Skocz do zawartości

Damska ekipa zdobywa Norwegię


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@JolaR napisała: A na jak długo przewidywaliście Waszą podróż?

 

Tyle noclegów ile naniesionych punktów na mapie. Post #15.

 

1-szy nocleg > Ryga > City camping > GPS: N56.956378,  E24.07869

2-gi nocleg, kemping obok punktu B na mapie

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Przybliż następne punkty C, D ... (patrz na mapę link post #15)

i kolejne znajdziesz pozostałe kempingi.

Nazwę kempingu wklejasz do Google i wszystko masz jak na dłoni.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle noclegów ile naniesionych punktów na mapie.

 

To my planujemy 3 razy dłużej :)

I zasadniczo bez kempingów.

 

Ale trasa przejazdu bardzo pomocna!

Będziemy jechać w przeciwną stronę.

 

 

A mam jeszcze takie pytanie (znów się boję, że nie tu powinnam pytać, ale to po trasie skandynawskiej przecie... :hmm:

 

Czy ktoś z Was zajechał wracając z takiej skandynawskiej trasy lub na nią jadąc do Sankt Petersburga? Nie natrafiłam jeszcze na taką relację, ale na pewno dużo mi ich jeszcze zostało...

Czy wszyscy promem Finlandia - Estonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie (znów się boję, że nie tu powinnam pytać, ale to po trasie skandynawskiej przecie... :hmm:

 

Czy ktoś z Was zajechał wracając z takiej skandynawskiej trasy lub na nią jadąc do Sankt Petersburga? Nie natrafiłam jeszcze na taką relację, ale na pewno dużo mi ich jeszcze zostało...

Czy wszyscy promem Finlandia - Estonia.

@JolaR

Nasza druga opcja, to przejazd przez Sankt Petersburg do Helsinek.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Na życzenie mogę przesłać więcej info.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired powiedział: Na życzenie mogę przesłać więcej info.

 

No oczywiście, że prześlij! Wszak po to właśnie piszę :)

 

A te plany macie jeszcze zamiar wdrożyć w życie, czy też przepadły? A jeśli tak - czy wiadomo, kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired powiedział: Na życzenie mogę przesłać więcej info.

 

No oczywiście, że prześlij! Wszak po to właśnie piszę :)

 

A te plany macie jeszcze zamiar wdrożyć w życie, czy też przepadły? A jeśli tak - czy wiadomo, kiedy?

@JolaR

No oczywiście, że prześlij! Wszak po to właśnie piszę

Więcej info < zerknij może Wam będzie przydatne w całości lub chociaż w najmniejszej cząstce.

Druga opcja to ponowne odwiedziny dawnego Leningradu, kusi nas od lat. Logistykę po Leningradzie mamy opanowaną w najdrobniejszych szczegółach..

W poprzednich latach strach było jechać zestawem auto + przyczepa z powodu rozbojów i złodziejstwa na każdym kroku. Dziś sytuacja geopolityczna najdelikatniej mówiąc jest bardzo napięta.

 

A te plany macie jeszcze zamiar wdrożyć w życie, czy też przepadły? A jeśli tak - czy wiadomo, kiedy?

Od kilku lat kierunek Skandynawii jest aktualny. Cały nasz problem to pogoda ściślej temperatura i wilgotność.

Nie chcemy zmieniać starych kłopotów na nowe.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej info < zerknij może Wam będzie przydatne w całości lub chociaż w najmniejszej cząstce.

 

Chciałam zerknąć, ale zonk... :niewiem:

 

"Potrzebujesz pozwolenia

Chcesz uzyskać dostęp? Poproś właściciela lub przełącz się na konto z odpowiednimi uprawnieniami."

 

Proszę więc właściciela ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do promów polska Norwegia przeglalem ceny z małym i z dużym wyprzedzeniem,i połowę kosztów wychodzi jazda przez most w malmo,oczywiście liczone do nie małego zestawu może warto też rozwarżyć taka opcje

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do przejazdu przez most to żadna rewelacja cenowa - most do malmo kosztuje prawie tyle samo co prom Helsingor - Helsingborg.

Przed chwilą wróciliśmy z wycieczki, w planach była Kopenhaga ( dlatego jestem na czasie z cenami przepraw) albo Bergen. Padło na Bergen.

Dziewczyny planujcie tak aby jak najmniej jeździć promami bo z przyczepą wychodzi baaardzo drogo.

W ciągu tygodnia zamieszczę relację z naszej "górskiej" wycieczki.

 

aUFfWly.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do promów polska Norwegia przeglalem ceny z małym i z dużym wyprzedzeniem,i połowę kosztów wychodzi jazda przez most w malmo,oczywiście liczone do nie małego zestawu może warto też rozwarżyć taka opcje

Aktualnie stanęło właśnie na przejazd przez duńskie mosty :) Decyzja nie jest ostateczna, gdyby się okazało na kilka dni przed wyjazdem, że ceny promów nie różnią się znacząco od tych, które teraz proponują przewoźnicy, być może zdecydujemy się na któryś prom.

Dla mnie ważne, żeby się tak bardzo nie spinać, jeśli chodzi o konkretną datę i godzinę - mosty dają w tym względzie całkowitą swobodę i to mi się podoba.

Ale, jak pisałam, jeśli w ostatniej chwili ceny promów będą atrakcyjne, możliwe, że skręcimy do któregoś portu ;)

Dziewczyny planujcie tak aby jak najmniej jeździć promami bo z przyczepą wychodzi baaardzo drogo.

W ciągu tygodnia zamieszczę relację z naszej "górskiej" wycieczki.

 

Tak bym właśnie chciała - ominąć jak najwięcej promów - ale jeszcze nie przeanalizowałam, gdzie to będzie miało sens, a gdzie nie...

Byłabym wdzięczna za wszystkie podpowiedzi w tym zakresie :)

 

Generalnie będziemy się poruszać z południa na północ, możliwe, że będziemy się gdzieś zatrzymywać na kilka dni i będziemy jeździć/chodzić na wycieczki w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

Jeśli będzie trzeba wtedy przeprawić się promem bez przyczepy będzie znacznie taniej.

A potem podepniemy przyczepę, pojedziemy na następne miejsce (jak się da omijając promy) i założymy następną bazę.

 

Czekam na Twoją relację, Macikek_No - szczególnie ciekawa jestem, dlaczego górska jest w cudzysłowie?,,, :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Przeczytałam ten Twój temat i mnie zatkało! Chylę czoła!

Wydaje mi się, że nigdy nie wzięłabym się za takie prace, które wykonałaś!

Ja bym po prostu nie ufała sobie. Nie wierzyłabym, że zrobię to dobrze i zamiast rozwiązać problem przysporzę sobie nowych.

 

Dziękuję za wsparcie!!!! Przepraszam, że dopiero teraz. Prace postępują aczkolwiek nie uzupełniam wcześniejszego tematu bo brak czasu.

Jak przygotowania przed wyprawą bo jakoś w temacie cisza???

A może już jesteście w trasie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę swoje trzy grosze:

tankuj paliwo na każdej napotkanej stacji benzynowej żeby nie zamienić wspaniałych wakacji w chwilowy horror, to musi być nawyk 

 

No bez jaj. To nie kraj trzeciego świata. Tu wszyscy używają samochodów i nie jeżdżą tankować kilkadziesiąt kilometrów. Wszędzie masz pełno stacji, gdzie zatankujesz wkładając mały kolorowy plasticzek w szparkę. ;)

Większy problem to ewentualnie na północy, gdzie mniej osiedli ludzkich ale i tam jak jest osiedle to i jest stacja benzynowa. Tu tylko dla przykładu Statoile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak przygotowania przed wyprawą bo jakoś w temacie cisza???

A może już jesteście w trasie??

 

 

 

 

 

Jak przygotowania przed wyprawą bo jakoś w temacie cisza???

A może już jesteście w trasie??

 

 

Nie, jeszcze trochę czasu do wyprawy zostało :)

Wyruszamy 1 lipca.

 

A przygotowania idą pełną parą :)

Na najbliższy weekend kobitki przyjeżdżają do mnie (są z Łodzi, Chorzowa i Żywca) i zabieram je na próbę generalną :lol:

Żadna z nich dotychczas nie spała w przyczepie, Ba! Pierwszy raz zobaczyły jej wnętrze, gdy w lutym zabrałam je do mojej Hobby zimującej w stodole.

 

Najwięcej obaw mam związanych z samochodem, bo bez przerwy faceci "straszą" mnie różnymi usterkami, które mogą mnie spotkać w trasie, ale po pierwsze wierzę, że Pan Bóg mi sprzyja - nigdy nic się podczas naszych podróży nie wydarzyło więc dlaczego miałoby się to zmienić?

A po drugie - tak naprawdę to "straszenie" to w rzeczywistości są rady, co warto sprawdzić, wymienić, zrobić, żeby zmniejszyć ryzyko jakiejś awarii w tym drogim kraju :) Mam nadzieję, że jak te rady wcielę w życie, żadnego numeru mi samochodzik nie wytnie!

 

No i problemów z butlą/gazem się boję. Najchętniej wzięłabym taką domową, 11 kg, bo chyba najłatwiej z taką o wymianę/nabicie. Ale taka nie mieści mi się w bakiście. Czytałam tu na forum, że wiele osób wozi i używa butli poziomo. Ja się jednak tego boję.

Oryginalnie mam holenderską butlę 5 kg. Wezmę 2 i jak się w jednej gaz skończy będę szukać ratunku (czyt. wymiany lub nabicia). Czy w tym zakresie ma ktoś dla mnie jakieś konkretne rady, wskazówki?

 

Co do tankowania - słyszałam, że na północy bywają odległości między stacjami takie, że lepiej zatankować samochód, nawet, gdy mamy jeszcze pół zbiornika. I tak mam zamiar robić.

I takie "trzy grosze" jak Kuny wtrącajcie proszę :)

 

I takie pocieszające mapki, jak Heniekag oczywiście też!

 

Dziękuję wszystkim, którzy mi cokolwiek doradzają - pomaga mi to w przygotowaniach :)

 

Najgorzej z tą butlą... Co mi w tym zakresie radzicie? Jedziemy aż na 6 tygodni, myślę, że będziemy w tym czasie dogrzewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.