Skocz do zawartości

co wybrać Citroen C5 kombi czy Citroen C4 Grand picasso


jarobaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rocznik 2010 a zdjęcia wstawię jak będę miał chwilę i pogoda będę ladniejsza, podwójny szklany dach klimatronic dwustrefowy i mnóstwo miejsca w środku i w bagażniku w i ma wbudowaną nawigację Tomtom z mapami Europy na 2015 rokwiec na wakacje jak znalazl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam citroena c5 kombi 1.6 hdi 2006r. Ciągam przyczepę 1300kg. Autko ogólnie super nigdy nas nie zawiodło a jeżdżę nim naprawdę dużo. problemem są tuleje tylnej belki - możesz je sprawdzić podnosząc zawieszenie auta w maksymalne górne położenie i maksymalnie dolne jeśli wyda dźwięk przypominający skrzypiaca stara kanapę tzn ze do wymiany a koszt to około 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam stoję nad przepascią wyboru kolejnego holownika do mojej przyczepki, rozwazam dwie opcje Citroena C5 kombi z silnikiem 1.6 hdi 110km i manulana skrzynia biegów lub Citroena C4 Grand Picasso z silnikiem 1.6 hdi 115km i skrzynia zautomatyzowana czyli MCP- jest to skrzynia manulana z dołżoną elektronicza nakładka która robi z niej automat. Poradzcie prosze co wybrac i jak taka skrzynia automatyczna z mozliwoscia manualnej zmiany biegów poradzi sobie z holownaiem przyczepy czy nie zajade jej i nie bede za mocno jej meczyl. C5 ma 132tys.km przebiegu a C4 GRAND ma juz 155tys.km. czekam na wasze opinie i porady za które bede wdzieczny

Daruj sobie tą skrzynię w C4GP. Sporo z nią problemów. A że kupujesz auto już używane tym ryzyko jest jeszcze większe

 

Edit. Widzę że wybrałeś Scenica. Bardzo dobry wybór. Sam wybierałem między Scenic a C4P. Wybrałem tylko tego drugiego z racji lepszej ceny od dealera :-) Miłego użytkowania :-)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ma ktoś porównanie c4 grand picasso 2015 do sharana? Bo za te same pieniądze, ok 65k to mogę znaleźć rocznego c4 albo z4-5 letniego sharana. W c4 tylko silnik 2.0d w manualu. Interesuje mnie pakowniść, wygoda, komfort jazdy i ogólne wrażenia. Bo wygląd w 100% przemawia za c4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś porównanie c4 grand picasso 2015 do sharana? Bo za te same pieniądze, ok 65k to mogę znaleźć rocznego c4 albo z4-5 letniego sharana. W c4 tylko silnik 2.0d w manualu. Interesuje mnie pakowniść, wygoda, komfort jazdy i ogólne wrażenia. Bo wygląd w 100% przemawia za c4

Chyba lepiej będzie założyć nowy wątek bo tu dawno nic się nie działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........za te same pieniądze, ok 65k to mogę znaleźć rocznego c4 albo z4-5 letniego sharana. ...........

Bo za wybitną myśl technologiczną niemiecką (zwłaszcza technologię antykorozyjną, suchy DPF i pompo-wtryskiwacze) trza płacić  :]

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to dygresja- ale w wymienionych przypadkach niewątpliwie uzasadniona.

​Nie masz możliwości się przejechać czymś w tym stylu? Bo jeśli jesteś przyzwyczajony do właściwości jezdnych WV- to możesz się dziwnie poczuć jadąc francuskim  :)

​PS.

​Ja od dwudziestu lat tylko francuzy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharan będzie większy i to jest jego przewaga. C4GP to kompakt w końcu. Poza tym to w zasadzie w wielu aspektach C4GP będzie lepszy

Dużo lepszy silnik diesla, w zasadzie bezawaryjny, któremu wynalazek od VW do pięt nie dorasta. Do tego FAP mokry a nie DPF suchy. I bardzo bogate wyposażenie w standardzie.

 

No ale nadal to inne zupełnie klasy aut i to przede wszystkim trzeba mieć na uwadze.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.