Skocz do zawartości

Dookoła Bałtyku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Grupowiczów. Jestem tu nowy. Głównym celem zakupienia przyczepy jest podróż dookoła Bałtyku. Zamierzam odbyć tą eskapadę na przełomie czerwca i lipca. Trasa ma ok 5 000 km. Na razie zbieram z internetu informacje o możliwościach stawania zestawem auto + przyczepa w przejeżdżanych krajach. Mam zamiar zamknąć tą podróż w ok 2 tyg. ale z możliwością przedłużenia. Znajomi straszą komarami i meszkami ale byłem już w Norwegii 2 razy starym kamperem i nie dawały się we znaki. Może na Grupie jest ktoś z doświadczeniami w takiej podróży. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i porady.

Pozdrawiam z Wrocławia.

Andrzej M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie jest tam widno przez całą dobę. Można więc jechać długo, aż do zmęczenia. Odpoczynek po długim przelocie jest słodki. A widoki po drodze, fotki, video , zwiedzanie miejscowości i zakupy miejscowych specjałów to będą nasze atrakcje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem kiedyś z Nord Capu przez Finlandię nad Zatoką Botnicką. I faktycznie takich ilości komarów nigdy więcej już nie widziałem. Światła w przyczepie zostały tak zalepione że nie było widać czy są włączone czy nie. Natomiast w tym samym czasie w Norwegii praktycznie ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też planowałem taki przejazd i możliwe, że go jeszcze zrealizuję.

Na pólnocy byłem dwa razy, w 1995r. pojechałem w dwa tygodnie przez Finlandie na Nordkapp, a w 2007 przez Rosję też na Nordkapp. Polecałbym trochę dłuższą trasę. Przejazd przez Rosję (koniecznie trzeba zobaczyc Wyspy Sołowieckie) północ Norwegii (polecam drogę z Kirkenes do Gamvik) a dalej fiordy, Oslo, Kopenhaga, Hamburg. Wszystko na "kołach" bez promów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam Szanownych Grupowiczów po sezonie. Przyczepa już na zimowisku na wsi. Moja wyprawa dookoła Bałtyku powiodła się w zaplanowanym czasie 1-14 lipca. Sprzęt był bezawaryjny poza zgubieniem pokrywy wywietrznika dachowego. Zdmuchnął go jekiś silny podmuch od mijanego TIRa. Musiał zostać uchylony. Kupiłem po powrocie nowy na Allegro za 180 zł. Krajobrazy nie porażają atrakcyjnymi widokami a mijane miasta poza Wilnem i Rygą nie są zbyt ładne. Trasa wyniosła ok 5,5tys. km. Drogi jest prom do Helsinek z Tallina - ok 1000zł. Brak jest LPG w Finlandii a w Szwecji jest tylko kilka stacji tankowania. Zadziwia wielka popularność karawaningu w Szwecji. Czasem jedzie cały rząd w obu kierunkach. Są tam ładne parkingi z ciepłą wodą i wieczorem zapełniają się przyczepami.

Pozdrawiam

Andrzej M.

 


Wilno

post-57787-imported-5c2f6c75-ec96-4bb9-bf66-001a4c2b58fd_thumb.jpg

 

Łotewskie wybrzeże

post-57787-imported-b9618762-05f7-4d41-8e1e-6e09c0d83369_thumb.jpg

 

Kamping w Tallinie

post-57787-imported-5708dce3-7157-4869-ab06-a9d7448cf216_thumb.jpg

 

Główny plac Helsinek

post-57787-imported-33651a33-14c3-4e05-9e31-4b14813aa471_thumb.jpg

 

Koniec Bałtyku

post-57787-imported-b425d847-f5d8-4998-ba66-e93d591fb7df_thumb.jpg

 

Przy drodze

post-57787-imported-04d3fb88-1417-4e78-84ba-155409f34510_thumb.jpg

 

Szwedzka 126

post-57787-imported-3f7563c8-7331-4619-bfe2-da7f28d073dc_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.