Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Koło zapasowe pod podłogą przyczepy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#31 Commander

Commander

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4356 postów
  • Telefon:Dla wybranych
  • SkądKraków/Tarnów
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Balbina
  • Holownik:Piękna albo Bestia

Napisano 06 kwiecień 2015 - 18:28

Ja wyszedłem z założenia, że jak mam szukać, płacić i na końcu ten kosz przerabiać, żeby go zaadaptować, to sobie go sam pospawałem z żebrówki i rurki...

Koszt ... zero zł. :] .  

#32 Robak

Robak

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2034 postów
  • SkądWrocław
  • Model:Hobby 460 10G Classic

Napisano 06 kwiecień 2015 - 18:58

Zgadzam się :)

#33 WojtEwa

WojtEwa

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4901 postów
  • Telefon:zniewala wolnych
  • SkądGubin
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Trend A5887
  • Holownik:ma wolne

Napisano 06 kwiecień 2015 - 20:41

Porządek musi być! Brawo za kreatywność.

Ja jednak zaufałem innemu wynalazkowi aniżeli oryginalne koło zapasowe, niepewność trwa ale czekam, kiedyś kapeć musi się zdarzyć...

Otóż czas znaczny temu jak dla ukochanej kupowałem Esę211, wybałuszyłem oczy jak "negocjator" pokazał mi oryginalne fabryczne koło zapasowe:

Sprężarka prawdziwa oryginalna z logo Mercedesa i płyn w butelce a do tego instrukcja rysunkowa jak dla blondynek. Banalne/Genialne.

Pudełko i puszka z płynem mieści się w schowku pod fotelem i waży może 2kG...

Od tamtej pory preferuję ten wynalazek i odciążam cenne DMC o masę kół*, lewarków* itp.

Do tego okolice 100euro/rok koszt ADAC jakby się coś nie powiodło i raczej czuję się spokojny i na szczęście jeszcze nie miałem okazji z tego korzystać.

Wiem jak w praktyce działa "koło zapasowe w sprayu" to też genialny pomysł, dlatego ufam.

Warto pomyśleć nad posiadaniem takiego zestawu naprawczego bo zabezpiecza wszystkie koła, holownika i pasożytki a zyskujemy kilogramy.

.

* dotyczy kampera z przyczepą, kempingową rzecz jasna.

Użytkownik WojtEwa edytował ten post 06 kwiecień 2015 - 20:51

aea06f1a108fd.jpg

#34 Hobbyuser

Hobbyuser

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 150 postów
  • Telefon:podam na PW
  • SkądWielkopolska
  • Model:Hobby 495UL
  • Holownik:Mam

Napisano 06 kwiecień 2015 - 21:45

Zupełnie się nie zgadzam! Również dostałem od producenta ten "cudowny" zestaw naprawczy zamiast dojazdówki - nie jest to spodowane szczodrością producenta, a wręcz przeciwnie "wężem" w kieszeni księgowych.

W moim obecnym aucie złapałem gumę tylko raz . Niestety opona została przecięta felgą, i zestaw naprawczy mogłem sobie wsadzić w d.... to znaczy z powrotem do bagażnika :)

Na szczęście miałem gwarancję mobilności i wszystko było ok, ale po tej "przygodzie" kupiłem dojazdówkę i teraz do przyczepy dostałem ten sam cudowny "zestaw naprawczy" - nie muszę pisać, że natychmiast kupiłem "zapasówkę".

#35 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3121 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 07 kwiecień 2015 - 07:13

Hobbyuser, masz rację.

Spróbujcie naprawić ta oponę tym specyfikiem:

http://forum.karawan...-alko/?p=339575

Owszem, jako uzupełnienie sprzętu to tak ale zamiast, chyba raczej nigdy. 

W linku opona miała 12 lat, ale znam gościa co miał podobną historię z dużo młodszą oponą w przyczepie. 

#36 AdamH

AdamH

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1024 postów
  • Telefon:602 223 980
  • SkądKraków
  • Model:Fendt Saphir 560 SKM
  • Holownik:VW Amarok 2.0 BiTDI 4MOTION 152 kW

Napisano 07 kwiecień 2015 - 23:05

Wracałem ze zlotu w Sławie i złapałem dwie gumy z prawej strony p-ki. Uciekałem na zakręcie przed TIR-em i najechałem na koniec krawężnika. Na szczęście pomogli mi forumowicze i po kupieniu używki mogłem jechać dalej. Ten zestaw to najlepiej włożyć wrogowi w d... . Od tego czasu oprócz koła zapasowego woziłem lużną gumę.

:] AH

Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze - jutro może być niepotrzebne

#37 jacek l

jacek l

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3876 postów
  • Telefon:Dzwonic po 21...
  • SkądChyba z PiSu teraz bo kota mam...
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:ten co Karol w nim spal..
  • Holownik:Smart fortwo, czarno-srebrny, automat, 0,7 turbo....dzielny.

Napisano 08 kwiecień 2015 - 22:02

Kurde, skad ja to znam?, po zlapaniu gumy w rowie przed Pila potem przez pare lat oprocz normalnego kola zapasowego jezdzila jeszcze dodatkowa opona - czemu? - to kupcie w weekend albo i nawet w tygodniu na zadupiu nietypowa, bo troche waska opone z indeksem c - zycze powodzenia.

A na ogol jak wywala opone w budce to nie jest zwykla dziurka do zalepienia - to zauwazamy dopiero jak w lusterku pojawia sie dym ze spalonych resztek opony...

Jednemu koledze, to sie nadkole zapalilo...

J..

Użytkownik jacek l edytował ten post 08 kwiecień 2015 - 22:03

Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.

Stefan Żeromski, polski literat.

#38 clands

clands

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 90 postów
  • Skądrzeszowszczyzna
  • Model:chateau 380
  • Holownik:scenic O1 = 1,3tony

Napisano 10 kwiecień 2015 - 20:11

Klawo...ale z rozmysłem...nie wszystko złoto...

Ja musiałem zdemontować koło spod podłogi, bo (wyjazdy na ryby, rzeka, dzikie drogi ale żadne ekstrema) targało o darń przy wpadnięciu cepki
w koleinę....następnie starostwo odnowiło mi ulicę i chodnik z podjazdem (mam podwóeko/wjazd na niewielkim wzniesieniu) i mocowanie koła tarło o asfalt (przy najazdach zestaw bardzo pracuje/przegina się).

Rozważam poszerzyć (diaksem) przedni luk bagażowy (niby mam ogromny ten przedni kufer - bo na całą szerokość tj. 210cm..ale górą wąski i nie mieści się ani koło ani butla 11kg tylko 5).

Piszę ku przestrodze by się jaki wędkarz nie narobił na próżno....nad rzeką na wertepach nie pomanewrujesz przyczepą jak koło dostawi...a czasem trzeba rozpiąć i ręcznie poprzestawiać.

Jeszcze raz zaznaczam, że mam autko z prześwitem tylko lekko wyższym od standartu tj. 18 cm (audice i pasaty mają chyba 12 cm).

:biwak: :jump:

#39 bammber

bammber

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów
  • SkądStarachowice
  • Model:Home Car Clarity 395H
  • Holownik:Grand Scenic 2.0 dCi 150KM

Napisano 26 kwiecień 2015 - 18:29

Oto moje "sanki" do pełno wymiarowego koła. Cały stelaż zrobiłem z rurek, który wsuwam w pręty przykręcone do ramy. Sprawdziło się, że też wcześniej na takie rozwiązanie nie wpadłem, teraz akumulator wylądował na miejscu koła w bakiście :yes:

Załączone miniatury

• CAM00481.jpg
  • CAM00482.jpg
  • CAM00483.jpg

#40 jacekzoo

jacekzoo

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2538 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1300DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano 21 grudzień 2016 - 21:04

Odświeże trochę temat, czy opona jest dociskana bezpośrednio do podłogi czy coś jest między oponą a podłogą?
Kupię używane felgi alu, jakiś prosty wzór, na zimówki do mojej cytrynki rozmiar 7,0J17 5x108 ET 50. Kontakt pw

#41 MARIOczy

MARIOczy

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • Model:Holenderski
  • Holownik:Niemiecki

Napisano 21 grudzień 2016 - 22:15

U mnie jest na tyle dociśnięta do podłogi, że się nie przesuwa a kosz na koło swobodnie podnoszę ręką i dokręcam. Koło nie uszkadza mi podłogi.

Pozdrawiam

Mariusz

#42 jacekzoo

jacekzoo

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2538 postów
  • SkądJelcz Laskowice

Napisano 21 grudzień 2016 - 22:57

Acha, to już coś wiem. Martwiłem się że między opone a podłoge dostanie się woda która będzie miała problem z odparowaniem i z czasem może zrobić się zgnite koło w podłodze
Kupię używane felgi alu, jakiś prosty wzór, na zimówki do mojej cytrynki rozmiar 7,0J17 5x108 ET 50. Kontakt pw

#43 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2303 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 21 grudzień 2016 - 23:00

Acha, to już coś wiem. Martwiłem się że między opone a podłoge dostanie się woda która będzie miała problem z odparowaniem i z czasem może zrobić się zgnite koło w podłodze

raczej nie zrobi się, odcisk jest od koła, ale do jakiegokolwiek uszkodzenia czy gnicia to jeszcze daleko 

koło jest też w miejscu gdzie raczej strugi wody się nie leją

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#44 jacekzoo

jacekzoo

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2538 postów
  • SkądJelcz Laskowice

Napisano 21 grudzień 2016 - 23:02

Ok :) oglądałem dyszel, bez rozwalania plastikowej obudowy się nie da, pod dyszlem też nie bardzo bo idzie linka a raczej pręt do hamulców. Coś mnie te sanki męczą, ale samoróbka, bo za nowe prawie 600zl to mnie nie swędzi. Looknij do hayde parku o spawarce :P

#45 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2303 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 21 grudzień 2016 - 23:14

Ok :) oglądałem dyszel, bez rozwalania plastikowej obudowy się nie da, pod dyszlem też nie bardzo bo idzie linka a raczej pręt do hamulców. Coś mnie te sanki męczą, ale samoróbka, bo za nowe prawie 600zl to mnie nie swędzi. Looknij do hayde parku o spawarce :P

jak nie boisz się dodatkowej dziury w podłodze to zobacz na rozwiązanie z citroena C8 - przykręcana od spodu winda z podwieszonym kołem zapasowym - niestety obsługa tego wynalazku jest przewidziana od środka pojazdu  :oslabiony:

pomysł bardzo ciekawy - w busach typu boxer czy ducato też jest podobnie , w transicie zmieniałem kilkanaście razy koło i całkiem fajnie to chodziło 

gdzieś na forum ktoś pokazywał mocowanie koła pod podłogą na pasach czy na czymś takim  :hmm:

Użytkownik chris_66 edytował ten post 21 grudzień 2016 - 23:26

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych