Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

krzysiolesz

Witam,

Nasz wysłużony Wilk czeka już na następcę. Dzisiaj oglądałem Hylandera. Moją uwagę zwróciła blacha na wyobleniach dachu (tzn. tych zagięciach, gdzie dach przechodzi w ścianę) - maca się luz pomiędzy blachą  a tym, co pod nią. Czy to normalne? Tak może być? Oczywiście zaraz sprawdziłem i w Wilku - też jest luz, ale jakby mniejszy... Może ja się czepiam tylko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nomadka

Witam,

Nasz wysłużony Wilk czeka już na następcę. Dzisiaj oglądałem Hylandera. Moją uwagę zwróciła blacha na wyobleniach dachu (tzn. tych zagięciach, gdzie dach przechodzi w ścianę) - maca się luz pomiędzy blachą  a tym, co pod nią. Czy to normalne? Tak może być? Oczywiście zaraz sprawdziłem i w Wilku - też jest luz, ale jakby mniejszy... Może ja się czepiam tylko?

Tak może być. Blacha na promieniu może nie być przyklejona do rdzenia, żeby ładnie się układała bez załamań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GregorY

W hobby jest tak samo - blacha dachu na wyobleniach lekko się ugina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krzysiolesz

Dzięki wielkie za odzew. Czyli nie odpada z listy "kandydatów" :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DOMINO7

Wtrące i ja dwa słowa spostrzeżeń. W naszym poprzednim Wilku była identyczna sytuacja. Na zaobleniu dachu czuć było uginającą się blachę o delikatny luz pomiędzy poszyciem dachu a konstrukcją nośną. Widocznie tak musiało być. Natomiast w naszej obecnej przyczepie (Knaus) takiego efektu nie ma. Po dachu chodziłem i nic nawet nie drgnęło. Wszystko sztywne, blacha nie ugina się nawet na milimetr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi