Skocz do zawartości

Agregat 220v


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam sie z tym że jeden zakup pociąga za sobą kolejny :hop1:

 

kupiłem w zeszłym roku klime w promocji :hop1:

 

okazalo sie ze te modele wychodzily z rynku :bukiet:

 

potem kupiłem przetwornice - lipa nie ciągnie klimy 800w a przet. 1000w i nie daje rady.

 

stwierdziłem że agregat .

 

potrzebuje go w trakcie jazdy a nie na postoju!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem kilka dni temu w komisie w Warszawie UPS o mocy 3 KW.taka przetwornica da sobie radę z klimą bez problemu.kosztował około 350pln.pamiętaj tylko,że aby zasilić klimę o mocy ok 800W będziesz potrzebował około 100A przy 12V do zasilenia przetwornicy.nie wiem czy instalacja elektryczna w samochodzie da sobie radę.co innego krótkie obciążenie a co innego praca ciągła jak w przypadku klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jon 104 - przecież Ty całe lato siedzisz w Dębkach a tam wszędzie jest prąd. Ale podoba mi się Twoje podejście do skowronków. Ja w razie potrzeby pożyczam mały agregat od kumpla i wtedy wszyscy w około ładują przez dwie godziny swoje baterie. A potem znowu cisza.

 

Tak, ale jak widać ze zdjęcia robionego sprzed przyczepy do Dębek mi trochę drogi brakuje, a najbliższy prund (sztromem też zwany :hop1: ) jest na całe szczęście ok 500 m ode mnie :hop1: i na razie nie zanosi sie na pociaganie :hop1:

 

 

A tak poza tym, to widzę że więcej ludzi się potrafi obejść bez prądu na wakacjach :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym, to widzę że więcej ludzi się potrafi obejść bez prądu na wakacjach

Kiedyś myślałem nad tym i do życia to potrzebna jest woda a bez prądu da się żyć :hop1:

 

O jakiej wodzie myślisz? :hop1::bukiet:

 

Nie no prąd to wygoda, ale kombinacje z latarkami, świeczkami (poza wnętrzem przyczepy) i takie tam to też fajna sprawa (zabawa) :hop1:

Przypomniało mi się zdarzenie, gdy zabrakło nam prądu z aku, latarki padły, świeczek zero i jedyne co zostało to... diody z zapalniczek :ok: Powiesiliśmy nad stołem i do końca posiadówki wystarczyła (2h) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

 Mam pytanie czy ktoś może mi polecić w marę cichy agregat taki do 1000zł moc koło 1000w. Wpadłem na taki pomysł żeby nie kupować bojlera gazowego tylko kupić agregat i na czas grzania wody włączać go myślę że 20 -30min starczy, używany będzie na parkingu a może gdzieś na odludziu, przy okazji podładował by w razie co akumulator i w razie awarii prądu wykorzystać go będę mógł w domu do pieca itp.

Co myślicie o tym pomyśle grzania wody z agregatu.

Agregat mogę mieć na pace w Pickupie, myślę że też to go trochę wyciszy, oczywiście nie domykając rolety lub klapy.

Bojler mam 5l, grzałka 300w, poniżej zdjęcie poglądowe

 

Kemping Szrot Podgrzewacz wody Truma Therme TT2 Okazja!

Znalazłem taki, co o nim sądzicie czy da radę, jest trochę słabszy.

https://allegro.pl/oferta/yato-agregat-pradotworczy-inwertorowy-800w-880w-9081915688

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mundek28 napisał:

A na parkingu nikogo nie będzie?Fatalny pomysł.

Na parkingach przy autostradzie myślę że problemu nie będzie. Nie raz stałem w nocy godzinę albo dwie jak mnie zmuliło z włączonym silnikiem i problemów nie było. Tak samo jak stoi chłodnia to też nikt się nie czepia.

Ma to być tak awaryjnie zastosowane, my preferujemy pola kempingowe ale w razie W, żeby było.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mundek28 napisał:

Tir chłodnia to co innego taki mus ale klient warczący osobówką to inna sprawa.Ten kto w nocy staje na parkingu przy autostradzie raczej chce odpocząć a nawet sięprzespać.

Widzę nie spałeś w nocy na parkingu przy autostradzie, ale cóż każdy może mieć swoje zdanie i ja to szanuje, agregat jak pisałem wcześniej nie ma chodzić całą noc tylko 20-30min jak nagrzeje wodę, mam w przyczepie akumulator 100ah, ładowany z auta podczas jazdy,  także nie ma problemu.

Mam też w przyczepie przetwornicę, może 30min przed postojem włączyć bojler, czy to zda egzamin, zadziała???? ładowanie będzie z auta, czy nie rozładuje mi to zbyt mocno akumulatora w przyczepie, może w tą stronę iść????

20200915_144707.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, peja76 napisał:

 Mam pytanie czy ktoś może mi polecić w marę cichy agregat taki do 1000zł moc koło 1000w. Wpadłem na taki pomysł żeby nie kupować bojlera gazowego tylko kupić agregat i na czas grzania wody włączać go myślę że 20 -30min starczy, używany będzie na parkingu a może gdzieś na odludziu, przy okazji podładował by w razie co akumulator i w razie awarii prądu wykorzystać go będę mógł w domu do pieca itp.

Co myślicie o tym pomyśle grzania wody z agregatu.

Agregat mogę mieć na pace w Pickupie, myślę że też to go trochę wyciszy, oczywiście nie domykając rolety lub klapy.

Bojler mam 5l, grzałka 300w, poniżej zdjęcie poglądowe

 

Kemping Szrot Podgrzewacz wody Truma Therme TT2 Okazja!

Znalazłem taki, co o nim sądzicie czy da radę, jest trochę słabszy.

https://allegro.pl/oferta/yato-agregat-pradotworczy-inwertorowy-800w-880w-9081915688

 

Idę podobną drogą ;) Wywaliłem z kamperka ciężkie kwasowe 215Ah, wstawiam lekkie Lifepo4 w ilości, żeby mieć prądu na dobę (lodówka 230V + webasto) i nieduży generator w razie potrzeby. Wagowo wyjdzie na całkiem spory plus, a bedzie można tez postojową klime odpalić i wodę zagrzać w tanim bojlerze na 230V. 

I też uważam, że na przelotowym parkingu szum generatora to będzie nic w porównaniu do szumu z autostrady, a jak staje na dzikusa to jestem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.