Skocz do zawartości

Czy to ma sens? Przeróbka T4 krankenwagen na Wohmo?


MariuszB

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie mój pomysł uznałem za mało sensowny i postawiłem na kupno gotowego kampera ale może ktoś z Was przekona mnie, że to jednak ma sens.

Jest sobie taki pojazd:

Trochę podwyższony no i długi...

przodkrankenxk1.jpg

 

Jak już napewno niektórzy zauważli jest to pojazd do przewozu chorych, który był używany z Niemczech. Tak wygląda jego tylna część zabudowy:

tylkranken2ud0.jpg

 

Szafek, szafeczek jest bardzo dużo, jest bardzo dobre oświetlenie w dachu, całość zabudowana plastikiem, dodatkowe ogrzewanie na tył, nawet webasto. Tylne szyby są przyciemniane.

tykrankenpc5.jpg

 

Dach podwyższony ale niestety nie na tyle aby nad szoferką zrobić choćby jedno miejsce do spania. Przy mojej dwójce pociech mysiałbym myśleć o łóżku piętrowym w tylnej części auta+ gdzieś upchnąć jeszcze jedno łoże. Dodatkowo odgrodzenie łazienki z WC, stoliki, kuchenka... czyli wszystko to co typowym kamperze. Dodatkowo zbyt niski dach nie pozwala stanąć swobodnie dorosłej osobie... no chyba, że będzie miała mniej niż 170 cm :)

 

Na plus jest to, że T4 jest z 95 roku... czyli jak na Kampera dość świeży a co za tym idzie kupno takiego auta w oryginalnej zabudowie to w Niemczech min. 12- 15 teuro... czyli jak dla mnie trochę za bogato ;) . Z racji wysokości i szerokość łatwy do manewrowania i ekonomiczny bo pali ok. 7 l/100 km... jak to pojazd zintegrowany. T4' ka technicznie jest bez większych zarzutów.

Na minus, auto ma relatywnie spory przebieg- ok 400 tkm. Trzeba by go całego trysnąć nowym lakierem bo ciężko jeździć z pasami ambulansu, zbyt rzuca się w oczy :). Poza tym jest to niby wersja lang ale oczywiście nie ma tam tyle miejsca co w typowych poszerzonych zabudowach z alkową i brak we mnie wiary czy ze wszystkim się tam zmieszczę. :)

 

Moje pytanie jest krótkie> Czy w/g Was ten pomysł w ogóle ma sens od strony ekonomicznej i technicznej? Czy kupowanie mebli gotowych pod kampera jest w ogóle realne (ebay, allegro itp) czy pozostaje tylko metoda mierzenia i budowy od podstaw na sklejkach, płytach itp? W sumie jakaś część zabudowy już jest tylko teraz pytanie... Czy to co jest nie będzie kolidowało z tym co chce dołożyć? To tak samo jak z budową domu, czasem przebudowa jest trudniejsza niż zburzenie i wybodowanie od podstaw nowego ;)

Ogólnie bardzo mile widziana każda sugestia mojego chorego pomysłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, czy byłeś przy tym aucie?

Ambulansy mają specyficzny zapach w środku od preparatów odkażających itp :) . Nawet po zdemontowaniu zabudowy zapach pozostaje. Jeżeli zakupiłbyś ten pojazd proponowałbym demontaż zabudowy.

Sam przerabiałem ten temat z tym, że nie przerabiałem na kamperka tylko na multivana.

Na temat wykonania nowych szafek niech wypowie się stolarz a takowy jest na forum :)

Podsumowując: jeżeli cena jest okazjonalna to brać :)

 

PS

a zabudowę możesz zawsze komuś odsprzedać ;)

co do łazienki to bym o niej zapomniał w takiej zabudowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w środku. Brak zapachów o których piszesz bo auto jakiś czas jeździło w Niemczech w rękach prywatnej osoby. Poza tym tak jak napisałem- nie jest to typowy ambulans ale pojazd do przewozu chorych czyli typowy transportowiec a nie reanimator osób po wypadkach :)

co do łazienki to bym o niej zapomniał w takiej zabudowie

No właśnie... a jest to dla mnie sprawa dość ważna (dzieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez względu czy jest to karetka służąca do przewozu chorych czy pojazd reanimacyjny podlega tym samym zabiegom pielęgnacyjnym czy dezynfekcji.

Ale to nie na temat.

Mój też jeździł na "przewozówce" a zapach długo się utrzymywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez względu czy jest to karetka służąca do przewozu chorych czy pojazd reanimacyjny podlega tym samym zabiegom pielęgnacyjnym czy dezynfekcji.

Pojazd jest już po tych zabiegach i tak jak pisałem... nie czuć żadnych dziwnych zapachów a nozdrza mam raczej wyostrzone :) .

w takim razie zapomnij o T4

No toś mnie dobił ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jest rozwiązanie , montuj hat i kupuj jeszcze niewiadk eza 200 zł i przebuduj ja na 2 wygodne spania i duze ( wygodne) WC i jak Ci sie taki pomysł podoba????? pisze cakiem powaznie... :)

 

ja bym sie nad czyms takim zastanowił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jest rozwiązanie , montuj hat i kupuj jeszcze niewiadk eza 200 zł i przebuduj ja na 2 wygodne spania i duze ( wygodne) WC i jak Ci sie taki pomysł podoba????? pisze cakiem powaznie... :)

 

ja bym sie nad czyms takim zastanowił

Pomysł w zasadzie super ale niestety nie w moim przypadku :) ... hak zajęty na coś tego typu :) :

zdjcie013go8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy ile auto kosztuje czy masz troche czasu,umiejetności,chęci iwarunków do przebudowy T4 na kampera.Mysle ze powinienes sie zmieścić w kwocie ok3000tys jeśli chodzi o meble, plus lodówka,zlew,.gaz itp.Moim zdaniem jest mozliwe zrobienie dodatkowego łozka na zasadzie rokładania na noc i składania na dzien,trzeba tylko rozsadnie rozplanowac układ mebli.Pietrowe dla dzieci napeno.POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jest rozwiązanie , montuj hat i kupuj jeszcze niewiadk eza 200 zł i przebuduj ja na 2 wygodne spania i duze ( wygodne) WC i jak Ci sie taki pomysł podoba????? pisze cakiem powaznie... :)

 

ja bym sie nad czyms takim zastanowił

Pomysł w zasadzie super ale niestety nie w moim przypadku :) ... hak zajęty na coś tego typu :) :

Obrazek

 

żaden problem , " teo cos takiego" instalujesz na dodatkowej ramie do tyłu niewiadówki i w ten sposób masz zestaw niepowtarzalny ;) ...dobrze przemyśl ta propozycje....skuret nie jest cizeki...a na dyszel dla przeciw wagi montujesz pełno wymiarowe łoże ;);) z szyfladami itd żeby zbytnio nie obwieszać T-4 na ściankach i juz chyba ze masz małego skuterrka , to zdemontowac kufer na dyszlu niewiadki( ja mam zamiar uczynic to w sobote we swojej ence) i w te miejsce wstawić platforme na skuterka...a wtedy łożko na tył przyczepy dla kontr wagi ;);)

 

ale jaja ...kombinatro ze mnie jeszcze jakiś wyrośnie przez ten remont mojej niewiadki... :););):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.