Skocz do zawartości

Karta Dużej Rodziny - co daje nam w karawaningu ?


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

I czy faktycznie działa?

 

Zacznijmy od tego co to jest Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny - KLIK

Istnieją również Wojewódzkie Karty Dużej Rodziny - lecz obowiązują one tylko mieszkańców danego województwa w obiektach i instytucjach, które przystąpiły do programu  na terenie tegoż województwa.

 

Być może wiele osób nawet nie wie o istnieniu karty i uprawnieniach związanych z jej posiadaniem a myślę, że warto taką wiedzę mieć.

Tutaj znajdziecie interaktywną mapkę partnerów KDR z podziałem na województwa oraz branże.

 

Katalog ten zawiera m.in. zniżki na:

- ubezpieczenia komunikacyjne,

- paliwo po parę groszy na literku, myjnie i jedzonko na stacjach sieci LOTOS - - klik

- bilety wstępu do obiektów związanych z szerzeniem kultury,  

- bilety wstępu do obiektów związanych z turystyką, sportem i rekreacją (np. znany wielu forumowiczom kemping w Warce oferuje zniżki 40% za pobyt na polu ale też zniżki na spływ kajakowy czy bufet kempingowy)

 

 

Nie znalazłam w tym katalogu informacji nt. zniżek związanych z opłatą paszportową a przecież to też przydatna informacja dla podróżników - klik

 

Jeśli macie sprawdzone info w tym temacie proponuję dopisywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gusia,czy Ty masz trójkę czy się spodziewasz powiększenia rodziny? :>  :-]  Ja cały czas Dorci truję, że przydałą by się ta karta :]  . No, ale spotykam się z brakiem akceptacji . Nie wiem jak w innych miastach, ale u mnie na każdym kroku spotykam się ze zniżkami Na KDR i faktycznie całkiem przyzwoite rabaty. W samym karawaningu pewnie nie da wiele, ale w całej otoczce związanej ze zwiedzaniem, czy aktywnym wypoczynkiem pewnie już tak...tylko jak tu przekonać żonę, że potrzebna trójka :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety moje dzieci już dorosły i do KDR musiałabym startować od zera :D

 

... W samym karawaningu pewnie nie da wiele, ale w całej otoczce związanej ze zwiedzaniem, czy aktywnym wypoczynkiem pewnie już tak...tylko jak tu przekonać żonę, że potrzebna trójka :hmm:

Otóż to - choć nie spodziewałam się np. zniżek paliwowych, kempingi też jak widać zaczynają w to wchodzić.

Do przekonywania to chyba najlepiej użyj uroku osobistego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty Dużej Rodziny jeszcze nie dostałem - coś długo trwa wyrabianie. Czekam cierpliwie :mellow:

 

Za to już kilka razy korzystałem z KKR (Krakowska Karta Rodzina). 10% zniżki w LeroyMerlin i Auchan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinach też przy trójce dzieciaków to jakaś oszczędność. I na bilety i na popkorn. KDR to niejako nowość, z biegiem miesięcy-lat na pewno dużo firm się w to włączy. Oby i te z naszego podwórka.

Nawet drobnostka jak 10 % na polu namiotowym przy dłuższym pobycie będzie robiła różnicę. Mam nadzieję że to forum też czytają własciciele takich pól :)

Edytowane przez blumore (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dużo możemy zrobić sami wnioskując/sugerując wybranym firmom przystąpienie do programu.

 

Ja napisałem do Tesco, początkowo panienka z infolinii próbowała mnie zbyć informując, że nie biorą udziału w programie (nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem :oslabiony: ) ale po mojej "eskalacji" dostałem odpowiedź od jej przełożonego, że przekazali moją wiadomość do właściwej jednostki.

 

Czy to coś da, nie wiem ale spróbować zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

U Nas na Ośrodku Wypoczynkowym "Nad Lipnem" w Stęszewie k/Poznania-  KDR (Karta Dużej Rodziny)

Coś jednak daje:

 

- 30% zniżki na Caravaning

- Specjalna cena na wynajem domków na wakacje.

 

Z tego co się orientuje jesteśmy Pierwszym Ośrodkiem Wypoczynkowym z Campingiem 

udzielającym rabatu na KDR

 

Więc serdecznie zapraszamy ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda to nie moja bajka, ale w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim są zniżki w opłacie paszportowej dla członków KDR: http://www.paszporty.lodzkie.eu/page/2457,oplaty.html

 

Zniżki w opłatach za wydanie paszportu dla posiadaczy KDR - są zniżkami ustawowymi, wprowadzono je Ustawą z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny art. 34 Dz. U. z 2014 r. poz. 1863) - zmieniającą przepisy obowiązujące w Ustawie z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 268 i 1038, art. 8 ust. 1 pkt 5 ) 

Z tego co się orientuje jesteśmy Pierwszym Ośrodkiem Wypoczynkowym z Campingiem 

udzielającym rabatu na KDR

 

Nie wiem czy pierwszym ale nie jedynym :) - Warka też daje zniżki 40% za pobyt na kempingu - tak jak pisałam w 1- szym poście :)

 

Mimo, że nie mogę skorzystać podoba mi się taka inicjatywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że prywatne firmy dają zniżki to ich sprawa, ale to co robią niektóre firmy państwowe to szlag człowieka trafia. Zniżki 50% na KDR toż to działania na szkodę firmy i państwa.

I na ten przykład rodzina 2+2 płaci za coś 12+12+8+8 = 40 zł. A rodzina 2+3 płaci 6+6+4+4+4= 24 zł. 

Co na to RPO, co na to konstytucja RP?

Gdzie równość dla każdego obywatela? 

Gdyby ktoś ogłosił zniżki dla "białych" a "czarni" by mieli normalne ceny, to raban na pół Europy by był. Gdyby ktoś dał pół ceny dla "hetero" a "homo" by mieli normalnie to 3/4 Europy by wrzeszczało. Ale jak ktoś daje pół ceny dlatego że ktoś postanowił mieć jednego potomka więcej, to ci którzy mają 0,1, lub 2 pociechy siedzą cicho. Dlaczego? 

Przecież trzeciego dziecka nikt nie daje z przydziału. Jest to wola i chęć posiadania go. 

 

Uwielbiam rodziny wielodzietne, bo to więcej radości, więcej gwaru, lepszy klimat. Ale to że ktoś robi sobie radość, nie może być przyczynkiem do niesprawiedliwości społecznej. 5%, 10% ok. Ale nie 50%.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widzisz Cathay, to jest Polska właśnie... Od samej góry (sejm) do samego dołu (gmina) nie wprowadza się rozwiązań systemowych, ale tylko takie które dają efekt medialny i które zamkną przysłowiową gębę tym, którzy akurat najgłośniej krzyczą (górnicy, nauczyciele, duże rodziny). Jakoś przez tyle lat nie było problemu z rodzinami wielodzietnymi, aż nagle jakiś jegomość się obudził i stwierdził, że wartoby zrobić szumu koło tego tematu, bo tak... To teraz wszyscy chcą być świętsi od papieża i trwa licytacja kto będzie ładniejszy i da więcej...

 

ostatnio czytałem, że filharmonicy zarabiają za mało i że przymierzają się do protestów... ciekawe jak nasi wybrańcy z Wiejskiej to rozwiążą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego Cathay... 

 

We Francji od 3-go dziecka przez 10 lat nie płacisz podatku, masz dofinansowanie do zatrudnianej opiekunki lub te pieniądze otrzyma małżonka o ile zdecyduje się nie realizować zawodowo przez jakiś czas. To się nazywa polityka prorodzinna i nikt się tam z tego powodu nie burzy. I teraz pytanie. Ilu tam korzysta z takiej ulgi, a ile osób w PL skorzysta ze znizki na kilku kempingach przez parę dni w roku. Karta Rodziny to jedynie znak, że w końcu dostrzeżono wysiłek rodzin, dzieki którym takie instytucje jak ZUS mają szansę przetrwać. Ma to większt sens moim zdaniem, niż bezpłatna autostrada tylko nad morze przez dwa weekendy w roku, bo się jakoś korkuje... :lol:

 

Co innego uwielbiać gwar rodzin wielodzietnych 2 godziny na dobę 5 dni w roku a co innego wychować (nie mylić z chowem) i zapewnić przyzwoity start. 

 

Nie rozumiem jeszcze jednej kwestii. Dlaczego firmy prywatne mogą robić co chcą, a państwowe już nie. Te pierwsze obniżając ceny automatycznie zapłacą mniejszy podatek dochodowy (nie rozmawiamy o patologiach) co uszczupli przychody państwa... Z kolei dla mnie wszelkiej maści ulgi w gestii państwa to ukłon w stronę podatników :dzieki:

 

Idąc tokiem Twojego rozumowania znizki dla emerytów też sa w sprzeczności z konstytucją, bo w sposób zróżnicowany odprowadzali składki/podatki a ulgi mają jednakowe.

 

Przyglądam się Twoim wpisom od jakiegoś czasu i na wielu wątkach od holowników poprzez haki i widzę, że emanuje z nich sporo niepotrzebnej agresji i złosliwości :oslabiony: . Może czas dać na luzzz... Spokojnie, wiosna już za rogiem :przytul: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego Cathay... 

 

We Francji od 3-go dziecka przez 10 lat nie płacisz podatku, masz dofinansowanie do zatrudnianej opiekunki lub te pieniądze otrzyma małżonka o ile zdecyduje się nie realizować zawodowo przez jakiś czas. To się nazywa polityka prorodzinna i nikt się tam z tego powodu nie burzy. I teraz pytanie. Ilu tam korzysta z takiej ulgi, a ile osób w PL skorzysta ze znizki na kilku kempingach przez parę dni w roku. Karta Rodziny to jedynie znak, że w końcu dostrzeżono wysiłek rodzin, dzieki którym takie instytucje jak ZUS mają szansę przetrwać. Ma to większt sens moim zdaniem, niż bezpłatna autostrada tylko nad morze przez dwa weekendy w roku, bo się jakoś korkuje... :lol:

 

Co innego uwielbiać gwar rodzin wielodzietnych 2 godziny na dobę 5 dni w roku a co innego wychować (nie mylić z chowem) i zapewnić przyzwoity start. 

 

Nie rozumiem jeszcze jednej kwestii. Dlaczego firmy prywatne mogą robić co chcą, a państwowe już nie. Te pierwsze obniżając ceny automatycznie zapłacą mniejszy podatek dochodowy (nie rozmawiamy o patologiach) co uszczupli przychody państwa... Z kolei dla mnie wszelkiej maści ulgi w gestii państwa to ukłon w stronę podatników :dzieki:

 

Idąc tokiem Twojego rozumowania znizki dla emerytów też sa w sprzeczności z konstytucją, bo w sposób zróżnicowany odprowadzali składki/podatki a ulgi mają jednakowe.

 

Przyglądam się Twoim wpisom od jakiegoś czasu i na wielu wątkach od holowników poprzez haki i widzę, że emanuje z nich sporo niepotrzebnej agresji i złosliwości :oslabiony: . Może czas dać na luzzz... Spokojnie, wiosna już za rogiem :przytul: .

 

Nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.