Skocz do zawartości

Prośba o ocenę przyczepy Adria


piotrw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem zupełnie nowy w temacie przyczep a planuję zakupić swoją pierwszą przyczepę. W związku z tym mam prośbę o pomoc w ocenie poniższej oferty. Szczególnie będę wdzięczny za rady na co zwrócić uwagę przy oglądaniu i czy w ogóle warto zainteresować się tym egzemplarzem/modelem.

 

http://moto.gratka.pl/tresc/adria-adria-prima-4152-do-17774385.html#a1e04c03eb1a20e0,3

 

Jeśli chodzi o krótki opis czego poszukuję: przyczepa dla 2 - 3 osób plus roczne dziecko. Budżet ok 7-8 tys. Celem zakupu jest spędzenie kilku tygodni na kempingu na Półwyspie, więc bez dalekich podróży z przyczepą, ale w związku z tym zależy mi np. na przedsionku.

 

Z góry dziękuję za komentarze i rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dziecku również był odpuścił cepki bez łazienki (pomieszczenia sanitarnego bo na stałą łazienkę w tym budżecie nie ma co liczyć).

Naprawdę się przydaje jak dziecko a i ty sam możesz w deszczową, zimną noc skorzystać z WC w cepce a nie musisz zakładać płaszcza przeciwdeszczowego sobie i/lub dziecku i gnać np. o 2 rano do kibelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie będę wdzięczny za rady na co zwrócić uwagę przy oglądaniu

 

Zacznij od czytania odpowiednich tematów, które są już na forum.

Na początek proponuję ten ---> http://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwraca%C4%87-uwag%C4%99-przy-kupnie-przyczepy/

W ogóle proponuję poczytać sobie różne perypetie i przypadki, które miały miejsce podczas oględzin, zakupów itd... http://forum.karawaning.pl/forum/11-k%C4%85cik-kupuj%C4%85cego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz na spokojnie w domu:

- zdjęcie nr 2 i 3: trzeba sprawdzić czy uderzenie które było od tyłu nie uszkodziło poszycia i ew. konstrukcji ściany w tym miejscu

- zdjęcie nr 5: wygląda na to, że wilgoć dostająca się od strony tylnego uchwytu (lewego patrząc z zewnątrz) dokonała już dzieła w postaci odłażącej tapety a i mam wrażenie że sklejka pod spodem już czarna.

 

poza tym ze zdjęć nie wygląda na jakąś wyeksploatowaną i zniszczoną (pomijam tylna ścianę która może kryć wiele niespodzianek :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Przede wszystkim przekonuje mnie brak łazienki przy dziecku w związku z czym raczek odpuszczę tą przyczepę.

 

Mam jednak prośbę o spojrzenie nie inna przyczepę, która jest także w ogłoszeniach na forum:

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-club-3552-CID5-ID9yNFp.html#6dfe09c1cc;promoted

 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszekbianco

ja bym odpuścił ,brak wc,łazienki,rocznik 92 . troszkę wyżej 98 i inne modele ,inne wyposazenie

(moskitiery,rolety ,taki przełom rocznikowy)

zwracaj uwagę na zapach ,szczelność ,stan podłogi ,stan uszczelnień przy oknach

 


Bardzo dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Przede wszystkim przekonuje mnie brak łazienki przy dziecku w związku z czym raczek odpuszczę tą przyczepę.

 

Mam jednak prośbę o spojrzenie nie inna przyczepę, która jest także w ogłoszeniach na forum:

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-club-3552-CID5-ID9yNFp.html#6dfe09c1cc;promoted

 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam


zbyzekbianco

może ta jest starsza o trzy lata ale skupiłbym sie na niej ,marka dobra wygląda lepiej od Adri

a reszta te same uwagi , i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem będzie to naprawdę ciężkie.

Niby dla czego ciężko

Ja kupiłem moją scale 94r za 7,700 stan igła

Dwa tygodnie temu kupiłem ze znajomym knausa eifelanda rocznik94 7,500

U tego samego faceta znajomy z forum kupił chetau 92 za 8,800

Wszystkie z kasetami francuska dodatkowo z prysznicem i ciepła wodą

Summa w cale nie jest taka zła jak dla mnie

Tylko może trzeba województwo na wyszukiwarce zmienić na śląskie hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scale 94r (...) knausa eifelanda rocznik 94 (...) chetau 92

Jak by nie patrzeć to początek lat 90-tych a nie jak pisał przedmówca wyżej końcówka.

I wydaje mi się, że województwo nie ma tu większego znaczenia, przynajmniej nie druga cyfra za 9-tką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć to początek lat 90-tych a nie jak pisał przedmówca wyżej końcówka.

I wydaje mi się, że województwo nie ma tu większego znaczenia, przynajmniej nie druga cyfra za 9-tką.

jak by patrzeć na rocznik 98 to za ta kwote to tylko sfera nie spełnionych marzeń ,mi chodziło o przyczepy że z kasetą  można kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andross wszystko można i w każdej cenie, tylko nie wszystko jest warte tych pieniędzy.

Oczywiście zgadzam się z Tobą (w sumie to ja pisałem o nikłych szansach takiej toalety) ale patrząc realnie podajesz przykłady wyjątków w tym przedziale cenowym a nie standardu.

Pomijam stan tych przyczep bo nic nie piszesz więc zakładam, że były w stanie super (nie przeciekały/przeciekają) itd.

 

Według mnie to tak jak by powiedzieć, że można kupić sprawne auto za 1 tyś zł i swobodnie jeździć. Owszem, trafiają się sztuki ale generalnie to złom na kołach. Tak tez własnie to interpretuję, da się ale nie jest to zasadą (pomijam oczywiście kwestie kosztownych wyjazdów do przyczep z takim wyposażeniem i ich opisywanym super stanie. Pojedziesz obejrzeć ze 3 takie, załamiesz i okazuje się że twój budżet jest mniejszy o 1500zł co przy takich kwotach jest już znaczące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andross wszystko można i w każdej cenie, tylko nie wszystko jest warte tych pieniędzy.

Oczywiście zgadzam się z Tobą (w sumie to ja pisałem o nikłych szansach takiej toalety) ale patrząc realnie podajesz przykłady wyjątków w tym przedziale cenowym a nie standardu.

Pomijam stan tych przyczep bo nic nie piszesz więc zakładam, że były w stanie super (nie przeciekały/przeciekają) itd.

 

Według mnie to tak jak by powiedzieć, że można kupić sprawne auto za 1 tyś zł i swobodnie jeździć. Owszem, trafiają się sztuki ale generalnie to złom na kołach. Tak tez własnie to interpretuję, da się ale nie jest to zasadą (pomijam oczywiście kwestie kosztownych wyjazdów do przyczep z takim wyposażeniem i ich opisywanym super stanie. Pojedziesz obejrzeć ze 3 takie, załamiesz i okazuje się że twój budżet jest mniejszy o 1500zł co przy takich kwotach jest już znaczące. 

powiem ci uczciwie ja oglądałem w sumie dwie przyczepy jak kupowałem kupiłem 1 miodziomiodzio kupił 2 którą oglądał any tychy to samo i powiem ci że w komisie gdzie kupił miodzio miodzio i any tychy było jeszcze w czym wybierać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.