Skocz do zawartości

Agregat 220v


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

Okazyjnie kupiłem agregat Bosch 2500 W, czterosuw z rozrusznikiem, dokładnie wyciszony. Na zegarze miał prawie 2 godziny pracy. Jeżeli wydech ma po przeciwnej stronie to go nie słychać. Wyciszenie niestety kosztuje. Pali rzeczywiście na dotyk, nawet lepiej na sznurek. Ma 230 V , 12 V, zatrzymanie silnika przy braku ciśnienia oleju. Elektroniczny bezpiecznik pozwala na pracę jednocześnie elektronarzędziami do 3000 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze dodać, że odrobine spalinki czuć w okolicy agregatu co tez gryzie sie z naturą... nawet jeśli miesznakna będzie w odpowiednim składzie nie unikniemy tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takiej mocy mysle okolo 3000w mam zamontowane duze akumulatory i przetwornice na oswietlenie i telewizor bez oszczedzania wystarcza na 3dni przy takiej mocy moglbym uzywac mikrofali i ladowac akumulatory w czasie jazdy ale jak to wyciszyc zeby chociaz w dzien uzywac go przez 3 godz i na biwaku przebywac wsrod przyjaciol O TO JEST PYTANIE :-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj oglądałem w castoramie taki prosty agregat na max 850W i byłem w rozterce. Jedna ręka siegała po portfel (jedyne 330zł) :hop1: a druga pukała mnie w czoło :bukiet:

 

Po długim jednak namyśle stwierdziłem, że agregat zbędną rzecza jest.

 

Przez ostatnie 10 lat przebywam podczas wakacji na terenach pozbawionch dostepu do energii elektrycznej i z roku na rok uważam to za coraz wieksze błogosławieństwo. Wszystko czego nam potrzeba można załatwić przy pomocy gazu, ogniska i akumulatora samochodowego, a spokój wokół jest po prostu nie do opisania.

 

Nie będę spalał benzyny i zatruwał życia skowronkom po to by pooglądać TV lub wyprać pranie. Zimne piwo mam z wiaderka z lodowata wodą i nawet w największe upały żadna żywność pod przyczepą sie nie zepsuła :hop1:

Raz na kilka dni i tak trzeba autko odpalić celem uzupełnienia zapasów i to wystarcza na zapas energii w aku.

 

Jak jade na wakacje to po to by cieszyć się ciszą i przyrodą, a nie po to by sprawdzać co mi jeszcze na prąd w przyczepie może zadziałać :hop1:

 

Dlatego nie kupię agregatu (nawet "wyciszonego") ale o wiatraczku lub solarku pomyslę, ale wierzcie mi na razie nawet takiej potrzeby nie odczuwam podczas moich 4-6 tygodniowych w naszej "głuszy" pobytów :ok:

post-20622-imported-bc9282b5-0261-486c-877e-69caf4cc7538_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jon 104 - przecież Ty całe lato siedzisz w Dębkach a tam wszędzie jest prąd. Ale podoba mi się Twoje podejście do skowronków. Ja w razie potrzeby pożyczam mały agregat od kumpla i wtedy wszyscy w około ładują przez dwie godziny swoje baterie. A potem znowu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pochwalę. Myślałem o agregacie, ale zniechęcił mnie hałas jaki to urządzenie wydziela i smród spalin w leśnej głuszy. Po wielu rozterkach (finansowych) nabyłem solarka na allegro za myślę atrakcyjną cenę 500 zł za 40 W. Mam nadzieję, że to mi wystarczy, w końcu potrzebny mi prąd tylko do oświetlenia diodowego i pompki wody - telewizor na wakacjach uważam za przestępstwo :bukiet: (pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabulon - napisz więcej o solarku. Cena fajna, może ktoś jeszcze się napali na kupno :hop1: Wkońcu to pożyteczne urządzenie :bukiet:

 

Na wszelki wypadek miałem ze sobą agregat w Zdworzu. Nie przydał się, zabrał sporo miejsca, w samochodzie śmierdziało paliwem mimo, że go opatuliłem folią i kocem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie coś http://www.allegro.pl/item205337001_bateria_sloneczna_40w_nowe.html

Niestety nie ma zdjęcia, ale jest to naklejone na szyberdach z jakiegoś autka. Kupiłem bez ramki, żebym mógł przykleić do dachu przyczepy. Narazie sprawdzałem tylko na "sucho" u siebie na balkonie, bez akumulatora. Sprawdzałem voltomierzem i działa. Jak się będzie sprawować w praktyce sprawdzę dopiero na wakacjach, czyli za miesiąc z kawałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie tzn bezpiecznik 10 A jest w regulatorze - niestety też kupiłem ( po targach za solarka i regulator 600 zł). Jesen wydatek pociąga za sobą następne. Jeszcze muszę kupić odpowiedni klej (około 30 zł za tubę 0,6 L) i do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.