Skocz do zawartości

Budowa przyczepki biwakowej na bazie towarowej


ipy

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś okazję spędzić trochę czasu przy przyczepce. Od ostatniego wpisu:

- felga i błotnik z prawej strony pomalowane na biało;

- zawiasy klapy modułu kuchennego oraz jego obramowanie i obramowanie lampki obok kuchni, wykonane z profili aluminiowych, pomalowane na biało;

- okrągłe uchwyty na linki, zlokalizowane w zagłębieniu burt pomalowane na szaro- stały się niewidoczne; 

- półka w Zosi pokoiku pomalowana na biało (widać ją jako kwadrat pod lampą);

- w lampie obok kuchni jest zainstalowana pojedyncza żarówka LED 12V zamiast poprzednich 4 zestawów na 4,5V;

- na górze półki nad zlewem pojawiły się tuby odealnie trzymające 2 kartusze z gazem;

- na dolnej powierzchni tejże półki jest lampka która będzie oświetlała zlew;

- po prawej stronie bakisty jest przyłącze elektryczne, jeszcze nie podpięte;

- wykonany uchwyt współpracujący z zamkiem bakisty- już się normalnie otwiera i zamyka na kluczyk.

 

W najbliższych dniach nie będę miał zbyt wiele czasu na kolejne rzeczy, a czeka mnie odwrócenie przyczepki, wykańczanie na biało po drugiej stronie, wymiana z uproszczeniem instalacji elektrycznej, no i wykończenie mojego pomysłu- niespodzianki. Ten pomysł jest już mniej więcej w połowie wykonany, tylko czekam na więcej materiału. Co to będzie? W skrócie: kolorowo, wesoło, z możliwością dziecinnie łatwej aranżacji półeczek i uchwytów na tylnej ścianie...

post-16850-0-39789100-1460398753_thumb.jpg

post-16850-0-19017000-1460398764_thumb.jpg

post-16850-0-88498600-1460398769_thumb.jpg

post-16850-0-71778900-1460398774_thumb.jpg

post-16850-0-65984300-1460398779_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafiłem na ten wątek, przeczytałem i pooglądałem zdjęcia (co zajęło chyba z 2 godziny). Jako miłośnik nietypowych rozwiązań i myślenia poza-pudełkowego, nie mogłem przejść obok tego obojętnie. Jesteś moim idolem, masz talent!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie miałem wiele czasu na pracę nad przyczepką, zdołałem jedynie zaprojektować (wreszcie) i pomalować dach, przód oraz lewą ścianę przyczepki w estetyce na sezon 2016.

 

Dalsze prace przerwał mi deszcz, więc najpewniej będę musiał znów rozłożyć pawilon ogrodowy...

post-16850-0-97301300-1460818007_thumb.jpg

post-16850-0-07099200-1460818014_thumb.jpg

post-16850-0-99097500-1460818020_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt EXTRA !

Wykonanie również.

Nurtuje mnie tylko jedna rzecz i to ci poddam pod rozwagę.

Kratki wlotu powietrza na przedniej ścianie . Mam uzasadnione obawy ,że będzie to duży problem w kwestii brudu w dłuższym

okresie użytkowania. W trakcie intensywnego deszczu woda(pył wodny) i błoto będą "atakować" otwory. Podobnie kurz.

Wszystko będzie pchało się do środka.

Zanim całość się zabrudzi pomyśl może o jakichś nakładkach uszczelniających na czas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamierzałem podpiąć przyczepkę i pojechać ją zważyć, żeby oszacować, czy dam radę wykonać stacjonarnie zainstalowany, składany moduł łazienkowy w tyle. Nie udało się.

 

Mamy teraz nowy holownik- Renault Scenic. Hak pasuje, gniazdo elektryczne niby też, bo jest na 7 pinów- ale niestety nie udało się założyć wtyczki od przyczepy, ponieważ ma zbyt grubą obudowę i nie wchodzi do środka.

 

Rozmieszczenie pinów takie samo, tylko wtyczka nie daje się wcisnąć w gniazdo na tyle głęboko, aby złapała kontakt.

 

Tak więc chwilowo wykorzystuję ładną pogodę na odświeżenie prawej strony przyczepki, a pierwsza jazda za Scenikiem będzie dopiero jak rozwiążę problem z gniazdem.

 

Jak widać na zdjęciach, deszcze zniszczyły malowanie błotnika na żółto. Po drugiej stronie, gdzie była tylko biała warstwa, farba trzyma idealnie.

post-16850-0-35541700-1460977062_thumb.jpg

post-16850-0-02183000-1460977069_thumb.jpg

post-16850-0-43246400-1460977222_thumb.jpg

Edytowane przez ipy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym gnieździe masz tak niecentrycznie umieszczony środek-kostkę ze złączami, czy tylko tak na zdjęciu wyszło? Może dlatego nie wchodzi? Gniazdo i wtyki są standardowe, więc coś musi być z tym gniazdem - może jest w jakiś sposób uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdem zajmę się w ciągu najbliższych dni, a jeśli nie znajdę na to czasu, to pociągnę cepkę Xantią.

 

Dziś odświeżyłem prawą ścianę- po zimie było sporo brudnych śladów które nie dawały się zmyć, więc całość pomalowałem na biało a później naniosłem pasy zgodne ze stylistyką na ten rok. Pasy zachodzą na dach, co bardzo fajnie wygląda.

 

Tym samym, poza tylną ścianą i błotnikami, buda z zewnątrz jest gotowa.

 

No, może jeszcze uszczelnienie kratek nawiewu.

 

We wnętrzu też trochę pomalowałem i wykonałem przedostatni etap prac nad nietypową tylną ścianą. Będzie naprawdę unikalna ;-)

post-16850-0-17188500-1461000911_thumb.jpg

post-16850-0-39290600-1461000917_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.