Skocz do zawartości

Czy to ma sens? Przeróbka T4 krankenwagen na Wohmo?


MariuszB

Rekomendowane odpowiedzi

czy zdjecie ze skutrem to znaczy ze to o ten model biega ...troche dużawy , ale można by sie uprzec ze wciśnięceim go na dyszel... :):)

Wiesz, chyba nie będzie dobrym pomysłem wciskanie ok. 220 kg na dyszel :)

Aktualnie biega o taki model: T-max 500 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio widziałem prostszą formę budowy kamperka.znajomy kupił ducato(rama bez zabudowy),dokupił ładną przyczepkę bez prawa rejestracji za 6000pln i połączył w jedną całość.prace montażowe trwały 6 dni.trochę spawania,połączenie elektryki i kamper gotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam takie zdanie. pomysł dobry.tylko czy na wycieczkę musisz brać motor.bo w jego miejsce faktycznie ciągniesz N126 i masz miejsce.na spanie.a jak masz chęć z motorem to pokombinuj na przyczepie zamontować roskładana toaletę i dodatkowe spanie. podczas spania motor przypinasz z boku.zakładasz stelarzna przyczepkę i masz dodatkowe pomieszczenie... nakombinowałem???.pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zdjecie ze skutrem to znaczy ze to o ten model biega ...troche dużawy , ale można by sie uprzec ze wciśnięceim go na dyszel... :);)

Wiesz, chyba nie będzie dobrym pomysłem wciskanie ok. 220 kg na dyszel :)

Aktualnie biega o taki model: T-max 500 :-)

 

oojjj nie to fakt ...brak jakich kolewiek mozliwosci montazu tego cudeńka na dyszlu...bardzo ładny egzemplarz ..toż to juz motor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, to uwazam, że największym problemem jest wysokośc tego pojazdu. Chyba że bedziesz go traktował tylko jak sypialnie, ale jak w czymś takim spędzić deszczowy dzień jak nie można się wyprostować. po kilku godzinach to zwiniesz się do domu bo szlag cię trafi. To takie moje doświadczenie namiotowe. Miałem taki namiot mniej więcej 1,60 m wysoki, więc można było albi siedzieć albo leżeć, na dłuższą metę naprawdę jest to męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, to uwazam, że największym problemem jest wysokośc tego pojazdu.

Zgadzam się z Tobą w 100%. Czy to kamper czy przyczepa musi mieć jak dla mnie min wysokości taką jak ja mierze. Skoro ciągne gdzieś tyle kg. to chcę mieć coś jak "mały dom na kołach"... Inaczej preferowałbym namiot, który oczywiście także ma swoje zalety.

 

Reasumując:

- w zasadzie brak możlwości oddzielnej łazienki z WC

- zbyt niski, zbyt mały

- zabawa z przebudową to także wyzwanie bez gwarancji, że trafie akurat w to czego oczekiwałem (to tak samo jak z pierwszą budową domu :) )

 

Plusy już wymieniałem ale chyba jest ich zdecydowanie mniej jak minusów... więc chyba jednak pozostane przy poszukiwaniach fabrycznie zabudowanego kampera z alkovą będąc w pełni świadomym jego wad i zalet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co podnoszą dach i po problemie a przecież w 126n z dużym dachem też aby się wyprostować trzeba mieć podniesiony dach bo inaczej jesteś zgarbiony.Pomysł dobry tylko trzeba mieć dużo samozaparcia i jeżeli jesteś majsterkowiczem to Ci kibicuję aby się udało i masz wewnątrz co chcesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje Wam wszystkim za każdą sugestie. Kilka dodatkowych spraw uzmysłowiłem sobie po kilku wypowiedziach i doszedłem do wniosku, że w moim przypadku T4 mimo tego, że idealnie dostosowany do przeróbki na kampera, jednak nie spełni moich oczekiwań w 100%.

Efektem głębokich przemyśleń stał się Ducato 2.5D z zabudową Heku 530 z alkovą schowaną+ markiza, tylna platforma na moto lub rowery, bagażnik na dachu + oczywiście standardowe wyposażenie wnętrza. Autko dojechało z Bayernu do Warszawy (ok 1200 km) bez najmniejszych problemów więc chyba zakup trzeba uznać za udany :bukiet: .

 

Teraz oczywiście trzeba będzie zrobić pełen przeglądzik zabudowy, mechaniki i można ruszać w drogę.

Raz jeszcze dzięki i do zobaczenia na zlotach i szlakach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.