasilanie pojawia się po przekręceniu zapłonu. Aż się prosi 10 lodówka, a 9 oświetlenie wnętrza przyczepy. Dobrze to rozumiem ?

Mój opis dotyczy gniazda 7-pinowego. W nim nic nie zmieniałem. A zasilanie lodówki poprowadziłem dodatkowo 2-ma przewodami z dodatkowym gniazdem. Na schemacie jest bład Na drugim zacisku jest światło przeciwmgielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.