Skocz do zawartości

Pomocy jak To naprawić WILK 11w 1998rok


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Gratuluję Ci zakończenia prac, a szczególnie tego, że wytrwałeś w postanowieniu, aby nie oddawać przyczepy w "fachowe"  ręce.
Dzięki temu wiesz, jak wszystko masz zrobione i zaoszczędziłeś przy tym naprawdę duże pieniądze.

:bravo:

 

Udanych podróży :ok:

 

:przyczepa:

 

PS

Zainteresował mnie Twój sposób na wybielanie plastików (post #45)  - mógłbyś coś bliżej :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Ci zakończenia prac, a szczególnie tego, że wytrwałeś w postanowieniu, aby nie oddawać przyczepy w "fachowe"  ręce.

Dzięki temu wiesz, jak wszystko masz zrobione i zaoszczędziłeś przy tym naprawdę duże pieniądze.

:bravo:

 

Udanych podróży :ok:

 

:przyczepa:

 

PS

Zainteresował mnie Twój sposób na wybielanie plastików (post #45)  - mógłbyś coś bliżej :hmm:

Kristofer chodzi głównie o potraktowanie plastików " wodą utlenioną, dwunasto procentową w balsamie lub w kremie"

tu masz link: 

http://allegro.pl/stapiz-woda-utleniona-w-kremie-3-6-9-12-1l-i5186439572.html

 

Zasada jest prosta:

Nakładasz grubą warstwę balsamu na plastik i zostawiasz na słońcu ( jak najsilniejszym  - czyli koło południa)  musisz pilnować aby balsam nie wysychał ( nie może zrobić się  skorupa, odczekujesz od 1 godziny do dwóch - zależy od słońca i temperatury otoczenia). Następnie myjesz wszystko pod bieżącą wodą i wycierasz do sucha.

Zabieg powtarzasz dwa lub trzy razy, czasami nawet cztery 

Główna zaletą jest to że sposób ten nie ingeruje w wewnętrzną strukturę plastiku( chodzi o to że ramka, klamka czy uchwyt nie stanie się przez to "krucha" lub podatny na złamanie)

Używałem tego sposobu nie raz działa na wszystkie rodzaje plastiku czy abs - u

Swoich "klamek" czy "rączek" jeszcze nie wybielałem, zrobię to na dniach ale do tego założę oddzielny wątek i umieszczę zdjęcia z całej procedury.

Pozdrawiam 

Kamil 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kristofer chodzi głównie o potraktowanie plastików " wodą utlenioną, dwunasto procentową w balsamie lub w kremie"

tu masz link: 

http://allegro.pl/stapiz-woda-utleniona-w-kremie-3-6-9-12-1l-i5186439572.html

 

Zasada jest prosta:

Nakładasz grubą warstwę balsamu na plastik i zostawiasz na słońcu ( jak najsilniejszym  - czyli koło południa)  musisz pilnować aby balsam nie wysychał ( nie może zrobić się  skorupa, odczekujesz od 1 godziny do dwóch - zależy od słońca i temperatury otoczenia). Następnie myjesz wszystko pod bieżącą wodą i wycierasz do sucha.

Zabieg powtarzasz dwa lub trzy razy, czasami nawet cztery 

 Niezawodna woda utleniona...zapomniałem o własnoręcznie robionej kiedyś paście z wody utlenionej i sody. Mam do odświeżenia swoją łazienkę w cepce i zastanawiam się skąd w tej klitce wezmę słońce. Lampa UV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niezawodna woda utleniona...zapomniałem o własnoręcznie robionej kiedyś paście z wody utlenionej i sody. Mam do odświeżenia swoją łazienkę w cepce i zastanawiam się skąd w tej klitce wezmę słońce. Lampa UV?

Wystarczy mocna suszarka do włosów nastawiona na najwyższą temperaturę. Stara ale też już dawna metoda fryzjerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.