Skocz do zawartości

Półwysep Gargano


petek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Byłem trzy razy, 2 x www.sannicola.it i raz ( tu nam się zdecydowanie bardziej podobało ) www.grupposaccia.it  Cemping Internazionale Manacore.

Na Gargano jest bardzo dużo kempingów ale nam Internazionale Manacore bardzo odpowiada i na pewno jeżeli się wybierzemy w tamte rejony innego kempingu nie będziemy szukać. Jeżeli masz jakieś pytania z chęcią pomogę. Gratuluję wyboru. Miejsce naprawdę piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru. Miejsce naprawdę piękne.

Potwierdzam wybór brawo

Jeżeli chcesz szaleć to w Vieste jest bardzo wiele kempingów też z basenami naprawdę sporo, jak szukasz spokoju polecam Mattinata kemping na klifie zejście schodkami na plażę.

Edytowane przez Komplecik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem trzy razy, 2 x www.sannicola.it i raz ( tu nam się zdecydowanie bardziej podobało ) www.grupposaccia.it  Cemping Internazionale Manacore.

Na Gargano jest bardzo dużo kempingów ale nam Internazionale Manacore bardzo odpowiada i na pewno jeżeli się wybierzemy w tamte rejony innego kempingu nie będziemy szukać. Jeżeli masz jakieś pytania z chęcią pomogę. Gratuluję wyboru. Miejsce naprawdę piękne.

Cześć, San Nocola wygląda bardziej kameralnie.

Ponieważ pływam na windsufingu mam kilka pytań. W jaki miesiącu tam byłeś, ile dni, czy często widziałeś pływających na deskach, czy jest szkółka lub wypożyczalnia desek, czy pamiętasz że obok przyczep były deski i żagle ? Dużo pytań, bo byłem na jednym nie windsurfingowym kampingu w Toskanii i było kilka incydentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sierpniu po jakieś 2 tygodnie. Na San Nicola nie wiem czy jest jakaś szkółka i wypożyczalnia. Na Internacjonale Manacora była. Nie tylko można było deski i te alla spadochrony wypożyczać ale również pontony motorowe (nie trzeba mieć patentów, za godz. chcieli 50 euro). Dużo ludzi tam pływało ale większość na tych alla spadochronach.

Obok San Nicola są inne ośrodki i sporo domków pod wynajem więc i na plaży są też ludzie nie tylko z kempingu. Za to Internazionale Manacora ma całą zatoczę i plaże tylko dla siebie. Zero noszenie sprzętu plażowego. Pierwszego dnia wszystko zanosisz na plaże , a ostatniego zabierasz. Jeżeli mocniej powieje to trzeba tylko dobrze przywiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Witam !!!

 

Podpinam  się pod temat bo spodobał mi się ten camp  "Internacjonale Manacora" 

"Bosber" mam pytanie czy  rezerwowałeś wcześniej  parcele  czy  w ciemno jechałeś

Mam jeszcze prożbę  napisz  czy jest  gdzie pojeżdzić na rowerze i czy jest coś w  pobliżu do zwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rezerwuje parceli. Oczywiście wybieram sobie kemping wcześniej. Jak do tej pory zawsze miałem miejscówkę. Sporo Włochów na rowerkach pomykało po lokalnych drogach. Ludzie samochodami jeździli spokojnie. Jak lubisz kręte i górzyste nadmorskie trasy to będziesz zadowolony. Można się również wybrać na wycieczki po tamtejszych lasach ale to byś musiał sprawdzić dokładnie na miejscu. Do zwiedzania zawsze coś jest. Tuor delle grote - wycieczka dużą łodzią motorową, trwa kilka godzin, opływa się praktycznie całe wybrzeże Gargano, wpływają do jaskiń morskich, super widoki. Oczywiście o 13-stej przerwa na obiad. Trzeba coś samemu przygotować albo do knajpki, która jest na postoju. Można poskakać ze skałek. Jeżeli wybierzesz Internacjonale Manacora odbierają i przywożą bezpośrednio na kemping (start przy saraceńskiej wieży).

Isole Tremiti - trzeba poświęcić cały dzień. Statek wypływa z portu w Peschici.

Peschici - przytulne miasteczko na wieczorne spacerki, lody itp.

Vieste - większe miasto, miłe do zwiedzania, fajne knajpki

Sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo

To w najbliższej okolicy. Osobiście wybrałem się też do Alberobello obejrzeć domki Truli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Sannicoli to im południowe słońce na główkę za mocno zaświeciło?? Dzieci powyżej 7 lat płacą już stawkę jak za dorosłego?? Miejsce na pewno piękne ale ceny zaporowe...  :look:  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wybieram się pierwszy raz z przyczepą do Włoch w terminie 16.05 na 3 tygodnie.Celem półwysep Gargano . Ponieważ w tamtym roku przebyłem trasę do Ankony(namiot) chciałbym z Triestu do Ankony popłynąć promem. Czy ktoś już płynął i może podać cenne informacje .

Edytowane przez ZdzislawW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promem z Triestu do Ankony nigdy nie płynąłem natomiast wielokronie płynąłem różnymi liniami min.Minoanem z Włoch do Grecji pytaj konkretnie a postaram się udzielić Ci odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego interesuje mnie dojazd do portu  zestawem i wyjazd w Ankonie ,na ile czasu przed odpłynięciem należy być,czy dokładnie sprawdzają dł. zestawu i wysokość , jeśli np. dł. przekrocz 15 cm czy się czepiają,jak z ustawieniem zestawu na promie (brak wprawy) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dojazdu do portu w Treście nigdy tam nie byłem ale z reguły oznaczenie jest bardzo dobre a na stronie Minoana jest też mapka każdego portu ponadto odpłynięcie odbywa się nad ranem to ruch miejski będzie minimalny.Do portu należy stawić się minimum 2 godziny przed odpłynięciem . Co do załadunku i wyładunku załogi Minoana są dobrze wyszkolone i należy ściśle przestrzegać ich poleceń i nic nie próbować kombinować po swojemu . Wjazd odbywa się po pochylni i należy z dolnego poziomu ruszać dopiero kiedy pojazd poprzedni z niej zjedzie gdyż możesz mieć problem ruszenia z połowy pochylni , ale gdyby to się zdarzyło to pochylnia podnosi się elektrycznie do poziomu pokładu .Co do sprawdzenia długości zestawu to nigdy nie widziałem takiej akcji a zaokrętowywałem się z przyczepą 30 razy na różne promy u różnych armatorów.Co do manewrowania na pokładzie z reguły pada pytanie w jakim języku ma to się odbywać a następnie członek załogi staje przed maską  samochodu i wydaje polecenia co do jazdy, nawet jak wydają Ci się dziwne to je wykonuj nie patrz w lusterka a na pana przed maską bo to on odpowiada za ciebie i twój dobytek . Na promach które pływają z Triestu nie ma usługi kempingu na pokładzie więc będziesz musiał opuścić samochód i przyczepe i nie będziesz mógł podczas podróży do nich powrócić. Po zaokrętowaniu dopilnuj tylko żeby załoga podłączyła ci prąd, wtyczki wiszą u sufitu wtedy lodówka będzie działała na 220 usługa ta Ci przysłguje i jest opisana na stronie armatora.Po przjeżdzie do Triestu zgłaszasz się do biura armatora i jeżeli posiadasz bilet to pobierają jedną z jego części jeżeli masz nr rezerwacji lub vouczer otrzymasz bilety , 1 na każdy pojazd i 1 na każdą osobę oraz plakietke z nazwą portu do którego płyniesz a którą wkładasz za przednią szybe samochodu , na jej podstawie załoga postawi cię w odpowiednim miejscu .To tyle z mojej strony mam nadzieje że Ci trochę pomogłem , jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz . Przedstawicielem Minoana na Polske była i być może jeszcze jest firma Atlas Tours z Żor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.