Skocz do zawartości

Zamknięcie głowicy / zabezpieczenie przyczepy


twjsm

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum, ale nie trafiłem na wątek zabezpieczenia przyczepy przed kradzieżą (może źle szukałem??).

W mojej poprzednierj przeyczepce (Niewiadów) miałem głowicę zamykaną - na specjalny kluczyk.

W mojej obecnej przyczepie DELTA 4300TZ, głowica takiego zamknięcia nie posiada...

Czy ma ktoś sprawdzone sposoby/pomysły na jakieś zamknięcie głowicy??

Oczywiście opcji typu, że najlepiej wymienic głowicę na razie nie biorę pod uwagę.

Fotka mojej aktualnej głowicy w załączeniu.

Proszę o porady... :hehe:

post-40073-imported-65be686c-e79f-4eb7-b76c-fd00b86430d9_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zaczep ze stabilizatorem Westfali...

Nie ma tam miejsca na zamek? W sumie tak jak się przyjrzeć to wszystkie uniwersalne zamknięcia odpadają :hehe::-].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem forum, ale nie trafiłem na wątek zabezpieczenia przyczepy przed kradzieżą (może źle szukałem??).

W mojej poprzednierj przeyczepce (Niewiadów) miałem głowicę zamykaną - na specjalny kluczyk.

W mojej obecnej przyczepie DELTA 4300TZ, głowica takiego zamknięcia nie posiada...

Czy ma ktoś sprawdzone sposoby/pomysły na jakieś zamknięcie głowicy??

Oczywiście opcji typu, że najlepiej wymienic głowicę na razie nie biorę pod uwagę.

Fotka mojej aktualnej głowicy w załączeniu.

Proszę o porady... :hehe:

Mamy dokładnie ten sam zaczep - Westfalia SSK. Do zabezpieczenia używamy Multi Safe'a:

http://www.allegro.pl/item302091993_zabezpieczenie_multi_safe_na_zaczep_przyczepy.html - kupionego na Allegro za całe 39 zł :-] .

Napisz do sprzedawcy, miał tego kilka sztuk, może coś mu jeszcze zostało.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze noemi_s. Taki zaczep ze stabilizatorem miałem w poprzedniej przyczepie i dokupiłem zabezpieczenie wskazane przez noemi_s. Sprawdzało się. Ta cena mnie trochę dziwi, ja kupowałem drożej chyba koło 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena mnie trochę dziwi, ja kupowałem drożej chyba koło 100zł.

Mercy, to jest wyprzedaż końcówek magazynowych - takie zaczepy to już przeżytek , prawie nikt do nich nie kupuje zabezpieczeń....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka mojej aktualnej głowicy w załączeniu.

Proszę o porady...

:hehe: do Twojej głowicy wystarczu zwykła kłódka z castoramy taka jak ja mam

http://images1.fotosik.pl/140/27017af5a6fdfb6bm.jpg

http://images4.fotosik.pl/95/7b72791372481591m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam że jak zapniesz gdy głowica jest na haku to nie odepniesz przyczepy bez odpinania kłódki a jak

zapniesz wcześniej kłódkę to nie da rady założyc na hak :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei moge zaproponować takie rozwiazanie jak na fotkach, z którego zreszta sam korzystam :hehe:

 


tak wyglada moje zabezpiecznie w realu...

 

 

tak wyglada wkład do zaczepu, w czasie gdy przyzcepa nie jest sprzegnieta z ciagnikiem...

 

 

a to jest zamek, którym zabezpieczamy zaczep po wlożeniu wkładki z poprzedniego zdjecia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi, ale Ty masz ALKO, tego nie da się zastosować w/w zaczepach (poza kulką oczywiście - to jakby dodatkowe zabezpieczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam że jak zapniesz gdy głowica jest na haku to nie odepniesz przyczepy bez odpinania kłódki a jak

zapniesz wcześniej kłódkę to nie da rady założyc na hak :-]

 

Twoja sugestia jest interesująco- intrygująca. Tak proste, że aż nie chce mi się wierzyć.

Muszę dokładnie pooglądać swoją głowicę. Wydaje mi się, że nie widziałem wcześniej tam wolnych otworków - nie widzę dokładnie tego z Twoich fotek (nie wiem dlaczego, nie mogę ich powiększyć??).

 

Jest to chyba najprostsze rozwiązanie, spełniające oba warunki tj.:

- gdy głowica jest na haku to nie odepniesz przyczepy bez odpinania kłódki;

- jak zapniesz wcześniej kłódkę to nie da rady założyc na hak;

oraz co najważniejsze do wykonania "OD ZARAZ".

 

Spróbuj proszę wstawić fotki, które dadzą się powiększyć :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz może wyświetli się ( mam kłopoty bo nie na swoim komp piszę)

7b72791372481591m.jpg

Tylko jeszcze jedna uwaga przy otwartym zaczepie trzeba doprowadzić do takiego stanu żeby zrobił się zamknięty. Wgniata się zapadkę w tym miejscu gdzie wchodzi hak .Z pierwszym razem to trzeba poszukać tej zapadki ale potem to już nie ma problemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.