Skocz do zawartości

Damska ekipa zdobywa Norwegię


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jolu gdzie zostawiałyście przyczepę?

Gdzie popadło... Najczęściej na przydrożnych parkingach, na których nocowałyśmy.

Tylko raz, gdy jechałyśmy na Nordkapp z Lofotów zostawiłyśmy na kempingu (15 zł/dobę chcieli), bo bałyśmy się porzucić ją tak gdziekolwiek na 4-5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pocieszenia powiem, że gdybyście miały śliczną pogodę, to miałybyście może większe problemy z wytrzymaniem na Preikestolen z powodu meszek.

Jak byliśmy tam kiedyś z rodzicami, nie dało się wytrzymać - żarły niemiłosiernie.

W sumie byłem tam dwa razy, raz z rodzicami, a wcześniej kiedyś tam w lutym - tłumów nie było. :) Moim zdaniem, wiosna w Vestlandzie to najładniejsza pora roku - z dużą ilością dni słonecznych. :)

Zamieć gdzieś proszę Waszą trasę - a przynajmniej poszczególne odcinki - najlepiej z zaznaczonymi miejscami, gdzie spałyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniekag,

No to rzeczywiście mnie pocieszyłeś :)

Bardzo chciałabym wybierać sobie czas zwiedzania dowolnie, zgodnie z największą atrakcyjnością danego miejsca, niestety, w moim zawodzie to niemożliwe :( Może kiedyś na emeryturze się tego doczekam :)

 

 

Zamieć gdzieś proszę Waszą trasę - a przynajmniej poszczególne odcinki - najlepiej z zaznaczonymi miejscami, gdzie spałyście.

 

Trochę ciężko z tym będzie, bo nie wiem, czy zdołam odtworzyć wszystkie miejsca noclegowe, ale spróbuję za jakiś czas.

Trasa, którą przejechałyśmy (bez drogi powrotnej) jest tu z drobnymi niedokładnościami..

Pierwszy raz tworzyłam taką mapę, robiąc to na wyczucie i na tyle mi cierpliwości wystarczyło ;)

https://www.google.com/maps/d/edit?hl=pl&authuser=0&mid=z0FJUhnBnSFs.kppuqw-xfCFw

 

Droga powrotna jest na tym zdjęciu:

 

post-3270-0-99213100-1447257838_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałabym wybierać sobie czas zwiedzania dowolnie, zgodnie z największą atrakcyjnością danego miejsca, niestety, w moim zawodzie to niemożliwe :( Może kiedyś na emeryturze się tego doczekam :)

 

Widzę właśnie, że napisałem niezbyt jasno. :(

Z rodzicami byłem kilka lat temu, pod koniec czerwca.

Wypożyczyliśmy wtedy kampera tu.

Po czym szybki przelot we dwoje :) do Stavanger (Sola) - gdzie nasi rodzice przylecieli z Polski. Później przez tydzień jechaliśmy spowrotem (w załodze sześcioosobowej) - w sumie 2500 km. Rodzice wrócili do PL z Ålesund.

 

W lutym na Preikestolen to byłem z kolegą kilka lat wcześniej. Mimo że uważam, że Vestland najładniejszy jest wiosną, to nie za bardzo opłaca się tam jechać w tym czasie turystycznie, bo drogi turystyczne są jeszcze nieodśnieżone. :(

My tam mieszkaliśmy kilka lat, stąd mieliśmy okazje o różnych porach roku odwiedzać rożne miejsca.

 

Trochę ciężko z tym będzie, bo nie wiem, czy zdołam odtworzyć wszystkie miejsca noclegowe, ale spróbuję za jakiś czas.

 

Doradzam zrobić to szybko - można nawet na mapie papierowej - z czasem będzie gorzej to zrobić.

Zrób to dla siebie. :) Ja tak z ciekawości pytałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linku z mapą zapomniałam udostępnić i nie działał. Teraz jest poprawiony i działa.
 
Na blogu jest już następny odcinek norweskich wspomnień wakacyjnych. Tym razem w roli głównej Trolltunga, czyli Język Trolla.
Widoki niezwykłe, mam nadzieję, że Wy również się zachwycicie :)
 

 

post-3270-0-02916400-1447327428_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz, pisz - na język trolla nigdy nie dotarłem :( - miło było poczytać i pooglądać. :)

Skoro tak, to...

 

 

Skończyłam, opublikowałam, zapraszam!

Norwegii ciąg dalszy.

Nie ma tak spektakularnych miejsc jak ostatnio, ale myślę, że i tak jest ładnie. A nawet trochę niechcianej adrenalinki miałyśmy icon_wink.gif

http://jolaryd.blogspot.c...ergen.html#more

 

 

Zapraszam też  do polubienia naszego fanpaga

https://www.facebook.com/ktochceszukasposobu/

post-3270-0-60595200-1447459563_thumb.jpg

Edytowane przez JolaR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linku z mapą zapomniałam udostępnić i nie działał. Teraz jest poprawiony i działa.

 

Na blogu jest już następny odcinek norweskich wspomnień wakacyjnych. Tym razem w roli głównej Trolltunga, czyli Język Trolla.

Widoki niezwykłe, mam nadzieję, że Wy również się zachwycicie :)

 

http://jolaryd.blogspot.com/2015/11/trolltunga.html#more

 

he,he. Język Trolla musiałbym zdobywać chyba "na czterech" :) . Fantastyczne widoki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.